Přemožitel Ostravy naděloval Bayernu

• 8
Berlín - Přemožitel ostravského Baníku v předkole Ligy mistrů má fazónu. V německé lize to odnesl i slavný Bayern Mnichov, rozjetý Leverkusen mu za necelou hodinu nasázel čtyři góly, o které se podělili Berbatov s Francou, a bylo hotovo. Chvíli před koncem vstřelil čestný gól Mnichova bývalý hráč domácího celku Michael Ballack.

Zvlášť v úvodu druhého poločasu si dělali, co chtěli a během sedmi minut se trefili třikrát.

Střelci kola ale byli stuttgartský Kuranyi a Slovák Mintál z Norimberku, kteří se blýskli hattrickem. Zatímco Kuranyi třemi góly otočil zápas v Kaiserslauternu, Mintálův kousek tým od prohry v Hamburku nezachránil. V 86. minutě rozhodl o prohře jeho týmu Lauth, který nemohl nastoupit od začátku kvůli bolavým zádům.

V dresu Mönchengladbachu si odbyl premiéru Marek Heinz. Ve Freiburgu odehrál celý zápas po boku Neuvilla, s nímž si příliš nerozuměl. Za celý zápas na sebe upozornil jen neškodnou hlavičkou, remízu Borusii zachránil jeho kolega z útoku.

Z prvního vítězství v dresu Bochumi se mohl radovat Vratislav Lokvenc, který se navíc o úspěch v Bielefeldu výrazně zasloužil. V nastaveném čase poslal po volném kopu míč hlavou na Diabanga a senegalský útočník gólem na 2:1 rozhodl.

Ve druhé minutě nastaveného času přišli fotbalisté Borussie Dortmund o vítězství nad Hannoverem. Od 29. minuty vedli 1:0, když se Tomáš Rosický po narážečce s
Jensenem trefil z dvaceti metrů do levého dolního rohu. Český záložník skóroval v bundeslize po dlouhé zdravotní pauze téměř po roce, těsně před koncem ale rozhodl o dělbě bodů hannoverský obránce Per Mertesacker.

Hannover přijel do Dortmundu s jasnou taktikou: úporně bránit. Rosický ji mohl pokořit už v 25. minutě, ale jeho hlavička těsně minula břevno. Po hodině hry hosté trochu otevřeli hru, ale z protiútoků se hráči Borussie neprosadili. Až v závěru
mohl přidat pojistku Koller - sám se řítil na gólmana Enkeho, ale mířil do tyče. Krátce poté na druhé straně rozhodl o remíze Mertesacker hlavičkou po rohu.

Výsledky - 3.kolo:
Kaiserslautern - Stuttgart 2:3
(35. Seitz, 38. Jancker - 31., 53. a 81. Kuranyi), Freiburg - Mönchengladbach 1:1 (28. Antar - 78. Neuville),
Bielefeld - Bochum 1:2 (87. Buckley - 31. Zdebel, 90. Diabang),
Hertha Berlín - Mohuč 1:1 (68. Bobic - 78. Kramny),
Leverkusen - Bayern Mnichov 4:1 (20. a 59. Berbatov, 52. a 57. Franca - 84. Ballack),
Hamburger SV - Norimberk 4:3 (12. Van Buyten, 40. Schlicke, 51. Mpenza, 86. Lauth - 37., 76. a 84. Mintál),
Schalke - Rostock 0:2 (33. a 77. Di Salvo),
Borussia Dortmund - Hannover 1:1 (29. Rosický - 90. Mertesacker),
Werder Brémy - Wolfsburg 1:2 (71. Klose - 46. Brdaric, 53. Thiam).