ZASE STŘÍLÍ. David Villa se vrací do sestavy Barcelony po dlouhém zranění a už

ZASE STŘÍLÍ. David Villa se vrací do sestavy Barcelony po dlouhém zranění a už zase skóruje - jako proti Getafe, kdy uzavřel skóre na 4:1. | foto: Reuters

Liga sotva začala a Real Madrid už na Barcelonu ztrácí osm bodů

• 8
Suverénně si na startu španělské ligy počínají fotbalisté Barcelony, kteří vyhráli i ve 4. kole. Tentokrát zvítězili 4:1 na hřišti Getafe. Jejich největším konkurentem překvapivě není Real Madrid, nýbrž doposud neporažená Málaga.

Barcelona slaví zasloužené tři body. Celý zápas byla lepší, utkání měla pod kontrolou a ani na chvíli nedala Getafe šanci.

Přesto katalánské mužstvo vedlo po prvním poločase jen o jeden gól, a to po brance Adriana.

Atraktivnější podívanou viděli diváci po přestávce. To se dvakrát trefil Messi, jednou z penalty. Na 1:3 Getafe snížilo po vlastním gólu Mascherana, ale třígólové vítězství v závěru pro Barcelonu stvrdil Villa.

Barcelona má osmibodový náskok na Real Madrid, který prohrál na hřišti Sevilly 1:0. Jediný gól zápasu vstřelil už ve druhé minutě Trochowski, který se prosadil po rohovém kopu.

Zatímco Real Madrid má na kontě jediné vítězství, Seville se v úvodu ligového ročníku daří. Což bylo vidět i ve vzájemném zápase. Domácí vyráželi do nebezpečných protiútoků, zatímco úřadující mistr se ne a ne v ofenzivě prosadit.

Real Madrid v úvodních čtyřech kolech prohrál už podruhé. Tolik porážek měl přitom za celý minulý - mistrovský - ročník dohromady.

Soupeř Sparty v Evropské lize Bilbao remizoval 3:3 na hřišti Espaňolu Barcelona, přestože dvakrát prohrával. Především dvěma zásahy Adurize se ale hostům povedlo podruhé v sezoně bodovat. S 12 inkasovanými góly však mají nejhorší obranu v soutěži.

Espaňol, který v úvodních třech kolech prohrál, byl blízko premiérové výhře v sezoně. Po poločase vedl už o dva góly, jenže Bilbao po změně stran zabralo a Aduriz se střídajícím Llorentem srovnali. Deset minut před koncem Longo vrátil Espaňolu vedení, vzápětí ale dostal druhou žlutou kartu a byl vyloučen.

Bilbao, které se utká s pražskou Spartou 4. října a 6. prosince, po dvou minutách využilo přesilovku a Aduriz znovu srovnal. Na vítězný gól už ale hosté nedosáhli.

Trenér Bilbaa Marcelo Bielsa nasadil sestavu: Iraizoz - Iraola, Amorebieta, Gurpegui, Pérez (41. San José) - Iturraspe, De Marcos (46. Gómez) - Susaeta, Muniain, López (69. Llorente) - Aduriz.

Naopak plzeňský soupeř v Evropské lize Atlético Madrid vyhrál, když porazil Rayo Vallecano 4:3.

Atlético poslal na stadionu Vicente Calderóna do vedení ve 29. minutě záložník Mario Suárez. Ve druhém poločase přesně mířili středopolaři Koke a Arda Turan, z penalty se prosadil i nejlepší kolumbijský střelec týmu Falcao.

Madridský klub směřoval k jasné výhře až do 83. minuty, ale pak černohorský útočník Delibašič dvěma slepenými góly snížil a ještě víc zdramatizoval koncovku v 89. minutě Brazilec Leonardo Carrilho.

Atlético už ovšem zisk tří bodů uhájilo.

Jeho kouč Diego Simeone dal šanci sestavě Courtois - Juanfran, Godín, Miranda, Filipe - Suárez (62. Tiago), Gabi - Arda Turan, Koke, Diego Costa (56. Rodríguez) - Falcao.

V lize neporažený madridský celek nejprve Plzeň přivítá 4. října na své půdě a ve Štruncových sadech se představí v posledním utkání skupiny 6. prosince.

Výsledky 4. kola: Getafe - Barcelona 1:4 (80. Mascherano vlastní - 32. Adriano, 74. z pen. a 78. Messi, 90. Villa), Sevilla - Real Madrid 1:0 (2. Trochowski), Málaga - Levante 3:1 (27. Saviola, 58. Joaquín, 90.+3 Portillo - 46. Míchel), Valencie - Vigo 2:1 (4. Feghouli, 50. Cissokho - 16. Krohn-Dehli), Espaňol Barcelona - Bilbao 3:3 (18. Javi López, 44. Verdu, 80. Longo - 56. a 83. Aduriz, 71. Llorente), Granada - La Coruňa 1:1 (81. Floro Flores - 41. Oliveira), Pamplona - Mallorca 1:1 (69. Kike Sola - 78. Hemed), San Sebastian - Zaragoza 2:0 (55. Martínez, 61. Vela z pen.), Atlético Madrid - Vallecano 4:3 (29. Suárez, 49. Koke, 51. Arda Turan, 56. Falcao z pen. - 82. a 85. Delibašič, 89. Carrilho), Valladolid - Betis Sevilla 0:1 (89. Castro).