TO JE LEGRACE. Do sítě Valencie padá gól za gólem, jeden z nich slaví Kaká (vpředu a Huigaín. | foto: AP

Real Madrid nastřílel šest gólů, ale Barceloně se nepřiblížil

• 16
Nevídané gólové představení viděli diváci ve Valencii, kde fotbalisté Realu Madrid vyhráli 6:3. Tým z hlavního města ale ztrácí na vedoucí Barcelonu dál osm bodů, protože lídr tabulky porazil ve 33. kole Osasunu Pamplona 2:0.

Třemi góly se na výhře Realu podílel útočník Higuaín, který se trefil poprvé od návratu po dlouhodobém zranění zad. Další dvě branky přidal Kaká a jednou se trefil Benzema.

Svěřenci trenéra Mourinha tak navázali na středeční vítězství ve Španělském poháru. Na Barcelonu nyní v lize ztrácí pět bodů.

Barceloně se ale Real nepřiblížil. Katalánský celek totiž nezaváhal v utkání s Osasunou Pamplona, přestože trenér Guardiola nechal odpočívat největší hvězdy.

Ve 24. minutě otevřel skóre Villa a na konci druhého poločasu potvrdil vítězství Messi, jenž vstřelil padesátý soutěžní gól v devětačtyřicátém zápase.

Barcelona ve španělské lize neprohrála 31 zápasů za sebou.

Výsledky 33. kola: Valencie - Real Madrid 3:6 (60. Soldado, 80. Jonas, 85. Alba - 31., 42. a 53. Higuaín, 39. a 62. Kaká, 23. Benzema), FC Barcelona - Pamplona 2:0 (24. Villa, 88. Messi), Bilbao - San Sebastian 2:1 (18. Muniain, 28. Toquero - 30. vlastní Javi Martínez), Alicante - La Coruňa 1:0 (60. Gomes), Gijón - Espaňol Barcelona 1:0 (71. Novo), Mallorca - Getafe 2:0 (25. Nuňes, 67. Ienaga), Santander - Málaga 1:2 (73. Rosenberg - 32. Baptista, 35, Fernandez), Atlético Madrid - Levante 4:1 (50. a 70. z pen. Agüero, 19. Elías, 84. vlastní Munua - 39. Caicedo z pen.), FC Sevilla - Villarreal 3:2 (9. Rakitič, 14. Negredo, 62. Romaric - 56. Marchena, 73. Rossi).