Fotbalisté Manchesteru City oslavují gól Juliana Alvareze (vpravo).

Fotbalisté Manchesteru City oslavují gól Juliana Alvareze (vpravo). | foto: Reuters

Manchester City si poradil i s Newcastlem, Tottenham porazil United

• 0
Mistrovský Manchester City pokračuje v úspěšném vstupu do nové sezony. Ve druhém kole Premier League si poradil s Newcastlem 1:0 a dotáhl se na čelo tabulky. Tottenham porazil Manchester United 2:0, doma se mu to povedlo po pěti letech. První výhry se dočkali fotbalisté Liverpoolu, kteří proti Bournemouthu otočili vývoj utkání a zvítězili 3:1.

Svěřencům trenéra Guardioly nakonec stačil jediný gól. Ten vstřelil v 31. minutě Julián Álvarez po přihrávce od Fodena. Manchester City si tak udržel stoprocentní bilanci a dotáhl se na Brighton na špici tabulky. Naopak Newcastle opět nedokázal bodovat na hřišti City, povedlo se mu to naposledy v listopadu 2006.

Tottenham poslal do vedení v úvodu druhého poločasu dvacetiletý defenzivní záložník Sarr, který vstřelil svou premiérovou branku v dresu Spurs. Sedm minut před koncem se po Maddisonově centru prosadil tečí Davies. Nový trenér Tottenhamu Postecoglu si připsal první výhru v Premier League.

Bournemouth šel do vedení už po necelých třech minutách po chybě Alexandera-Arnolda v rozehrávce. Po necelé půl hodině hry vyrovnal akrobatickým zakončením Díaz a ještě do poločasu otočil skóre Salah z dorážky po vlastní neproměněné penaltě.

Fotbalisté Liverpoolu se radují z gólu, který vstřelil Mohamed Salah.

V 58. minutě byl za tvrdý faul na Christieho vyloučen argentinský mistr světa Mac Allister, který si tak zkrátil ligovou premiéru před fanoušky „Reds“. Domácí se však oslabením nenechali rozhodit, naopak krátce nato ještě pojistil jejich vítězství Jota.

Wolverhampton pod trenérem O’Neilem, který do klubu přišel dva dny před začátkem sezony, podruhé v lize prohrál. Po pondělní porážce 0:1 na hřišti Manchesteru United podlehli „Vlci“ doma Brightonu 1:4. Za hosty se dvakrát trefil March.

Malé derby o západní Londýn ovládl Brentford. Domácí Fulham sice dvakrát nastřelil břevno, ale prosadit se mu nepodařilo. Hosté zvítězili 3:0 i díky dvěma gólům Mbeuma.

Manchester City - Newcastle United 1:0 (1:0)

Branky: 31. J. Álvarez. Rozhodčí: Jones – Hussin, Holmes. ŽK:46. J. Álvarez - 23. A. Gordon, 34. Tonali, 53. Joelinton, 58. Barnes, 71. Guimarães. Diváci: 53 249.

Manchester City Ederson – Walker /C/, Akanji, Dias, Gvardiol – Rodri, Kovačić – Foden, Álvarez, Grealish – Haaland.

Newcastle United Pope – Trippier /C/, Schär, Botman, Burn – Tonali (67. Anderson), Guimarães, Joelinton (56. Longstaff) – Almirón (86. Livramento), Isak (67. Wilson), Gordon (56. Barnes).

Přejít na on-line reportáž

Tottenham - Manchester United 2:0 (0:0)

Branky: 49. P. Sarr, 83. B. Davies. Rozhodčí: Oliver – Burt, Cook. ŽK:64. Udogie - 33. Wan-Bissaka, 38. Antony, 39. Fernandes.

Tottenham Vicario – Porro (88. Emerson Royal), van de Ven, Romero, Udogie (70. B. Davies) – P. Sarr (77. Höjbjerg), Bissouma – Kulusevski (88. Solomon), Maddison, Son Hung-min (C) – Richarlison (70. Perišić).

Manchester United An. Onana – Wan-Bissaka (66. Dalot), Varane, L. Martínez, Shaw – Casemiro – Antony (66. Eriksen), Fernandes (C), Mount (84. Pellistri), Garnacho (66. Sancho) – Rashford (84. Martial).

Liverpool FC - Bournemouth 3:1 (2:1)

Branky: 27. Díaz, 36. Saláh, 62. Jota - 3. Semenyo. Rozhodčí: Bramall – Bennett, Robathan. ŽK:9. Alisson - 16. Semenyo, 26. Anthony, 35. Neto. ČK:58. Mac Allister.

Liverpool FC Alisson – Alexander-Arnold (76. Gomez), Konaté, van Dijk (C), Robertson – Szoboszlai, Mac Allister, Gakpo (63. Endó) – Saláh (86. Núñez), Jota (76. Elliott), Díaz (86. Tsimikas).

Bournemouth Neto (C) – Aarons, Zabarnyj, Senesi (84. Traorè), Kerkez – Billing, Rothwell (76. Kelly) – Semenyo (76. D. Brooks), Christie (63. Moore), Anthony (63. Kluivert) – Solanke.

Wolverhampton - Brighton & Hove 1:4 (0:1)

Branky: 61. Hwang Hi-čchan - 15. Mitoma, 46. Estupiñán, 51. March, 55. March. Rozhodčí: Madley – Mainwaring, Hopton. ŽK:17. Dawson, 63. Hwang Hi-čchan, 77. Nunes, 88. Kilman - 8. Groß, 18. Milner, 19. Enciso, 60. Estupiñán, 64. Pedro. ČK:90+5. Nunes.

Wolverhampton Sá – Semedo, Dawson (71. T. Gomes), Kilman (C), Aït-Nouri (86. Bueno) – P. Neto, J. Gomes (57. Sarabia), Lemina, Nunes – F. Silva (57. Hwang Hi-čchan), Cunha.

Brighton & Hove Steele – Milner (57. Veltman), Webster, Dunk (C), Estupiñán – Groß (81. Lallana), Gilmour – March, Enciso (67. E. Ferguson), Mitoma (81. Dahoud) – Welbeck (57. Pedro).

Fulham FC - Brentford FC 0:3 (0:1)

Branky: 44. Wissa, 66. Mbeumo, 90+3. Mbeumo. Rozhodčí: Bond – Cann, Ledger. ŽK:45+2. Ream, 64. Reed, 85. Palhinha - 40. Hickey, 61. Henry. ČK:65. Ream.

Fulham FC Leno – Tete (86. Traoré), Diop, Ream (C), A. Robinson – Reed (67. Bassey), Lukić, A. Pereira (67. Willian) – H. Wilson, Jiménez (86. Muniz), Decordova-Reid (67. Palhinha).

Brentford FC Flekken – Hickey (78. Roerslev), Pinnock, Collins, Henry – Jensen, Nörgaard (C) (78. Damsgaard), Janelt – Mbeumo, Schade (71. Lewis-Potter), Wissa (78. Dasilva, 89. Ajer).