FOTBAL ZA ÚPLŇKU. Takhle romantickou kulisu měl zápas italské fotbalové ligy Boloňa - Juventus Turín. | foto: AP

Pudil v italské lize urazil sudího a už v první půli musel ze hřiště

• 15
Pouhých dvacet minut vydržel na trávníku český fotbalista Daniel Pudil ve večerním zápase italské ligy. Svůj tým Cesenu oslabil v duelu proti Catanii zbytečným vyloučením. Červenou kartu totiž dostal za urážku rozhodčího.

Cesena bez Pudila neinkasovala a uhrála bezbrankovou remízu, kterou ukončila sérii čtyř porážek. Díky zisku bodu se dostala z poslední příčky tabulky Serie A o skóre před Novaru. Na místa znamenající záchranu však tým, v němž je Pudil na hostování z Granady, ztrácí 12 bodů.

Možnost dotáhnout se na vedoucí AC Milán nevyužil v dohrávce 23. kola Juventus, jenž hrál 1:1 v Boloni. Domácí vedli díky brance pětatřicetiletého kapitána Di Vaia, v druhém poločase vyrovnal Černohorec Vučinič. Po třetí remíze 1:1 za sebou ztrácí Juventus na úřadujícího mistra z Milána dva body.

Italská fotbalová liga
22. kolo:
Cesena - Catania 0:0 (za domácí ČK Pudil).
23. kolo: Boloňa - Juventus 1:1 (17.Di Vaio - 59.Vučinič), Parma - Fiorentina 2:2 (28. Okaka, 87. Giovinco - 61. Nastasič, 71. Cerci).