První trofej v nové sezoně získali fotbalisté Manchesteru United.

První trofej v nové sezoně získali fotbalisté Manchesteru United. | foto: AP

První trofej v Anglii získal Manchester, v Superpohár zdolal Chelsea

• 1
Anglický Superpohár získali fotbalisté Manchesteru United, ve Wembley porazili mistrovskou Chelsea 3:1. Týden před startem Premier League se v souboji dvou nejlepších týmů minulé sezony hrál výborný fotbal. Za poražené český gólman Čech kvůli zranění lýtka nenastoupil.

Chelsea sice byla aktivnější, víc držela míč, ale šance měl Manchester. Navíc byl velmi produktivní, ze čtyř střel na branku dal tři branky.

Na výhře Manchesteru má hlavní podíl záložník Luis Valencia, který sám otevřel skóre a poté přihrál posile Javieru Hernándezovi.

Chelsea loni v boji o Superpohár Manchester porazila na pokutové kopy, tentokrát však potvrdila, že ji aktuálně chybí herní forma. Stejně jako v přípravě, kde prohrála tři ze čtyř zápasů, se jí nedařilo v útoku a v obraně chybovala.

Zápas nevyšel především levému bekovi Ashley Coleovi, kterého chtěl koupit Real Madrid, Chelsea ho však nepustila. Cole měl velké problémy s Valenciou, který v závěru první půle otevřel skóre. Čtvrthodiny před koncem pak Valencia znovu unikl Coleovi a naservíroval míč před prázdnou branku Hernándezovi.

Mexický talent si se štěstím poradil, když si nastřelil vlastní obličej, od kterého se míč dostal za brankovou čáru. Teprve pak začala Chelsea hrát. Především střídající Sturridge byl hodně vidět.

Po jedné z jeho střel snížil dorážkou Kalou. Manchester si však už nenechal výhru vzít, naopak v poslední minutě po brejku zvýšil lobem Berbatov. Manchester se tak radoval z cenné trofeje poosmnácté v historii a potřetí za poslední čtyři roky.

Anglický fotbalový Superpohár (Community Shield)
Chelsea - Manchester United 1:3 (0:1)
83. Kalou - 41. Valencia, 76. Hernández, 90. Berbatov. Diváci: 84 623.