Český brankář Tomáš Koubek (vlevo) se se spoluhráči z Rennes raduje, ve finále Francouzského poháru porazili favorizovaný Paris St. Germain na penalty. | foto: Reuters

Koubek slaví triumf ve Francouzském poháru, Rennes zdolalo St. Germain

• 19
Český fotbalový brankář Tomáš Koubek ve své druhé sezoně v zahraničí získal trofej. S Rennes krátce před sobotní půlnocí triumfoval ve Francouzském poháru proti Paris St. Germain. V základní hrací době skončil zápas 2:2, v prodloužení gól nepadl, rozhodla až šestá série penaltového rozstřelu.

Je to prvotřídní senzace, Rennes vyhrálo pohár a zajistilo si účast v příštím ročníku Evropské ligy.

Na Stade France v Paříži se odehrálo velké drama, prvních pět střelců z každého týmu penaltu v rozstřelu proměnilo. V šesté sérii byl úspěšný i Sarr z Rennes, ale Nkunku ze St. Germain bránu překopl. Bylo hotovo.

Přitom začátek nasvědčoval jednoznačnému průběhu francouzského hegemona posledních let. Koubek během dvaceti minut inkasoval od Dani Alvése a Neymara. Pařížský klub nastoupil v plné síle.

Bylo obdivuhodné, jak se outsider finále zvedl. Do poločasu snížil díky vlastní brance a po hodině hry vyrovnal.

V následujících šedesáti minutách už gól nepadl a rozhodly penalty. Na ně nemohl Mbappé, který byl v závěru prodloužení vyloučen.

Rennes slaví triumf v domácím poháru potřetí v historii, předtím vyhrál v letech 1965 a 1971.

Finále Francouzského poháru

Rennes - Paris St. Germain 2:2 po prodl., pen. 6:5 (1:2, 2:2)

Branky: 40. vlastní Kimpembe, 66. Mexer - 13. Alves, 21. Neymar.

Penalty proměnili: Niang, Ben Arfa, Grenier, Siliki, bin Sabajní, Sarr - Cavani, Alves, Paredes, Bernat, Neymar. Neproměnil: Nkunku.

Stade Rennes FC - Paris Saint-Germain FC 2:2 (1:2)pen. 6:5

Branky: 42. Kimpembe, 68. Mexer - 15. Alves, 23. Neymar. Rozhodčí: Buquet – Debart, Pacelli. ŽK:26. Grenier, 69. Mexer, 72. Bourigeaud, 99. André, 108. Niang, 114. Bensebaini, 118. Lea Siliki - 31. Verratti, 45. Neymar, 58. Di María, 97. Paredes. ČK:120. Mbappé.

Stade Rennes FC Koubek – Traoré, Da Silva, Mexer, Bensebaini – Sarr, André (C), Grenier, Boutigeaud (106. Lea Siliki) – Ben Arfa, Niang

Paris Saint-Germain FC Aréola – Dagba (106. Diaby, 120+1 Nkunku), Marquinhos (C), Kimpembe, Bernat – Alves, Verratti, Draxler (91. Cavani) – Di María (76. Paredes), Mbappé, Neymar