Marco Asensio z Realu Madrid slaví gól.

Marco Asensio z Realu Madrid slaví gól. | foto: Reuters

Real Madrid zlomil odpor Pamplony až na konci, góly dali Valverde a Asensio

• 0
Fotbalisté Realu Madrid zlomili ve 22. kole španělské ligy odpor domácí Pamplony až na konci druhého poločasu a po výhře 2:0 snížili v neúplné tabulce náskok vedoucí Barcelony na pět bodů.

Madrid mohl jít do vedení v desáté minutě, únik a následnou střelu Viníciuse Júniora však vytěsnil Herrera nohou na roh. Na začátku druhého dějství byl brazilský útočník úspěšnější, jeho pokusu však předcházelo ofsajdové postavení. Po hodině hry mohla vést Osasuna, Gómez ale střílel pouze do tyče.

Absence Benzemy byla na produktivitě Realu velmi znát, hosté dokázali přetavit šanci v gól až v 78. minutě. Vinícius zpětnou přihrávkou oslovil ve vápně Valverdeho, který ve skluzu zakončil přesně. V závěru otevřeli domácí hru a Madrid se dostával do rychlých brejků. Jeden z nich proměnil Vinícius, jeho gól ale opět nebyl uznán kvůli ofsajdu. Zápas tak definitivně rozhodl až Asensio ve druhé minutě nastavení.

Real na druhém místě ztrácí na vedoucí Barcelonu pět bodů, katalánský tým má ale nedělní zápas s Cádizem k dobru. Pamplona nevyhrála pátý ligový duel za sebou a v neúplné tabulce je na desátém místě.

První gól zápasu v Realu Sociedad se Celtou Vigo padl v páté minutě. Kubo v protiútoku vysunul Oyarzabala, který v pádu propálil brankáře Villara na přední tyči. V 75. minutě byl po pouhých sedmi minutách na hřišti vyloučen Tapia. Po žluté kartě za faul se ohradil, za což od rozhodčího obdržel druhou žlutou kartu.

Hosté i v oslabení vyrovnali, ve třetí minutě nastavení si po Aspasově centru srazil do vlastní sítě míč Le Normand.

Fotbalisté Mallorky nedali v zápase s Villarrealem znát, že jsou třetím nejhorším týmem La Ligy v produktivitě, a soupeři nastříleli čtyři branky. K vysoké výhře domácím pomohla i Triguerosova červená karta z 21. minuty. Na vítězství se podílel dvěma góly Rodríguez, první gól za Mallorku vstřelil po přestupu z Lyonu Kadewere. Mallorka se bodově dotáhla na Villarreal.

Po pěti domácích výhrách za sebou v úvodu sezony se stejný počet zápasů nepodařilo Betisu na svém hřišti zvítězit, až nyní tým ze Sevilly tuto negativní sérii ukončil. Domácí šli do vedení už ve druhé minutě, kdy Canales přihrávkou z půlky hřiště vybídl ke skórování Juanmiho.

Valladolid po půlhodině hry vyrovnal, zasloužil se o to Larin. Kanadský útočník zažívá skvělé období, po přestupu z Brugg se prosadil třikrát ve čtyřech utkáních, žádný jiný hráč Valladolidu navíc v těchto zápasech neskóroval. Poslední gól padl v nastavení první půle, kdy se Canales prosadil z pokutového kopu.

Sobotní výsledky 22. kola: Real Sociedad - Celta Vigo 1:1 (5. Oyarzabal - 90.+3 vlastní Le Normand), Betis Sevilla - Valladolid 2:1 (2. Juanmi, 45.+4 Canales z pen. - 30. Larin), Mallorca - Villarreal 4:2 (45. a 56. Rodríguez, 20. Kadewere, 63. Muriqi - 43. Morales, 50. Chukwueze), Osasuna Pamplona - Real Madrid 0:2 (78. Valverde, 90.+2 Asensio).

CA Osasuna - Real Madrid CF 0:2 (0:0)

Branky: 78. Valverde, 90+2. Asensio. Rozhodčí: Munuera – Sánchez, Martínez. ŽK:5. Torró, 45+2. Moncayola, 45+3. Mo. Gómez - 45+3. Vinícius Júnior, 84. Na. Fernández. Diváci: 21 668.

CA Osasuna S. Herrera – Moncayola, Unai García, David García (C), M. Sánchez – Brašanac (72. Oroz), Torró (86. Kike García), Mo. Gómez – Rubén García (63. D. Moreno I), Budimir, Ezalzúlí (86. Barja).

Real Madrid CF Courtois – Militão, Rüdiger, Na. Fernández (C) (76. Carvajal), Alaba – Modrić, Camavinga, Ceballos (66. Asensio) – Valverde, Rodrygo (88. Rodriguez), Vinícius Júnior.

Real Sociedad - Celta Vigo 1:1 (1:0)

Branky: 5. Oyarzabal - 90+3. Le Normand. Rozhodčí: Ortiz – Villaseñor, Estévez. ŽK:46. Zubimendi, 58. Sørloth, 61. Barrenetxea - 55. C. Pérez, 59. Núñez, 75. Tapia, 90+1. Seferović. ČK:76. Tapia.

Real Sociedad Remiro – Barrenetxea (89. Sola), Zubeldia, Le Normand, Rico – Zubimendi – Kubo (83. R. Navarro), Méndez (83. P. Marín), Illarramendi (C) (62. Merino) – Sørloth (89. C. Fernández), Oyarzabal.

Celta Vigo I. Villar – Mingueza, Núñez, Aidoo, Galán – C. Pérez (84. Cervi), Veiga, Beltrán (68. Tapia), de la Torre (68. Ó. Rodríguez) – Larsen (46. Seferović), Aspas (C).

Real Betis - Real Valladolid 2:1 (2:1)

Branky: 2. Juanmi, 45+4. Canales - 30. Larin. Rozhodčí: Lahoz – Jiménez, Grijalba. ŽK:12. Abner, 77. G. Rodríguez, 90. E. González - 5. J. Sánchez, 56. Monchu, 56. Aguado, 79. L. Pérez, 89. Hongla.

Real Betis Bravo – Sabaly, L. Felipe, Ruiz, Abner (46. Henrique) – G. Rodríguez (90. E. González), Carvalho – Canales (C) (46. Miranda), Fékir, Juanmi (81. José) – A. Pérez (81. Joaquín).

Real Valladolid Masip (C) (77. Aceves) – L. Pérez (81. León), Hongla, J. Sánchez (46. Aguado), Olaza – Monchu, K. Pérez (71. I. Sánchez) – Plata, Plano, Machís (46. al-Jámiq) – Larin.

RCD Mallorca - Villarreal CF 4:2 (2:1)

Branky: 20. Kadewere, 45. D. Rodríguez, 56. D. Rodríguez, 63. Muriqi - 43. Morales, 50. Chukwueze. Rozhodčí: Sánchez – Cabañero, López. ŽK:22. D. Rodríguez, 37. Raíllo, 69. J. Costa, 72. Copete, 89. Nastasić. ČK:22. Trigueros. Diváci: 13 957.

RCD Mallorca Rajković – Maffeo, González, Raíllo /C/, Copete (78. Nastasić), Costa – Kadewere (78. Á. Rodríguez), D. Rodríguez (74. Battaglia), de Galarreta, I Kang-in (81. Grenier) – Muriqi (81. Prats).

Villarreal CF Reina – Foyth, Albiol /C/, Torres, Mojica – Parejo – Chukwueze (67. Baena), Capoue (89. Terrats), Trigueros, Pino (67. Hassan) – Morales (89. Niño).