Gareth Bale (Real Madrid) oslavuje gól do sítě Girony. | foto: AP

Real Madrid deklasoval Gironu, Vaclík udržel nulu proti Villarrealu

• 16
I druhý zápas nového ročníku španělské La Ligy fotbalisté Realu Madrid zvládli, ačkoliv je Girona zaskočila úvodním gólem. Pak se ale ze dvou penalt trefili Benzema s Ramosem a nasměrovali svůj tým k výhře 4:1. Brankář Tomáš Vaclík vychytal čisté konto v utkání Sevilly s Villarrealem (0:0).

V loňské sezoně dokázala Girona na domácím hřišti Real porazit a do utkání vstoupila dobře i tentokrát, v 16. minutě uklidil míč chladnokrevně pod břevno Borja García. V 38. minutě ale Muniesa fauloval ve vápně Asensia a nařízenou penaltu proměnil dloubáčkem doprostřed branky hostující kapitán Ramos.

Krátce po změně stran zastavil Pons Asensia v pokutovém území znovu pouze za cenu faulu a z následné penalty poslal brankáře Bona na druhou stranu Benzema.

Na rozdíl dvou branek zvýšil po rychlém brejku Bale, který vstřelil gól v šestém utkání La Ligy v řadě, což je jeho nejdelší série. Zároveň dal svůj 150. gól v kariéře. Deset minut před koncem přidal ještě jeden zásah Benzema.

Trenér Sevilly Pablo Machín udělal v základní sestavě svého týmu osm změn proti pohárovému utkání v Olomouci. V zahajovací jedenáctce zůstali pouze Vaclík, záložník Banega a střelec vítězné branky Sarabia.

Vaclík řešil nejvážnější situaci v 68. minutě, když se před ním sám ocitl bývalý kanonýr Sevilly Bacca. Český brankář jeho tvrdou střelu zblízka i díky včasnému vyběhnutí vyrazil na roh. Na druhé straně mohl rozhodnout v 90. minutě střídající Ben Yedder, ale trefil pouze tyč.

V sobotu si stoprocentní bilanci udržela Barcelona, která těsně zvítězila nad Valladolidem 1:0. Stejným výsledkem skončil i zápas mezi Atlétikem Madrid a Vallecanem.

Nedělní výsledky 2. kola: Espaňol Barcelona - Valencie 2:0 (63. Granero, 68. Iglesias), FC Sevilla - Villarreal 0:0, Girona - Real Madrid 1:4 (16. B. García - 52. z pen. a 80. Benzema, 39. Ramos z pen., 59. Bale).

Pondělní dohrávky:  Levante - Vigo 1:2 (79. Morales z pen. - 10. Pione Sisto, 35. Maxi Gómez), ), Bilbao - Huesca 2:2 (47. Susaeta, 63. Yuri - 71. Miramón, 87. Ávila).

20.Vallecano20021:50

Espanyol Barcelona - Valencia CF 2:0 (0:0)

Branky: 63. Granero, 68. Iglesias. Rozhodčí: Del Cerro – Yuste, Álvarez. ŽK:48. Hermoso - 30. Diakhaby.

Espanyol Barcelona Diego López – Javi López, David López, Hermoso, Vilà – Granero (80. V. Sánchez), Roca, Darder – Baptistão (76. Piatti), Iglesias, Sergio García (71. H. Pérez).

Valencia CF Neto – Piccini, Gabriel, Diakhaby, Gayá – Wass (64. Čeryšev), Kondogbia, Parejo, Soler – Rodrigo (74. Batshuayi), S. Mina (67. Gameiro).

Sevilla FC - Villarreal CF 0:0 (0:0)

Rozhodčí: Undiano Mallenco – Alonso, Prieto. ŽK:44. Escudero, 81. Sarabia, 90+2. Kjaer - 5. M. Gaspar, 88. J. Costa. Diváci: 35831.

Sevilla FC Vaclík – Mercado, Kjaer, Sergi Gómez – Navas, Roque, Banega (63. Aleix Vidal), Escudero (84. Ben Yedder) – Sarabia, André Silva, F. Vázquez (63. Gonalons).

Villarreal CF Asenjo – M. Gaspar, Álvaro González, V. Ruiz, Pedraza – Trigueros, Cáseres, Fornals (62. Bacca) – Cazorla (79. Raba) – G. Moreno, Toko Ekambi (61. J. Costa).

Girona FC - Real Madrid CF 1:4 (1:1)

Branky: 17. B. García - 39. Ramos, 52. Benzema, 59. Bale, 80. Benzema. Rozhodčí: Martínez – Barbero, Noval. ŽK:33. Porro, 63. Espinosa, 65. Muniesa - 67. Carvajal, 86. Benzema, 88. L. Vázquez. Diváci: 13889.

Girona FC Bunú – Porro (78. Aday), Espinosa, Juanpe, Muniesa – Pons (71. Aleix Garcia), Timor, Granell (C) – Portugués, Lozano (58. Stuani), B. García.

Real Madrid CF Navas – Carvajal, Nacho Fernández, Ramos (C), Marcelo (60. Varane) – Kroos, Casemiro – Bale (86. L. Vázquez), Isco (77. Modrić), Asensio – Benzema.

Levante UD - Real Club Celta de Vigo 1:2 (0:2)

Branky: 78. Morales - 10. Sisto, 35. Gómez. Rozhodčí: Hernández – Sobrino, Naranjo. ŽK:74. Campaña, 90+6. Suárez Pier - 63. Mallo, 77. S. Álvarez, 90+3. Boufal. Diváci: 21122.

Levante UD Olazábal – Coke, Suárez Pier, Postigo, Toňo – Jason (59. Dwamena), Campaña, E. Bardhi, Doukouré (46. Prcić), Morales (C) – Martí.

Real Club Celta de Vigo S. Álvarez – Roncaglia, N. Araujo, Cabral – Mallo (C), Lobotka, Beltrán, Alonso – Aspas (67. Boufal), Gómez (90. Eckert), Sisto (82. Yokuşlu).

Athletic Bilbao - SD Huesca 2:2 (0:0)

Branky: 47. Susaeta, 63. Berchiche - 71. Miramón, 87. Ávila. Rozhodčí: Alberola – Hernández, Cerdán. ŽK:42. Dani García, 73. Iturraspe - 72. Pulido, 90+2. Musto. Diváci: 36 818.

Athletic Bilbao Simón – de Marcos (81. Capa), Yeray, Nolaskoain, Berchiche – Dani García – Susaeta (C) (84. Guruzeta), Muniain, Raúl García, I. Córdoba (71. Iturraspe) – I. Williams.

SD Huesca Werner – Miramón, Pulido, Etxeita, Luisinho – Moisés Gómez (61. Ferreiro), Musto, Melero (C), Gallar (68. Gürler) – Hernández, S. Longo (77. Ávila).