Roberto Carlos vystřílel Realu tři body

• 1
Madrid - Dělové rány Roberta Carlose z přímých kopů pomohly fotbalistům Realu Madrid k vítězství v Albacete 2:1, které upevnilo postavení týmu na čele tabulky španělské ligy. Brazilský obránce první gól sám dal, k druhému pomohl spoluhráč Figo, jehož rychle letící míč šťastně tečoval. Real vede o bod před Valencií, která zdolala Murcii 2:0.

Skóre zápasu v Albacete otevřel Roberto Carlos v 19. minutě bombou z dvaceti metrů. V polovině druhého poločasu usměrnil druhou Brazilcovu ránu do sítě Portugalec Luis Figo.

Domácí hráli po celé utkání s favoritem rovnocennou partii, ale gólu se dočkali až v závěru, když se další výstavní trefou z velké dálky trefil Parri.

Téměř 88 000 diváků čekalo v sobotu večer na Nou Campu na gól marně. Barcelona totiž nenašla skulinu v obraně Villarrealu a podělila se s ním po bezbrankové remíze o body.

Katalánci tak propásli šanci dostat se v tabulce na třetí místo před La Coruňu.

Déle než hodinu hrozilo, že se Valencie nedokáže prosadit proti obraně poslední Murcie a ztratí v čele tabulky kontakt s vedoucím Realem Madrid. Až v 74. minutě skóroval argentinský obránce Mauricio Pellegrino a Murcia se už na odpověď nevzmohla, naopak v závěru ještě jednou inkasovala.

Výsledky - 31. kolo: Albacete - Real Madrid 1:2 (81. Parri - 19. Carlos, 70.
Figo), Sevilla - Espaňol 1:0 (51. Antonito), Barcelona - Villarreal 0:0, Pamplona - Málaga 1:1 (22. Morales - 88. Insua), Bilbao - Celta Vigo 0:0, Zaragoza - Santander 2:2 (38. Dani, 50. Villa - 53. Pablo Casar, 81. Moran), Mallorca - San Sebastian 1:1 (58. Perera - 33. Gabilondo), Deportivo La Coruňa - Betis Sevilla 2:2 (13. Luque, 15. Víctor - 31. Assuncao, 71. Dani), Atlético Madrid - Valladolid 2:1 (24. Torres, 45. Paunovič - 65. Ricchetti), Valencie - Murcia 2:0 (74. Pellegrino, 83. Mista).

20. Murcia 31 3 11 17 25:48 20

Roberto Carlos (vpravo) se směje na spoluhráče Luise Figa, který štastně tečoval Brazilcovu střelu, a dal tak druhý gól Realu Madrid