ZACHRÁNCE. Gerard Piqué (vlevo) vystřelil Barceloně remízu s Espaňolem.

ZACHRÁNCE. Gerard Piqué (vlevo) vystřelil Barceloně remízu s Espaňolem. | foto: AP

Messi hrál druhou půli, Barceloně v derby zachránil bod Piqué v závěru

• 5
Fotbalisté Barcelony sice ve španělské lize na hřišti Espaňolu remizovali 1:1, ale ani ve 22. kole nenašli přemožitele, čímž překonali klubový rekord z ročníku 2019/2010. Bod vedoucímu tabulky zachránil sedm minut před koncem stoper Piqué. Real Madrid v sobotu remizovala na hřišti Levante 2:2, když dvakrát vedl. Druhé Atlético Madrid porazilo třetí Valencii.

Barcelona ligovou sérii bez porážky drží už od 8. dubna. V čele tabulky má dvanáctibodový náskok před Atléticem Madrid, který má večerní duel s Valencií k dobru.

Trenér Barcelony Ernesto Valverde se rozhodl šetřit některé opory, na lavičce tak zůstali argentinský kanonýr Lionel Messi nebo bek Jordi Alba. Bez nich se ale hostům nedařilo vytvořit si množství výraznějších šancí.

Blízko brance byl pouze Coutinho, který trefil břevno. Už 23 střel Barcelony v této sezoně skončilo na brankové konstrukci, což se nestalo žádnému jinému týmu pěti elitních evropských lig. Na druhé straně se hned po přestávce radovali hráči Espaňolu, přihrávající Baptistao však předtím byl s míčem v zámezí a gól nebyl uznán.

V 66. minutě už se ale domácí dočkali. Po pravé straně s míčem přeběhl García a předložil jej do vápna Morenovi, který hlavou překonal Ter Stegena. Chvíli předtím Valverde poslal na hřiště Messiho a znovu se ukázalo, jak je pro tým důležitý. Argentinec v 82. minutě z přímého kopu našel Piquého, jenž také hlavou vyrovnal.

Atlético mělo od začátku proti Valencii více ze hry. Zejména v 36. minutě podržel hosty gólman Neto, který se vytáhl proti Giménezově hlavičce. Domácímu trenérovi Diegovi Simeonemu ale přidělala vrásky zranění, kvůli kterým musel postupně ze hřiště stáhnout oba stopery Saviče i Godína.

Přesto to byl madridský celek, který se v 59. minutě dostal do vedení po Correově střele zpoza vápna. Valencie zareagovat nedokázala a prohrála potřetí po sobě. Proti Atléticu, na které ztrácí devět bodů, neskórovala už 422 minut.

Výsledky 22. kola: Espaňol Barcelona - FC Barcelona 1:1 (66. Moreno - 83. Piqué), Getafe - Leganés 0:0, Girona - Bilbao 2:0 (7. z pen. a 65. Stuani), Atlético Madrid - Valencie 1:0 (59. Correa),  Las Palmas - Málaga 1:0 (90. Halilovič).

20 Málaga 22 3 4 15 14:35 13

Espanyol Barcelona - FC Barcelona 1:1 (0:0)

Branky: 66. G. Moreno - 82. Piqué. Rozhodčí: Gil – Nevado, Martínez. ŽK:40. Naldo, 70. Navarro, 79. Sergio García, 84. G. Moreno - 29. Busquets, 52. Umtiti, 86. Alba.

Espanyol Barcelona Diego López – Navarro (76. Javi López), David López, Naldo, Caricol – V. Sánchez, Darder – Baptistão (86. Ca. Sánchez), Granero, Jurado (61. Sergio García) – G. Moreno.

FC Barcelona ter Stegen – Semedo (59. Roberto), Piqué, Umtiti, Digne (75. Alba) – Coutinho, Paulinho, Busquets, Iniesta – Alcácer (58. Messi), L. Suárez.

Getafe CF - CD Leganés 0:0 (0:0)

Rozhodčí: Álvarez – Barranco, Méndez. ŽK:55. Damián Suárez, 87. Antunes - 14. Zaldúa, 26. Omar, 47. Naranjo, 62. Mantovani, 73. Cuéllar, 76. R. Pérez.

Getafe CF Guaita – Damián Suárez, Dakonam, Bruno González, Antunes – Portillo, Fajr (89. Šibasaki), Arambarri, Ndiaye (71. Pacheco) – Á. Rodríguez, J. Molina (84. Rémy).

CD Leganés Cuéllar – Zaldúa, Muňoz, Mantovani, Rico – Gumbau, Brašanac (63. R. Pérez) – Omar (46. El Zhar), Eraso, Naranjo (78. N. Amrabat) – Guerrero.

Girona FC - Athletic Bilbao 2:0 (1:0)

Branky: 7. Portugués, 64. Stuani. ŽK:47. Maffeo - 58. Núñez.

Girona FC Bono – Ramalho, Espinosa, Juanpe – Maffeo, Pons, Granell, Mojica – Portugués (90. Aleix Garcia), B. García (83. Timor) – Stuani (81. Olunga).

Athletic Bilbao Herrerín – Yeray, Núñez (61. Aduriz), I. Martínez – Lekue, Etxebarria, Iturraspe, M. Rico, Lopez – Raúl García, I. Williams.

Atlético Madrid - Valencia CF 1:0 (0:0)

Branky: 59. Á. Correa. ŽK:74. Gabi - 90+3. Gayá.

Atlético Madrid Oblak – Vrsaljko, Savić (29. J. Giménez), Godín (C) (51. Juanfran), Lucas Hernández – Á. Correa, Koke, Saúl Ñíguez, Ferreira-Carrasco (61. Gabi) – D. Costa, Griezmann.

Valencia CF Neto – Vezo, Gabriel, Garay, Gayá – Nemanja Maksimović (66. Soler), Parejo, Kondogbia, Lato (62. Rodrigo) – S. Mina, Zaza.

UD Las Palmas - Málaga CF 1:0 (0:0)

Branky: 90. Halilović. Rozhodčí: Bengoetxea. ŽK:35. Peňalba, 90+3. Tana - 35. Miquel, 40. Recio, 75. Keko. Diváci: 17 424.

UD Las Palmas Chichizola – Míchel (85. D. Castellano), Navarro, Gálvez, Aguirregaray – Samper, Peňalba, Viera – Toledo (72. Tana), Calleri, Gil (62. Halilović).

Málaga CF Roberto – Rosales, L. Hernández, Miquel, Ricca – Recio (69. Bueno), Iturra – Keko (85. Añor), Adrián González, Samuel (78. Success) – Id. Brown.