Brankář Stas Pokatilov z Šachtaru Doněck likviduje šanci, před ním číhá na

Brankář Stas Pokatilov z Šachtaru Doněck likviduje šanci, před ním číhá na odražený míč Nemanja Gudelj z Alkmaaru. | foto: AP

Pohárový soupeř Plzně přehrál Taškent, v přípravě uspěl i počtvrté

• 0
Fotbalisté Šachtaru Doněck vyhráli i svůj čtvrtý zápas zimní přípravy ve Spojených arabských emirátech. Únorový soupeř Plzně v Evropské lize si poradil s uzbeckým Lokomotivem Taškent 2:1.

Ukrajinský mistr zvítězil v předchozích třech duelech s Frankfurtem, Bröndby Kodaň a jihokorejskými Pohang Steelers shodně 1:0, nyní poprvé vstřelil dvě branky. O tu první se postaral už v páté minutě útočník Luiz Adriano, po snížení uzbeckého týmu rozhodl v 77. minutě z penalty další Brazilec Taison. Druhou půli odehrál za Šachtar reprezentační záložník Tomáš Hübschman.

Doněck si před duelem s Plzní (20. února) ověří svou formu ještě v pátek s Pekingem Kuo-an a v sobotu s Krasnodarem. Na turnaji v Tel Avivu ho pak čeká Zenit Petrohrad, Metalist Charkov a CSKA Moskva. Těsně před startem jara se bude Šachtar připravovat ještě na soustředění v turecké Antalyi.

Sestava Šachtaru:
I. poločas:
Kanibolockij - Srna, Čigrinskij, Rakickij, Ismaily - Stěpaněnko - Dentinho, Wellington Nem, Alex Teixeira, Bernard - Luiz Adriano. II. poločas: Pjatov - Kobin, Kryvcov, Volovyk, Sobol - Hübschman, Fred - Ilsinho (78. Ševčuk), Taison, Bernard - Eduardo. Trenér: Lucescu.