Eric Garcia a Gavi z Barcelony po třetí brance Valladolidu.

Eric Garcia a Gavi z Barcelony po třetí brance Valladolidu. | foto: AP

Barcelona po zisku titulu znovu prohrála, San Sebastian se blíží k Lize mistrů

• 0
Fotbalisté Barcelony v 36. kole španělské ligy podlehli 1:3 Valladolidu a prohráli i druhý zápas po zisku titulu. Domácí díky nečekané výhře minimálně dočasně opustili sestupové pásmo.

San Sebastian si poradil 1:0 s Almeríou a výrazně se přiblížil účasti v Lize mistrů, kterou si naposledy zahrál před deseti lety. Postup mu může zajistit už ztráta Villarrealu ve středečním duelu s Cádizem.

Valladolid za nečekaným bodovým ziskem vykročil už v prvním poločase. Nejprve si dal vlastní gól barcelonský obránce Christensen, poté se z penalty prosadil Larin. Na 3:0 zvýšil po pauze Plata a za hosty v závěru snížil Lewandowski.

Barcelona navázala na sobotní porážku 1:2 se San Sebastianem, která pro ni byla první domácí prohrou v ligové sezoně. Valladolid se dočkal prvního vítězství po pěti kolech a opustil sestupové pásmo. V neúplné tabulce od něj má tříbodový odstup.

Cestu San Sebastianu za důležitým vítězstvím usnadnil hostující kolumbijský útočník Suárez, který byl už ve 36. minutě vyloučen. Baskický celek početní výhodu využil ještě v prvním poločase, když se v nastavení prosadil Kubo.

San Sebastian prodloužil svou neporazitelnost v nejvyšší soutěži na sedm kol. V tabulce má náskok osmi bodů před pátým Villarrealem a o návrat do Ligy mistrů ho může připravit už jen naprosté selhání.

Real Valladolid - FC Barcelona 3:1 (2:0)

Branky: 2. Christensen, 22. Larin, 74. Plata - 84. Lewandowski. Rozhodčí: Soto – de Francisco, Álvarez. ŽK:27. Fresneda - 63. Raphinha.

Real Valladolid Masip (C) – Fresneda, J. Fernández (16. D. Torres), Ja. Sánchez, Olaza (57. Escudero) – Plano (71. K. Pérez), Mesa (57. Monchu), Aguado – Plata, Larin, Machís (71. Rosa).

FC Barcelona ter Stegen (46. I. Peña) – S. Roberto (C) (46. Kessié), Christensen, Alonso, Balde – de Jong, E. García, Gavi (76. Fati) – Raphinha (64. Dembélé), Lewandowski, Torre (64. F. Torres).

Real Sociedad - UD Almería 1:0 (1:0)

Branky: 45+4. Kubo. ŽK:89. Eguaras. ČK:34. L. Suárez.

Real Sociedad Remiro – Gorosabel (81. Elustondo), Le Normand, J. Pacheco, A. Muñoz – D. Silva (20. Méndez), Zubimendi, Merino, Oyarzabal (61. Barrenetxea) – Kubo, C. Fernández (61. Sörloth).

UD Almería F. Martínez – A. Pozo, Ely, Babić, Akieme – Portillo (58. Robertone), de la Hoz (81. Embarba), S. Costa (46. Eguaras) – Puigmal (68. Ramazani), L. Suárez, Lázaro (58. Sousa).

Celta Vigo - Girona FC 1:1 (1:0)

Branky: 42. C. Pérez - 59. Stuani. Rozhodčí: Antonio Mateu Lahoz.

Celta Vigo I. Villar – Galán, Aidoo, Núñez, Mallo (C) – Ó. Rodríguez, Tapia, Veiga (81. Aspas) – M. Rodríguez (71. Cervi), Larsen (81. Seferović), C. Pérez.

Girona FC Gazzaniga – Gutiérrez, Espinosa, S. Bueno (54. Callens), A. Martínez (C) – Romeu – V. Fernández (74. Roca), I. Martín (34. Artero), Cygankov, Couto (54. Y. Herrera) – Stuani (74. Castellanos).