Rosický vstřelil v Dortmundu první gól

Kriens - Čekání skončilo, fotbalista Tomáš Rosický už dal v dresu Borussie Dortmund gól. Ve čtvrtečním večerním finálovém utkání na turnaji ve švýcarském Kriensu se trefil po zpětné přihrávce ze šestnáctky, a přispěl tak k vítězství týmu nad Lucernem 4:1. Dvacetiletý mladík, režisér hry Dortmundu, skóroval v jedenácté minutě, další dva góly přidal Reina, jeden Addo. Rosický vydržel odehrát celý zápas, i když v úterý musel podstoupit menší chirurgický zákrok na prstu levé nohy. Pětasedmdesát minut hrál také vytáhlý útočník Jan Koller.

Ten se poprvé mezi střelce zapsal už před týdnem, hned při premiérovém startu za německý klub po přestupu z Anderlechtu Brusel. Finálový duel sledoval pouze z hlediště Brazilec Marcio Amoroso, který se s týmem připravuje od středy.

Po zápase si Rosický pochvaloval Kollerův přínos pro tým. "Honza udrží míč, zatím s ním jsou spokojeni. Náš herní projev se určitě zlepšil," povídal o spoluhráči z národního týmu.

V průběhu příštího týdne čeká na Borussii start na silně obsazeném turnaji, kde se má představit osm špičkových bundesligových klubů.