Barcelona: Saviola, Kluivert, Rivas

Barcelona: Saviola, Kluivert, Rivas - Fotbalisté Barcelony Saviola (vpravo) Kluivert, Rivas (vlevo) se radují z vítězství nad Betisem Sevilla. | foto: Reuters

Real dostal v Seville čtyři góly

Madrid - Fotbalisté Valencie podruhé ve španělské lize nebodovali. Druhou porážku jim připravil nečekaně outsider ze Santanderu. Valencia teď ztrácí dva body na La Coruňu. Real Madrid nevyužil nabídnuté šance poskočit v tabulce a dostal výprak 1:4 od FC Sevilla.

Premiéra trenéra Luise Fernandeze na lavičce Espaňolu skončila porážkou. Francouzský kouč tým převzal mužstvo v tomto týdnu a poprvé ho vedl v jedenáctém kole španělské ligy v zápase s Bilbaem.

Utkání rozhodl prvním ligovým gólem záložník Andonio Iraola. V druhém sobotním zápase remizovala Zaragoza s Vigem.

Betis Sevilla se na Nou Campu dlouho držel, ale domácí Rafael Marquez v 84. minutě přece jen snahu hostů o remízu odmítl. Betisu se tak vymstila druhá žlutá karta pro Antonia Ita, po níž musel hráč v 63. minutě opustit hřiště.

Kdo přišel na duel v Zaragoze o osm minut později, nestihl oba góly. Už ve čtvrté minutě totiž Španěl José Ignacio otevřel hlavou po rohu skóre a na jeho branku bleskově odpověděl argentinský záložník Ponzio střelou z voleje.

Všechny branky od Sevilly dostal Real v prvním poločase, pak už Ronaldo pouze snížil. Na rozdíl od brankové bilance bylo mnohem vyrovnanější karetní počítání, ale i v něm měli nakonec navrch domácí - na žluté karty vyhráli 6:5, navíc na každé straně padla i jedna červená.

Výsledky - 11. kolo:
Bilbao - Espaňol 1:0
(15. Iraola), Zaragoza - Celta Vigo 1:1 (7. Ponzio - 4. Ignacio), La Coruňa - San Sebastian 2:1 (72. vlastní a 88. vlastní Jauregi - 28. Nihat), Albacete - Málaga 0:1 (62. Salva), Atlético Madrid - Villarreal 1:0 (65. Novo), Pamplona - Valladolid 1:1 (45. Valdo - 30. Sales), Mallorca - Murcia 4:1 (40. a 45. Correa, 6. Colsa, 68. Eto'o - 29. Karanka), Valencie - Santander 1:2 (25. Baraja -
22. a 49. Bodipo), FC Barcelona - Betis Sevilla 2:1 (43. Kluivert, 84. Marquez -
53. Fernando), FC Sevilla - Real Madrid 4:1 (5. vlastní Helguera, 7. Dario Silva, 15. Alves, 39. Casquero - 55. Ronaldo).