Lautaro Martinez z Interu Milán slaví gól do stítě Fiorentiny.

Lautaro Martinez z Interu Milán slaví gól do stítě Fiorentiny. | foto: AP

Zima chyboval, ale Turín i tak vyhrál. Inter rozhodl přestřelku kuriózním gólem

• 1
Český fotbalový reprezentant David Zima z FC Turín chyboval v utkání 11. kola italské ligy, ale jeho tým těžký zápas v Udine i tak vyhrál. Inter Milán zvítězil na hřišti Fiorentiny 4:3, když vítězný gól dal Mchitarjan v páté minutě nastavení. AC Milán zdolal Monzu 4:1. Čtvrtou výhru za sebou zajistil dvěma góly v prvním poločase Díaz. Vedoucí Neapol vyhrála v Římě.

Navzdory hrubé chybě obránce Davida Zimy zvítězili fotbalisté FC Turín v 11. kole italské ligy 2:1 na hřišti Udine. Jedenadvacetiletý český reprezentant nastoupil poprvé v tomto ročníku Serie A v základní sestavě a po jeho velké chybě domácí v 26. minutě vyrovnali na 1:1.

Po rozehrávce brankáře Milinkoviče-Saviče poslal Zima naslepo míč do strany, kde se ho zmocnil nabíhající Udogie a po jeho přihrávce skóroval Deulofeu.

Zima, který v úterý pomohl gólem k pohárovému vítězství 4:0 nad Cittadellou, si nakonec mohl oddechnout. V 69. minutě rozhodl Pellegri tvrdou ranou z úhlu.

FC Turín naplno bodoval po pěti utkáních, Udine prohrálo v lize po devíti zápasech.

V posledních šesti soutěžních zápasech Neapole vždy skórovaly oba celky, tentokrát ale rozhodla jediná trefa Osimhena z 81. minuty. Nigerijský útočník se po návratu po zranění prosadil i ve třetím utkání. Neapol má na druhý AC Milán tříbodový náskok.

Inter Milán před středečním utkáním Ligy mistrů proti Plzni zrovna neukázal pohodu v defenzívě.

Na stadionu Fiorentiny, v jejíž sestavě chyběl český záložník Antonín Barák, vedl brzy o dvě branky. Ale domácí vyrovnali, Inter znovu vedl, ale v poslední minutě dal Jovič na 3:3. Zdálo se, že si týmy body rozdělí. Ale poslední slovo měl Mchitarjan,když se od něj při odkopu obránce Venutiho odrazil míč do brány.

AC Milán za vítězstvím nasměroval dvěma góly v prvním poločase Brahim Díaz. Zápas ale pro něj skončil smutně, neboť v 53. minutě musel hřiště opustit kvůli zranění. V druhém poločase přidal třetí gól Milána Origi. Belgický útočník se v dresu AC trefil poprvé od svého letního přestupu.

V 70. minutě snížil na 1:3 z přímého kopu Ranocchia. Pro jednadvacetiletého mládežnického reprezentanta Itálie to byla první branka v Serii A. Šest minut před koncem přidal čtvrtý gól jejich nejlepší střelec Leao.

Lazio utnulo dlouhou sérii Bergama, které stejně jako vedoucí celek soutěže Neapol v prvních deseti zápasech soutěže neprohrálo. Trefili se Zaccagnii a Felipe Anderson. Atalanta dohrávala zápas bez vyloučeného Muriela.

Celek z hlavního města udržel pošesté v řadě čisté konto a na historické klubové maximum mu schází pouze jeden zápas.

Boloňa doma porazila Lecce 2:0. Z penalty se trefil Arnautovic, který se sedmi zásahy vede tabulku střelců.

Výsledky 11. kola: Salernitana - Spezia 1:0 (48. Mazzocchi), AC Milán - Monza 4:1 (16. a 41. Díaz, 65. Origi, 84. Leao - 70. F. Ranocchia), Fiorentina - Inter Milán 3:4 (32. Cabral z pen., 60. Ikoné, 90. Jovič - 15. a 72. z pen. Martínez, 2. Barella, 90.+5 Mchitarjan), Udine - FC Turín 1:2 (26. Deulofeu - 14. Aina, 69. Pellegri), Boloňa - Lecce 2:0 (13. Arnautovic z pen., 35. Ferguson), Bergamo - Lazio Řím 0:2 (10. Zaccagni, 52. Felipe Anderson), AS Řím - Neapol 0:1 (81. Osimhen).

Udinese Calcio - Turín FC 1:2 (1:1)

Branky: 26. Deulofeu - 14. Aina, 69. Pellegri. Rozhodčí: Marchetti – Margani, Vecchi. ŽK:32. Success, 79. Deulofeu, 85. Bijol - 34. Lazaro, 68. Aina, 71. V. Milinković-Savić, 86. Linetty. Diváci: 23 134.

Udinese Calcio Silvestri – Ebosse, Bijol, Pérez (81. Ehizibue) – Pereyra /C/, Samardžić (65. Lovrić), Silva (81. Nestorovski), Makengo (65. Arslan), Udogie – Success (65. Betuncal), Deulofeu.

Turín FC Milinković-Savić – Zima, Schuurs, Buongiorno /C/ – Aina, Lukić, Ricci (66. Linetty), Lazaro (61. Vojvoda) – Mirančuk (61. Radonjić), Vlašić – Pellegri (90. Karamoh).

AC Milán - AC Monza 4:1 (2:0)

Branky: 16. Díaz, 41. Díaz, 65. Origi, 84. Leão - 70. F. Ranocchia. Rozhodčí: Marinelli – Zingarelli, Palermo. ŽK:31. Origi - 72. Bondo.

AC Milán Tătăruşanu – Dest (46. Kalulu), Kjaer (60. Gabbia), Tomori, Hernández (C) – Pobega, Binnásir – Messias, Díaz (53. De Ketelaere), Rebić (60. Leão) – Origi (78. Vranckx).

AC Monza Di Gregorio – Antov, Marí, Caldirola – Ciurria, Barberis (46. F. Ranocchia), Sensi (66. Bondo), Augusto – Pessina (C), Caprari (66. Gytkjaer) – Mota (54. Petagna).

ACF Fiorentina - Inter Milán 3:4 (1:2)

Branky: 33. Cabral, 60. Ikoné, 90. Jović - 2. Barella, 15. La. Martínez, 73. La. Martínez, 90+5. Mchitarjan. Rozhodčí: Valeri – Preti, Di Iorio. ŽK:35. Bonaventura, 38. Dodô, 54. Amrábat, 79. Milenković - 35. Acerbi, 39. Simone Inzaghi (trenér), 56. Barella, 89. Dumfries.

ACF Fiorentina P. Terracciano – Dodô (83. Venuti), Lu. Martínez, Milenković, Biraghi (C) (83. Terzić) – González (9. Ikoné), Amrábat (83. Barák), Duncan (53. Jović), Kouamé – Bonaventura – Cabral.

Inter Milán Onana – Škriniar (C), de Vrij, Acerbi – Darmian (67. Dumfries), Barella, Çalhanoğlu, Mchitarjan, Dimarco (67. Gosens) – Correa (63. Džeko), La. Martínez (85. Bellanova).

Bologna FC - US Lecce 2:0 (2:0)

Branky: 13. Arnautović, 35. Ferguson. Rozhodčí: Simone Sozza. ŽK:31. Lucumi, 45+3. Barrow, 47. Ferguson, 89. Medel, 90+6. Arnautović - 65. Hjulmand, 90+6. Baschirotto.

Bologna FC Skorupski – Posch, Bonifazi (73. Sosa), Lucumi (66. N. Moro), Cambiaso – Ferguson (87. Soriano), Medel (C) – Aebischer, Domínguez, Barrow (66. Orsolini) – Arnautović.

US Lecce Falcone – Gendrey, Pongračić, Baschirotto, Pezzella – Gonzàlez, Hjulmand (C) (74. Blin), Askildsen (46. Di Francesco) – Strefezza (74. P. Rodríguez), Ceesay (84. Colombo), Banda (46. Oudin).

US Salernitana 1919 - Spezia Calcio 1:0 (0:0)

Branky: 49. Mazzocchi. ŽK:20. Vilhena - 21. Amian, 62. Kiwior, 83. Holm.

US Salernitana 1919 Sepe – Gyömbér, Daniliuc, Fazio (90. Brún) – Candreva (85. Bohinen), L. Coulibaly, Radovanović, Vilhena (66. Piątek), Mazzocchi – Dia (66. Bradarić), Bonazzoli (85. Botheim).

Spezia Calcio Drągowski – Amian (65. Reca), Ampadu (76. Strelec), Kiwior, Nikolaou – Bourabia, Ekdal (76. Maldini) – Holm, Agudelo, Gyasi (65. Verde) – Nzola.

Atalanta Bergamasca Calcio - S. S. Lazio 0:2 (0:1)

Branky: 10. Zaccagni, 52. F. Anderson. Rozhodčí: Abisso – Di Gioia, Dei Guidici.. ŽK:12. Okoli, 45+1. Soppy, 59. Muriel - 70. Cataldi, 88. S. Milinković-Savić. ČK:90. Muriel.

Atalanta Bergamasca Calcio Sportiello – Okoli (46. Djimsiti), Demiral, Scalvini – Soppy (64. Maehle), de Roon (C) (75. Éderson), Koopmeiners, Hateboer – Pašalić (46. Malinovskyj) – Lookman (71. Zapata), Muriel.

S. S. Lazio Provedel – Lazzari (77. Hysaj), Casale, Romagnoli, Marušić – S. Milinković-Savić (C), Cataldi (70. Bašić), Vecino – Pedro (84. Cancellieri), F. Anderson, Zaccagni.

AS Řím - SSC Neapol 0:1 (0:0)

Branky: 80. Osimhen. Rozhodčí: Irrati – Lo Cicero, Tolfo. ŽK:22. Smalling, 51. Cristante, 74. Ibañez - 45+3. Lozano, 47. Ndombèlé, 78. Oliveira, 78. Lobotka.

AS Řím Patrício – Mancini (82. Matić), Smalling, Ibañez – Karsdorp, Camara (82. El Shaarawy), Cristante, Lo. Pellegrini (C), Spinazzola (84. Šomurodov) – Zaniolo, Abraham (63. Belotti).

SSC Neapol Meret – Di Lorenzo (C), Jesus, Kim Min-jae, Oliveira – Ndombèlé (57. Elmas), Lobotka, Zieliński (75. Gaetano) – Lozano (75. Politano), Osimhen, Kvaratšelija.