Real vyhrál i bez vyloučeného Beckhama

• 3
Madrid - K více než půlhodinové hře v oslabení odsoudil své spoluhráče z Realu Madrid anglický fotbalista David Beckham, který se nechal v 57. minutě zápasu s Getafe vyloučit za faul. Královský klub vedl už od 18. minuty 1:0 a těsné vedení i bez Beckhama udržel. Bilbao vyrovnalo zápas s Atlétikem Madrid až v šesté minutě nastavení.

David Beckham hrubým faulem zezadu sestřelil hostujícího útočníka Rikiho a bez předchozí žluté karty byl hned vykázán ze hřiště. Ve své třetí sezoně ve službách Realu viděl slavný Angličan už čtvrtou červenou kartu, celkově v kariéře byl vyloučen po sedmé.

Fotbalisté Pamplony stále v čele tabulky nenechají vydechnout vedoucí Barceloně. V
nedělním utkání vyhrála Osasuna v Málaze 2:1, ale Barcelona kontrovala vítězstvím 2:0 na hřišti Villarrealu a stále vede díky lepšímu rozdílu skóre. K prvnímu gólu Barceloně pomohl domácí Peňa, druhý vstřelil po změně stran Deco.

Až v šesté minutě nastaveného času přišli hráči Atlétika Madrid o naději, že se po čtyřech zápasech ve španělské lize opět dočkají vítězství. O výhru v Bilbau je obrala hlavička domácího obránce Pabla Orbaize, která rozhodla o dělbě bodů za remízu 1:1.

Bilbao díky tomu opustilo poslední místo tabulky. Atlético v sobotním utkání dlouho vedlo, když ve 12. minutě využil dlouhý pas Maxiho Rodrigueze kanonýr Mateja Kežman.

Valencie zvítězila na hřišti Espaňolu Barcelona 3:1 a na pátém místě vyrovnala bodový zisk Realu Madrid. První branka do domácí sítě padla po čtvrthodině hry a postaral se o ni španělský záložník Angulo, před přestávkou zvýšil útočník Villa. Po hodině hry přidal třetí gól hostů Pablo Aimar a barcelonský tým už jen zkorigoval.

Santander remizoval se San Sebastianem 2:2 a při těsných bodových rozestupech na konci tabulky se posunul na sedmnácté místo. O první branku hostů se postaral po kombinační akci záložník Novo, druhý gól přidal v 51. minutě De Paula poté, co domácímu gólmanovi vypadl z rukou míč po Barkerově trestném kopu. Santander ale dokázal vyrovnat, při gólu na konečných 2:2 poslal dvě minuty před koncem Mikel Alonso míč do vlastní branky.

Sevilla se mohla vyhoupnout na třetí místo, ale s La Coruňou doma prohrála 0:2 a je až osmá. Hodně práce měl rozhodčí, který ukázal 12 žlutých a dvě červené karty a nařídil dvě penalty. Obě byly proti domácím, kteří dohráli v devíti; první pokutový kop Tristán proměnil, z druhého už Taborda neskóroval.

Výsledky - 14. kolo: Celta Vigo - Betis Sevilla 2:1 (6. Cannobio, 20. Baiano - 90.
Edu), Real Madrid - Getafe 1:0 (18. Ronaldo), Bilbao - Atlético Madrid 1:1 (90.+6 Orbaiz - 12. Kežman), Cádiz - Zaragoza 1:2 (17. Enrique - 68. Cani, 70. Ewerthon), Espaňol - Valencia 1:3 (63. Coro - 15. Angulo, 43. Villa, 60. Aimar), Alavés - Mallorca 0:3 (45. a 52. Victor, 65. Iuliano), Santander - San Sebastian 2:2 (65. Antonito, 88. vlastní Alonso - 21. Novo, 51. De Paula), Málaga - Pamplona 1:2 (37. Nacho - 23. Webo, 41. Valdo), Villarreal - Barcelona 0:2 (24. vlastní Peňa, 63. Deco), Sevilla - La Coruňa 0:2 (25. Tristan z pen., 41. Victor).

LOS TABULKY
AKTUÁLNÍ KOLO PŘÍŠTÍ KOLO

David Beckham z Realu Madrid fauluje Rikiho z Getafe. Za tento zákrok je vyloučen.

Brazilský útočník Ronaldo ve službách Realu Madrid oslavuje gól v utkání španělské ligy proti Getafe.