Fotbalisté anglického druholigového Prestonu se radují z vítězství na hřišti...

Fotbalisté anglického druholigového Prestonu se radují z vítězství na hřišti Coventry. | foto: Profimedia.cz

Úkaz v druhé anglické: sedm zápasů, skóre 2:0. Preston překonal i rekord Chelsea

• 10
Letmý pohled na tabulku možná leckoho zarazí: sedm zápasů, jedenáct bodů - až sem ještě nic zvláštního. Ale celkové skóre 2:0? Není to chyba?! Nikoli, protože tenhle pozoruhodný start do nové fotbalové sezony prožívá anglický druholigový Preston North End.

Když ve středu večer vyhrál 1:0 v Coventry, nevídaný počin znovu vykoukl z titulků anglických médií. Vždyť mužstvo z města na řece Ribble překonalo i sedmnáct let starý rekord londýnské Chelsea.

„Neskutečná práce,“ zářil kouč Ryan Lowe. „Pochvalu si však zaslouží nejen Fred Woodman, náš brankář, ale všichni hráči, protože bránit musí vždycky celý tým.“

Preston od začátku sezony posbíral pět bezbrankových remíz s Wiganem, Hullem, Rotherhamem, Watfordem a Cardiffem. Kromě Coventry porazil nejtěsnějším rozdílem 1:0 ještě Luton a jako první anglický tým v historii udržel čisté konto v prvních sedmi zápasech sezony.

Rekord dosud držela Mourinhova Chelsea, jež s nulou vzadu i díky Petru Čechovi v bráně vydržela na startu ročníku 2005/06 šest zápasů a jeden poločas. Na rozdíl od Prestonu však tenkrát všechno vyhrála.

„I my potřebujeme vítězit. Rekordy jsou sice zajímavé, ale mnohem důležitější jsou body,“ podotkl trenér Prestonu, jehož chudý a přece mimořádný vstup do ročníku vynikne zejména ve srovnání se soupeři kolem.

7. Bristol City, 11 bodů, skóre 13:9.

8. Sunderland, 11 bodů, 11:8.

9. Queens Park Rangers, 11 bodů, 12:10.

10. Preston North End. 11 bodů, 2:0.

11. Hull City, 11 bodů, 11:13.

Už v sobotu navíc Preston vyzve Birmingham, který sezonu načal bídně a po sedmi zápasech je až třetí od konce. Šance na prodloužení série? Možná.

Kdyby si však trenér i hráči měli vybrat, jistě by upřednostnili spíš zisk tří bodů.