• 1
Skvostná patička jako finální přihrávka, precizně provedený přímý kop, překvapivá rána z úhlu, utažená střela po zemi a nakonec dělovka z víc než dvaceti metrů. Podívejte se na nejkrásnější góly vloženého 28. kola Premier League, jak je vybralo vedení soutěže.

5. Andy King: Leicester - West Bromwich Albion 2:2

Potlesk zaslouží celá akce vedoucího týmu soutěže, především finální přihrávka Rijáda Mahrize. Marc Albrighton přenesl hru z levé strany na druhou, dlouhý pas Mahriz ze vzduchu sklepl patou za sebe a Andy King, obvykle náhradník, suverénně zakončil. Leicester v závěru půle otočil skóre na 2:1 a i když nakonec remizoval, zvýšil náskok v čele tabulky. Druhý Tottenham totiž prohrál na West Hamu.

4. Juan Mata: Manchester United - Watford 1:0

Krásná střela z přímého kopu, ale gól dal španělský záložník Juan Mata i díky chybě brankáře Gomeze, který si neuhlídal „svou“ tyč. Udělal úkrok za zeď a středopolař Manchester mazácky střílel kolem ní. Do konce zápasu chybělo sedm minut.

3. Fabio Borini: Sunderland - Crystal Palace 2:2

Běžela poslední minuta, o záchranu bojující Sunderland se zoufale snažil o vyrovnání. Fabio Borini dostal míč na pravou stranu pokutového území a z otočky vypálil. Křižná povedená rána z velkého úhlu překvapila gólmana Wayna Hennesseyho. Nebo byla nechytatelná?

2. Kenedy: Norwich City - Chelsea

Od výkopu neuběhla ani minuta, když se prosadil brazilský levý bek Chelsea. Akci rozjel Hazard, předal Kenedymu, který udělal kličku jednomu protihráči, druhému a mezi nohama třetího poslal utaženou střelu ke vzdálenější tyči po zemi. Pro dvacetiletého obránce to byl první gól v Premier League.

1. Xherdan Shaqiri: Stoke - Newcastle 1:0

Švýcarský záložník deset minut před koncem rozjel akci z pravé strany, vyměnil si míč se spoluhráčem a střílel z víc než dvaceti metrů. Rána nešla přímo k tyči, ale byla tak prudká, navíc ve vzduchu zaplavala, že brankář Robert Elliot prostě nereagoval.

Který gól 28. kola Premier League se vám líbil nejvíc?