Záložník Dwight McNeil z Evertonu vede míč před Conorem Gallagherem z Chelsea. | foto: AP

Chelsea remizovala s Evertonem. Southampton vydřel bod proti Tottenhamu z penalty

• 3
Fotbalisté Chelsea remizovali ve 28. kole anglické ligy s Evertonem 2:2, outsiderovi zařídil bod v závěru svým prvním ligovým gólem Ellis Simms. Nerozhodně hrál také Tottenham výsledkem 3:3 na hřišti Southamptonu. Domácím zachránil bod v nastavení z penalty James Ward-Prowse. Hosté tak přišli o možnost posunout se na třetí místo. Leeds v přestřelce zvítězil ve Wolverhamptonu 4:2.

V Southamptonu otevřel skóre v závěru prvního poločasu svou první brankou za hosty Pedro Porro prudkou střelou na přední tyč. Domácím se podařilo odpovědět hned po přestávce, kdy se prosadil Adams. Vedení vrátil Tottenhamu hlavičkou Kane.

Fotbalisté Newcastlu v Premier League porazili Nottingham, oba góly dal Isak

V 75. minutě zvýšil Perišič, ale za dvě minuty byl opět rozdíl pouze o gól, když se prosadil Walcott. Smazat náskok se Southamptonu podařilo v nastavení, kdy Ward-Prowse proměnil penaltu za Sarrův faul. Tottenham má na čtvrtém místě dvoubodový náskok na Newcastle, který má dva zápasy k dobru.

Největší hvězdy fotbalu. Sledujte Premier League zdarma díky iDNES Premium

Na Stamford Bridge se odehrál bezbrankový poločas a pak šli do vedení domácí po přesné střele Félixe, Everton ale záhy srovnal. Po standardní situaci nasměroval míč do sítě Doucouré a Havertz jeho pokus odkopl až zpoza brankové čáry.

Ivan Perišič z Tottenhamu (14) střílí gól proti Southamptonu.

Německý útočník sice o sedm minut později vrátil Chelsea z pokutového kopu, v poslední minutě se ale uvolnil na křídle Simms a odchovanec hostů uzavřel skóre. Everton se posunul na 15. příčku, Chelsea na desátém místě ztrácí na pohárové příčky devět bodů.

Na sestupových příčkách zůstává Bournemouth, který podlehl 0:3 Aston Ville. Leicester po čtyřech ligových prohrách remizoval na hřišti Brentfordu 1:1 a získaný bod jej dělí od sestupového pásma.

Program sobotního 28. kola: Aston Villa - Bournemouth 3:0 (7. Dougles Luiz, 80. Ramsey, 89. Buendía), Brentford - Leicester 1:1 (32. Jensen - 52. Barnes), Southampton - Tottenham 3:3 (46. Adams, 77. Walcott, 90.+3 Ward-Prowse z pen. - 45.+1 Porro, 65. Kane, 75. Perišič), Wolverhampton - Leeds 2:4 (65. Jonny, 73. Cunha - 6. Harrison, 49. Ayling, 62. Kristensen, 90.+7 Rodrigo), Chelsea - Everton 2:2 (52. Félix, 76. Havertz z pen. - 69. Doucoure, 89. Simms). Utkání Liverpool - Fulham bylo odloženo.

Southampton FC - Tottenham 3:3 (0:1)

Branky: 46. C. Adams, 77. Walcott, 90+3. Ward-Prowse - 45+1. Porro, 65. Kane, 74. Perišić. Rozhodčí: Hooper – Holmes, Scholes. ŽK:87. Sulemana - 85. Skipp.

Southampton FC Bazunu – Walker-Peters, Bednarek (34. Maitland-Niles), Bella-Kotchap (8. Salisu), Perraud – Ward-Prowse (C), Lavia – Elyounoussi (70. Sulemana), S. Armstrong (70. Mara), Walcott – C. Adams (70. Alcaraz).

Tottenham Forster – Romero, Dier, Lenglet – Porro (86. Emerson Royal), Skipp, Höjbjerg, B. Davies I (37. Perišić) – Richarlison (5. Kulusevski, 86. P. Sarr), Son Hung-min – Kane (C).

Přejít na on-line reportáž

Wolverhampton - Leeds United 2:4 (0:1)

Branky: 65. Castro, 73. Cunha - 6. Harrison, 50. Ayling, 62. Kristensen, 90+7. Rodrigo. Rozhodčí: Salisbury – Beswick, Nunn. ŽK:38. Dawson, 53. Semedo, 87. J. Gomes - 24. Ayling, 45+2. Firpo, 45+3. McKennie, 74. Roca. ČK:83. Castro, 90+10. Nunes.

Wolverhampton Sá – Semedo (57. A. Traoré), Dawson (46. Collins), Kilman, Castro – Neves (C) (77. Moutinho), Lemina – Podence (57. Cunha), J. Gomes, P. Neto (46. Sarabia) – Jiménez.

Leeds United Meslier – Ayling (C), Koch, Wöber, Firpo (82. Struijk) – Roca, McKennie – Harrison, Aaronson (82. Summerville), Gnonto (61. Kristensen) – Bamford (67. Rodrigo).

Brentford FC - Leicester City 1:1 (1:0)

Branky: 32. Jensen - 52. Barnes. Rozhodčí: Bond – Smart, Perry. ŽK:40. Nørgaard, 89. Baptiste - 22. Maddison, 84. Soumaré. ČK:90+2. Baptiste. Diváci: 17 006.

Brentford FC Raya – Hickey, Pinnock, Mee, Henry – Jensen (75. Baptiste), Nørgaard (C), Damsgaard (61. Dasilva), Mbeumo (90+4. Jansson) – Toney, Wissa (61. Schade).

Leicester City Iversen – R. Pereira, Amartey, Souttar, Castagne – Ndidi (75. Soumaré), Dewsbury-Hall – Tetê (66. Praet), Maddison (C) (90. Iheanacho), Barnes – Daka (66. Vardy).

Aston Villa FC - Bournemouth 3:0 (1:0)

Branky: 7. Luiz, 80. Ramsey, 89. Buendía. Rozhodčí: Jones – Hussin, Smith. ŽK:36. McGinn - 14. Billing, 58. Lerma, 66. Senesi, 79. Stephens. Diváci: 41 021.

Aston Villa FC E. Martínez – Cash, Konsa, Mings, Moreno – McGinn (C) (90+1. C. Chambers), Luiz – Bailey (65. Be. Traoré), Buendía (90+1. Durán), Ramsey – Watkins.

Bournemouth Neto (C) – A. Smith (79. Brooks), Stephens, Senesi, Kelly – Ouattara (90+2. Viña), Rothwell (59. Traorè), Lerma, Anthony (59. Semenyo) – Billing (90+2. Moore), Solanke.

Chelsea FC - Everton 2:2 (0:0)

Branky: 52. Félix, 76. Havertz - 69. A. Doucouré, 90. Simms. Rozhodčí: England – Cook, Robathan. ŽK:57. Koulibaly, 74. R. James - 29. Gueye, 45+1. McNeil.

Chelsea FC Arrizabalaga – W. Fofana (86. T. Chalobah), Koulibaly, Badiashile – R. James, E. Fernández, Kovačić (C) (81. Loftus-Cheek), Chilwell – Pulišić (62. Gallagher), Havertz, Félix (86. Chukwuemeka).

Everton Pickford – Coleman (C) (84. Mykolenko), Keane, Tarkowski, Godfrey – Iwobi, A. Doucouré, Gueye (79. Simms), Onana, McNeil – D. Gray.