Rozehnal v lize Carewa neuhlídal, Paříž prohrála

Paříž - Fotbalisté Lyonu udrželi i v sedmnáctém kole francouzské ligy neporazitelnost, na domácím stadionu přehráli pařížský klub Saint-Germain 2:0. Obhájce titulu má v čele tabulky náskok jedenácti bodů před Auxerre, které nastřílelo čtyři góly Nantes. O další bod zpět je Bordeaux, jež zdolalo Lille.

Český reprezentační stoper David Rozehnal nastoupil za Paříž v základní sestavě, ale obrana hostů poprvé kapitulovala už v páté minutě. Po rohu Lyonu neuhlídala brazilského útočníka Freda, který se prosadil krásnou střelou pravačkou.

Dvacet minut před koncem duelu domácí kouč Gérard Houllier stáhl postupně oba útočníky Govou s Fredem a na hřiště přišli Wiltord a Carew.

Norský útočník hrál proti Rozehnalovi v nedávné baráží o postup na mistrovství světa, tehdy se Carew neprosadil. V utkání francouzské nejvyšší soutěže byl úspěšnější a v nastaveném čase skóroval. Při gólové akci ho nezastavil ani Rozehnal.

Přesto byl sportovním deníkem L´Equipe označen za nejlepšího hráče svého týmu, na desetibodové stupnici dostal nadprůměrné hodnocení šest, jeho spoluhráči měli známky horší.

Další český fotbalista ve francouzské lize Vladimír Šmicer začal zápas Bordeaux s Lille jen na lavičce náhradníků, v předchozích zápasech byl o poločase střídán.

Tentokrát šel na trávník až třináct minut před koncem, ale byl u rozhodujícího okamžiku. V jedenaosmdesáté minutě vstřelil jediný gól brazilský forvard Fernando.

Středeční soupeř Slavie v zápase Poháru UEFA tým Monaka v domácí prostřední porazil Le Mans 2:0. V sestavě knížecího klubu tentokrát chyběl záložník Jaroslav Plašil.

Nehrál ani obránce René Bolf, je stále zraněný. Jeho Auxerre doma porazilo Nantes 4:0.

Výsledky 17. kola:
Lyon - Paris St. Germain 2:0
(5. Fred, 90.+3 Carew), Ajaccio - Troyes 0:1 (79. Amzine), Auxerre - Nantes 4:0 (3. a 39. Luyindula, 30. Pieroni, 90.+2 Cheyrou), Bordeaux - Lille 1:0 (81. Fernando), Mety - Toulouse 2:2 (14. z pen. a 66. Proment - 40. Moreira, 90. Santos), Monako - Le Mans 2:0 (11. Modesto, 42. Sorlin), Štrasburk - Sochaux 0:0, Nancy - Olympique Marseille 1:1 (49. Zerka - 59. Niang), Rennes - Nice 1:0 (62. Frei), Lens - St. Etienne 2:1 (32. Thomert, 63. Cousin - 25. Perrin).

20. Racing Štrasburk 17 0 8 9 8:20 8

Monacký fotbalista Toifilou Maoulida (vpravo) a Marko Basa z Le Mans v souboji během zápasu francouzské ligy.