Andrés Iniesta z Barcelony (vpravo) u míče, brání ho Juanfran z Atlética Madrid. | foto: AP

Soupeř Slavie Villareal vyhrál, slaví i Real. Barcelona remizovala

• 11
Fotbalisté Barcelony poprvé v této sezoně ztratili v lize body, na hřišti Atlétika Madrid remizovali 1:1. Real zvítězil nad Getafe 2:1 a poskočil na druhé místo tabulky, pět bodů za barcelonského rivala. „Bílý balet“ vyhrál už 13 venkovních utkání v řadě, což se ještě v historii španělské soutěže nikomu nepodařilo. Villareal, který se ve čtvrtek střetne v Evropské lize se Slavií, zdolal Gironu na jejím hřišti 2:1.

Atlético šlo do vedení v 21. minutě po technickém obstřelu Saúla. Katalánský celek v první půli sice držel míč na svých kopačkách 71 procent času, větší příležitost si ale nevypracoval.

To se změnilo po přestávce. Nejprve se v šanci ocitl Suárez a z následného přímého kopu mířil Messi do tyče. Argentinská hvězda trefila brankovou konstrukci v novém ligovém ročníku už pošesté. Přesto se hosté dočkali, v 82. minutě vyrovnal hlavou Suárez.

Atlético neporazilo Barcelonu v lize ani popatnácté za sebou a nevyužilo možnost posunout se na druhé místo tabulky.

Po zranění nastoupil v útoku po boku Cristiana Ronalda uzdravený Karim Benzema a byl to právě on, kdo otevřel skóre madridského derby. Francouzský střelec přešel přes dva bránící hráče a samostatnou akci ve skluzu přesně zakončil.

Domácí v 56. minutě srovnali, trefil se Jorge Molina. Zkušený španělský útočník dal v osmém zápase proti madridskému velkoklubu už pátý gól. „Bílý balet“ znovu udeřil až pět minut před koncem řádné hrací doby. Poprvé od konce pětizápasového trestu se v La Lize prosadil Ronaldo, jenž napálil skákající míč křížem přesně k tyči.

Neděle? Přestřelka Valencie a výhra slávistického soupeře

Valencie vedla v Seville nad Betisem od 35. minuty poté, co se po rohovém kopu umístěnou hlavičkou prosadil Kondogbia. V závěru úvodního dějství zvýšil na 2:0 pro hosty parádní dalekonosnou střelou do šibenice Guedes, který se v posledních čtyřech ligových duelech přímo podílel na stejném počtu branek: jednu dal a na tři přihrál.

Deset minut po přestávce mohl vstřelit kontaktní branku z penalty León, gólman Neto ale jeho pokus doprostřed brány vyrazil. Na druhé straně přidali další dvě branky Rodrigo a Mina a zdálo se, že o tříbodovém zisku Valencie nemůže být pochyb.

Domácí však předvedli heroický závěr a v rozmezí 79. a 84. minuty snížili na rozdíl jediné branky Campbell, Sanabria a Tello, ani to jim ale na body nestačilo. Dvě minuty před koncem skóroval na druhé straně Zaza a v nastavení na konečných 3:6 upravil Pereira.

Villareal, který se ve čtvrtek v Evropské lize postaví proti Slavii, porazil Gironu 2:1. Dvěma zásahy se blýskl reprezentant Demokratické republiky Kongo Cédric Bakambu.

Šestadvacetiletý útočník poprvé skóroval do sítě Girony v deváté minutě, když jej za obranou našel Trigueros. Bakambu zakončil přesně k tyči. Ve 20. minutě pak zužitkoval povedenou přihrávku šajtlí od Fornalse.

V závěru poločasu Girona přidala. Nejprve zachránilo hosty břevno, pět minut před pauzou už ale patičkou překonal gólmana Barbosu Stuani. V druhém dějství sahali domácí po remíze, na vyrovnání ale i vzhledem k dalšímu zásahu do brankové konstrukce nedosáhli a z posledních šesti utkání vydolovali pouhé dva body.

Trenér Villarrealu Javier Calleja poslal do hry sestavu: Barbosa - Mario Gaspar, Álvaro González, Ruíz, Costa - Rodrigo Hernández - Castillejo (66. Čeryšev), Trigueros - Fornals - Bakambu (83. Soriano), Sansone (56. Bacca).

Málaga zůstala jediným týmem bez výhry. S Leganés prohrála 0:2 a je na dně tabulky s jedním bodem. Naopak Leganés je překvapením startu sezony. V současnosti drží sérii čtyř zápasů bez porážky a v šesti z osmi utkání udrželo čisté konto, což mu vyneslo šestou pozici.

Výsledky 8. kola: Espaňol Barcelona - Levante 0:0, Athletic Bilbao - FC Sevilla 1:0 (43. Vesga), Getafe - Real Madrid 1:2 (56. Molina - 39. Benzema, 85. Ronaldo), Deportivo Alavés - Real Sociedad San Sebastian 0:2 (77. Oyarzabal, 81. Elustondo), Atlético Madrid - FC Barcelona 1:1 (21. Saúl - 82. Suárez), Eibar - La Coruňa 0:0, Girona - Villarreal 1:2 (40. Stuani - 9. a 20. Bakambu), Málaga - Leganés 0:2 (56. Gabriel, 78. Szymanowski), Betis Sevilla - Valencie 3:6 (79. Campbell, 80. Sanabria, 84. Tello - 35. Kondogbia, 45. Guedes, 64. Rodrigo, 74. Mina, 88. Zaza, 90.+4 Pereira),Las Palmas - Vigo 2:5 (90. Vitolo, 90.+3 Remy - 20., 49. a 76. Aspas, 16. Mor, 71. Hernández).

20 Málaga 8 0 1 7 4:18 1

Atlético Madrid - FC Barcelona 1:1 (1:0)

Branky: 21. Saúl Níguez - 82. L. Suárez. Rozhodčí: Mateu – Cebrian, Díaz. ŽK:14. Gabi, 90+3. Saúl Níguez, 90+3. Griezmann - 34. Umtiti, 45+1. Rakitić.

Atlético Madrid Oblak – Torres Juanfran, Savić, Godín, Luís – Koke, Gabi (C) (83. F. Torres), Saúl Níguez, Ferreira-Carrasco (73. Partey) – Griezmann, Á. Correa (58. Gaitán).

FC Barcelona ter Stegen – Semedo (62. Roberto), Umtiti, Piqué, Alba – Rakitić (79. Paulinho), Busquets, Iniesta (C) (61. Deulofeu) – Messi, L. Suárez, A. Gomes.

Espanyol Barcelona - Levante UD 0:0 (0:0)

Rozhodčí: Undiano – Alonso, Prieto. ŽK:57. Hermoso, 69. Fuego - 24. Nano, 39. Postigo, 60. Morales.

Espanyol Barcelona Pau López – Navarro (58. Sergio Sánchez), David López, Hermoso, Caricol – Darder, Fuego (73. Granero) – Baptistao, Jurado (57. Sergio García), Piatti – G. Moreno.

Levante UD Fernández – Pedro López, Postigo (80. E. Bardi), Chema, Luna – Doukouré (38. Suárez Pier), Lerma – Ivi, Campana, Morales – Nano (67. E. Boateng).

Deportivo Alavés - Real Sociedad San Sebastian 0:2 (0:0)

Branky: 78. Oyarzabal, 81. A. Elustondo. ŽK:90+1. R. Duarte - 44. D. Llorente.

Deportivo Alavés Pacheco – Alexis, Ely, Maripán, R. Duarte – D. Torres (80. Krkić), García (C) – I. Gómez (64. Vigaray), Medrán (64. Katai), Pedraza – Munir.

Real Sociedad San Sebastian Rulli – Odriozola Arzallus, D. Llorente, A. Elustondo, Rodrigues – Prieto (C), Illarramendi, Zubeldia – Oyarzabal (89. Canales), José, Juanmi (67. Januzaj).

Athletic Bilbao - Sevilla FC 1:0 (1:0)

Branky: 43. Vesga. Rozhodčí: Iglesias – Costoya, Ramos. ŽK:14. Aduriz, 33. I. Córdoba, 38. Núnez, 85. Vesga, . Arrizabalaga, . Laporte - 54. Lenglet, 68. Correa, 79. F. Vázquez, 90+5. Pizarro, . Nolito, . Muriel. Diváci: 40 197.

Athletic Bilbao Arrizabalaga – Lekue, Núnez, Laporte, Balenziaga – San José, Vesga – Susaeta (C) (90. Merino), Raúl García (70. I. Williams), I. Córdoba (83. Iturraspe) – Aduriz.

Sevilla FC S. Rico – Corchia (60. Nolito), Kjaer, Lenglet, Carole – F. Vázquez, N'Zonzi (22. Krohn-Dehli), Pizarro – Navas (C), Ben Yedder, Correa (77. Muriel).

Getafe CF - Real Madrid CF 1:2 (0:1)

Branky: 56. J. Molina - 39. Benzema, 85. Ronaldo. Rozhodčí: Martínez – Barbero, Noval. ŽK:34. Arambarri, 85. Lacen - 49. Kroos, 58. Nacho Fernández, 90+4. Hernández.

Getafe CF Guaita – Damián Suárez, Dakonam, Cala, Antunes – Arambarri (84. Bruno González), Bergara – Jiménez (15. Portillo), Fajr, Ndiaye (67. Lacen) – J. Molina.

Real Madrid CF Casilla – Hakimi, Nacho Fernández, Ramos, Marcelo (72. Hernández) – L. Vázquez (72. Isco), M. Llorente, Kroos, Asensio – Benzema, Ronaldo.

UD Las Palmas - Real Club Celta de Vigo 2:5 (0:2)

Branky: 90. Vitolo, 90+3. Rémy - 16. Mor, 20. Aspas, 49. Aspas, 71. P. Hernández, 76. Aspas. Rozhodčí: Medié – Huerga, Villate. ŽK:51. Bigas, 61. Aquilani - 27. Jozabed. ČK:52. Blanco. Diváci: 15 799.

UD Las Palmas Chichizola – Míchel (62. Lemos), David García (C), Bigas, Herrera (62. Vitolo) – Hernán, Aquilani, Viera – Tannane, Calleri, Momo (46. Rémy).

Real Club Celta de Vigo Blanco – Wass, Cabral, Sergi Gómez, J. Castro – Lobotka, P. Hernández (80. Radoja) – Aspas (C), Jozabed (64. Fontas), Mor (55. S. Álvarez) – Sisto.

Málaga CF - CD Leganés 0:2 (0:0)

Branky: 56. Gabriel, 78. Szymanowski. Rozhodčí: José González – Rubén Becerril, Jon Núnez. ŽK:38. Baysse, 43. Recio, 84. Rosales - 22. Zaldúa, 47. Siovas, 80. R. Pérez. ČK:81. Recio. Diváci: 23951.

Málaga CF Roberto – Rosales, L. Hernández, Baysse (84. Cecchini), Juankar – Recio (C), Kuzmanović – Mula (61. Ontiveros), Anor (56. Jony), Penaranda – Rolán.

CD Leganés Cuéllar – Zaldúa, dos Santos, Siovas, Carnero García – R. Pérez, Gabriel – El Zhar (70. Brašanac), Eraso, Szymanowski (C) – N. Amrabat (63. Beauvue).

SD Eibar - Deportivo La Coruňa 0:0 (0:0)

Rozhodčí: Santiago Jaime – Jorge Bueno, Fernando Tresaco. ŽK:38. Arbilla, 56. Dani García - 56. Çolak, 79. C. Borges. Diváci: 5 125.

SD Eibar Dmitrović – Arbilla, Ramis (72. Lombán), P. Oliveira, Junca (72. Ángel) – Capa, Dani García (C), Escalante, Jordán – Kike García (85. Charles), Enrich.

Deportivo La Coruňa Uzoho – Juanfran, Albentosa, Sidnei, Luisinho – Guilherme, C. Borges (C) – Cartabia (83. Bakkali), Çolak (87. Pérez Martínez), Valverde (75. Valle) – Andone.

Real Betis - Valencia CF 3:6 (0:2)

Branky: 80. J. Campbell, 81. A. Sanabria, 85. Tello - 35. Kondogbia, 45. Guedes, 65. Rodrigo, 75. S. Mina, 89. Zaza, 90+3. Pereira. Rozhodčí: Sánchez – Aguillar, Gallego. ŽK:47. Garay, 53. Vidal, 60. Murillo, 88. Pereira. Diváci: 48 792.

Real Betis Adán – Barragán, Mandi, Feddal, Durmisi – Ruiz (67. Camarasa), Guardado, Narváez (67. Tello) – León (77. J. Campbell), A. Sanabria, Joaquín.

Valencia CF Neto – Vidal, Garay, Murillo (78. Gabriel), Gayá – Soler (76. Pereira), Parejo, Kondogbia, Guedes – Zaza, Rodrigo (70. S. Mina).

Girona FC - Villarreal CF 1:2 (1:2)

Branky: 40. Stuani - 9. Bakambu, 20. Bakambu. Rozhodčí: Carlos Del Cerro – Juan Yuste, Abraham Álvarez. ŽK:31. Portugués, 89. Kayode, 90. Stuani - 58. Álvaro González, 79. Bakambu, 90. Hernández, 90+2. Bacca.

Girona FC Iraizoz – Espinosa, Juanpe, Ramalho – Maffeo, Pons, Granell (C) (46. Kayode), Aday (65. Mojica) – Portugués (77. Douglas Luiz), B. García – Stuani.

Villarreal CF Barbosa – M. Gaspar (C), Álvaro González, V. Ruiz, J. Costa – Hernández – Castillejo (66. Čeryšev), Fornals, Trigueros – Bakambu (83. R. Soriano), N. Sansone (56. Bacca).