Alexander Kolarov (vlevo) z AS Řím oslavuje svoji gólovou trefu spolu s...

Alexander Kolarov (vlevo) z AS Řím oslavuje svoji gólovou trefu spolu s Kostasem Manolasem. | foto: AP

Kolaps AS Řím po vystřídání Schicka, před duelem v Plzni remizoval

• 6
Jen co český útočník Patrik Schick v 83. minutě odešel ze hřiště, AS Řím v utkání 15. kola italské ligy v Cagliari zkolaboval. Vedl 2:0, ale v samém závěru dvakrát inkasoval a remizoval 2:2. Neapol porazila předposlední Frosinone 4:0 a třetímu Interu odskočila na šest bodů.

AS Řím se na středeční utkání Ligy mistrů v Plzni dobře nenaladil. Přitom na Sardinii začal dobře, poprvé se hosté prosadili ve 14. minutě, kdy Cristante napálil míč do sítě z hranice vápna. Také druhý gól padl zpoza pokutového území, z přímého kopu se krásně trefil Kolarov. Domácí snížili pět minut před koncem po rohovém kopu zásluhou Ionity.

V nastaveném čase byli za protesty vyloučeni Ceppitelli a vzápětí také další obránce Srna. I bez nich ale dokázali hráči Cagliari udržet domácí ligovou neporazitelnost, protože v páté minutě nastaveného času vyrovnal po propadnutí obrany střídající Sau.

AS Řím nastoupil v sestavě Olsen - Florenzi, Manolas, Fazio, Kolarov - N’Zonzi, Cristante - Ünder, Kluivert (75. Luca Pellegrini), Zaniolo (89. Juan) - Schick (83. Pastore).

Italskou ligu suverénně vede Juventus, který v páteční předehrávce porazil třetí Inter Milán 1:0 gólem Mandžukiče. Juventus z patnácti kol vyhrál čtrnáctkrát a body ztratil jen za jednu remízu.

V neapolské brance nastoupila poprvé v sezoně letní posila Alex Meret. Italský gólman ale mnoho práce neměl, góly totiž stříleli pouze favorizovaní domácí. Nejprve v sedmé minutě poslal míč přesně k tyči po závaru před brankou Zieliňski a ve 40. minutě zvýšil nádhernou ranou z 25 metrů Ounas.

Na konečných 4:0 upravil svým šestým a sedmým ligovým gólem v sezoně Milik. Polský útočník si tak už v 15. kole vytvořil nový rekord v počtu gólů v jedné sezoně Serie A.

Svěřenci Carla Ancelottiho porazili Frosinone ve čtvrtém vzájemném zápase v řadě a neprohráli už 12 soutěžních utkání. Předposlední Frosinone čeká na výhru pět zápasů.

Sampdoria dlouho vedla na hřišti Lazia Řím po gólu Quagliarelly z 21. minuty. Zkušený italský útočník se poprvé v kariéře trefil v pěti po sobě jdoucích ligových zápasech. Janovský celek ale vedení nakonec neudržel, v 79. minutě vyrovnal na 1:1 Acerbi. To už byl na hřišti i český záložník Sampdorie Jakub Jankto, který v 70. minutě nahradil Praeta.

V nastaveném čase navíc dostal červenou kartu janovský Bereszyński a následně po Andersenově ruce ve vápně otočil výsledek z penalty Immobile. Sampdoria ale ještě v divokém závěru v desáté minutě nastavení dokázala vyrovnat zásluhou střídajícího Saponary.

Fotbalisté Fiorentiny odvrátil porážku na hřišti Sassuola v sedmé minutě nastavení. O remíze 3:3 rozhodl svým prvním gólem v soutěži belgický útočník Kevin Mirallas. Všech šest branek padlo v závěrečných 35 minutách. Na lavičce Fiorentiny se poprvé objevil devatenáctiletý český útočník Martin Graiciar, ale do zápasu nezasáhl.

Domácí se dostali po brankách Duncana a Babacara do dvougólového vedení. Za hosty snížil Simeone, který se trefil po dlouhých 876 minutách. Rychlá odpověď přišla z kopačky Sensiho deset minut před koncem základní hrací doby a Sassuolo po pěti nepovedených domácích zápasech, ze kterých získalo pouze čtyři body za stejný počet remíz, mířilo za vítězstvím.

Pak ale potkala domácí tým komplikace v podobě vyloučení Djuričiče a vzápětí snížení Benassiho. V nastaveném čase se počet hráčů na hřišti vyrovnal, neboť Milenkovič dostal druhou žlutou kartu. „Fialkám“ se i přes ztracenou početní výhodu podařilo vybojovat bod zásluhou střídajícího Mirallase, který se trefil poprvé od letního příchodu do Fiorentiny.

Pak ale potkala domácí tým komplikace v podobě vyloučení Djuričiče a vzápětí snížil Benassi. V nastaveném čase se počet hráčů na hřišti vyrovnal, neboť Milenkovič dostal druhou žlutou kartu. „Fialkám“ se i přes ztracenou početní výhodu podařilo vybojovat bod zásluhou střídajícího Mirallase, který se trefil poprvé od letního příchodu do Fiorentiny.

Boloňa v sestavě s Ladislavem Krejčím prohrála na hřišti Empoli 1:2. s Český záložník odehrál celý zápas, ale druhé porážce za sebou nezabránil. Sestupem ohrožený tým v lize naposledy zvítězil na konci září proti Udine a v sezoně stále čeká na první venkovní výhru.

Atalanta zvítězila na hřišti Udine 3:1 díky hattricku kolumbijského útočníka Duvána Zapaty. Tým z Bergama patří mezi pět nejlépe hrajících mužstev na venkovních stadionech v Serii A, Udine je třetím nejhorším domácím týmem. Na svém hřišti získalo z osmi zápasů pouze sedm bodů. Domácí opět hráli bez zraněného záložníka Antonína Baráka.

Chievo dál čeká na první vítězství, ale už počtvrté za sebou poslední tým tabulky alespoň remizoval. Tentokrát v Parmě 1:1.

Janov i v deseti uhrál remízu se Spalem 1:1. Domácí oslabil už v 11. minutě obránce Criscito, který nevybíravým zákrokem fauloval Schiattarellu. Rozhodčí neváhal a janovského kapitána vyloučil. O čtyři minuty později zužitkovali hosté početní výhodu zásluhou Petagna. Do poločasu srovnal nejlepší ligový střelec Piatek, který proměnil penaltu. Polský útočník dal v tomto ročníku Serie A už jedenáctou branku, čímž se dostal před Cristiana Ronalda.

Oba týmy prožívají špatné období a v posledních pěti zápasech ani jeden z nich nevyhrál.

Výsledky 15. kola: Neapol - Frosinone 4:0 (68. a 84. Milik, 7. Zieliňski, 40. Ounas), Juventus - Inter Milán 1:0 (66. Mandžukič), Cagliari - AS Řím 2:2 (85. Ionita, 90.+5 Sau - 14. Cristante, 41. Kolarov), Lazio Řím - Sampdoria Janov 2:2 (79. Acerbi, 90.+6 Immobile z pen. - 21. Quagliarella, 90.+10 Saponara), Sassuolo - Fiorentina 3:3 (63. Duncan, 68. Babacar, 80. Sensi - 70. Simeone, 89. Benassi, 90.+7 Mirallas), Empoli - Boloňa 2:1 (10. Caputo, 80. La Gumina - 41. Poli), Parma - Chievo 1:1 (53. Alves - 47. Stepiński), Udine - Bergamo 1:3 (12. Lasagna - 2., 62. a 80. Zapata), Janov - Spal Ferrara 1:1 (38. Piatek z pen. - 15. Petagna), AC Milán - FC Turín 0:0.