BÍLÁ VLNA RADOSTI. Fotbalisté Realu Madrid oslavují gól.

BÍLÁ VLNA RADOSTI. Fotbalisté Realu Madrid oslavují gól. | foto: AP

Real Madrid otočil zápas na hřišti nováčka, Barcelona nastřílela pět gólů

• 19
Fotbalisté Realu Madrid otočili zápas 9. kola španělské ligy na stadionu nováčka z Alicante a za přispění dvou gólů Ronalda zvítězili 3:1. Barcelona byla ještě úspěšnější, Seville doma nasázela pět branek.

Domácí Alicante chtělo proti Realu zopakovat senzační výhru nad Barcelonou z druhého kola a slavného soupeře překvapilo už ve třetí minutě vedoucí brankou Davida Trezegueta.

Favorizovaní hosté se vzpamatovali až po přestávce, když v 52. minutě vyrovnal argentinský křídelník Ángel Di María.

Závěr vyšel Realu i díky Karimu Benzemovi, který přišel na hřiště
v 76. minutě.

Jeho tvrdou ránu nejprve v 82. minutě dorazil Cristiano Ronaldo a otočil zápas. O čtyři minuty později kritizovaný francouzský útočník vybídl Ronalda přesnou přihrávkou, kterou Portugalec proměnil nechytatelnou ranou pod břevno a jedenáctou ligovou brankou v sezoně si pojistil vedení v tabulce střelců.

Barcelona od začátku svého soupeře zatlačila do obrany a již ve
čtvrté minutě otevřel skóre zásluhou Messiho. Se Sevillou to vypadalo ještě mnohem hůř poté, co dostal za stavu 0:2 červenou kartu Konko a na její bránu se začaly valit útoky v ještě větší míře.

"Rádi bychom, aby byla liga trochu více vyrovnaná, ale zdá se, že krok s námi a Realem dokáže držet jen Villarreal," prohlásil barcelonský záložník Busquets.

Argentinec Messi potvrdil, že se mu proti Seville nebývale daří. Tomuto
soupeři nastřílel již deset ligových branek.

Atlético Madrid s Tomášem Ujfalušim v obraně remizovalo s Almeríou na 1:1 a pokračuje v nevyrovnaných výkonech. Domácí vyhráli z posledních čtyř ligových utkání jen jednou a z šesté pozice ztrácejí na vedoucí Real už devět bodů.

Mužstvo Zaragozy s Jiřím Jarošíkem v obraně remizovalo ve Valencii 1:1. Počtvrté za sebou mělo vyloučeného hráče a ve španělské lize zůstává bez vítězství.

Obě branky zápasu zaznamenal italský obránce hostí Maurizio Lanzaro. Ten nejprve ve 3. minutě poslal Zaragozu do vedení a o čtyřicet minut později nešťastně zamířil i do vlastní sítě.

Kritický moment přišel pro hosty v 67. minutě, kdy musel hřiště opustit za tvrdý zákrok záložník Ander Herrera. Valencie však přesilovku nevyužila a podruhé za sebou v lize na svém stadionu Mestalla nevyhrála.

Prvního ligového vítězství v sezoně se dočkali hráči La Coruni, kteří doma porazili barcelonský Espaňol jasně 3:0 a posunuli se na předposlední místo před Jarošíkovu Zaragozu.

Výsledky 9. kola: Valencie - Zaragoza 1:1 (43. vlastní Lanzaro - 3. Lanzaro), Alicante - Real Madrid 1:3 (3. Trezeguet - 82. a 86. Cristiano Ronaldo, 52. Di María), Barcelona - Sevilla 5:0 (4., 24., 90. Villa, 53. Alves, 64. Messi), Gijón - Villarreal 1:1 (69. Castro z pen. - 90. Rossi z pen.), La Coruňa - Espaňol Barcelona 3:0 (28. Adrián, 76. Lopo, 87. Colotto), Málaga - San Sebastian 1:2 (77. Juanmi - 43. Griezmann, 55. Llorente), Santander - Pamplona 4:1 (35. a 62. Rosenberg, 28. Kennedy, 85. Torrenjón - 58. Nekúnam z pen.), Atlético Madrid - Almería 1:1 (33. Agüero - 45. Piatti), Bilbao - Getafe 3:0 (6. Iraola, 12. San José, 83. Gabilondo), Mallorca - Levante 2:1 (64. Pereira, 85. Webó - 26. Stuani).