Tomáš Souček z West Hamu a Jean-Ricner Bellegarde z Wolverhamptonu v souboji.

Tomáš Souček z West Hamu a Jean-Ricner Bellegarde z Wolverhamptonu v souboji. | foto: AP

West Ham s českým duem vyhrál, ztráta Liverpoolu poslala do čela Arsenal

• 4
Čeští fotbalisté Tomáš Souček s Vladimírem Coufalem pomohli West Hamu v 17. kole anglické Premier League k domácímu vítězství 3:0 nad Wolverhamptonem. Arsenal vyhrál nad Brightonem 2:0 a posunul se do vedení v tabulce před Liverpool, který pouze remizoval v derby s Manchesterem United (0:0)

West Ham se ujal dvougólového vedení už v prvním poločase, kdy udeřil dvakrát z brejku Kudus. Ghanský reprezentant potvrdil střeleckou formu, v posledních pěti soutěžních utkáních se trefil čtyřikrát. V závěru přidal pojistku Bowen, s deseti brankami nejlepší ligový střelec týmu. Na všechny tři góly přihrál záložník Paquetá.

Souček s Coufalem nastoupili tradičně v základní sestavě. Coufal byl vystřídán až v nastavení krátce poté, co dostal žlutou kartu.

Vladimír Coufal z West Hamu a Jean-Ricner Bellegarde z Wolverhamptonu v souboji.

Liverpool měl v souboji s Manchesterem velkou převahu, tradičního rivala přestřílel 34:6, branku ale vstřelit nedokázal. A to ani ve zbytku nastavení, které dohrávali hosté bez vyloučeného Dalota.

„Reds“ nenavázali na výsledek 7:0 z březnového vzájemného duelu a přišli o stoprocentní bilanci na svém stadionu, kde předchozích sedm ligových zápasů v sezoně vyhráli. United neskórovali potřetí za sebou.

Arsenal částečně napravil zaváhání z minulého kola proti Aston Ville (0:1) a doma neprohrál už 13. soutěžní duel v řadě, což je rekordní šňůra pod trenérem Artetou. V 53. minutě se prosadil hlavou po rohu Jesus a v 87. minutě zužitkoval Havertz samostatný únik. Brighton neskóroval v lize po 32 zápasech.

Aston Villa s Brentfordem prohrávala od konce první půle, kdy dal první gól v Premier League útočník Lewis-Potter. V 71. minutě ale dostal červenou kartu obránce domácích Mee a v 77. a 85. minutě využili přesilovku Moreno s Watkinsem.

Ani Aston Villa nicméně nedohrála v plném počtu, v nastavení byl vyloučen Kamara, svěřenci kouče Emeryho už ale třetí ligové vítězství po sobě udrželi. V tomto kalendářním roce vyhráli v nejvyšší soutěži 25. zápas, což je nový klubový rekord.

Sobotní zápasy zastínila nepříjemná událost v Bournemouthu, kde přímo na trávníku zkolaboval hostující kapitán Tom Lockyer. Obránce Lutonu je po zástavě srdce v nemocnici, reaguje. Zápas se nedohrál.

Arsenal FC - Brighton & Hove 2:0 (0:0)

Branky: 53. Jesus, 87. Havertz. Rozhodčí: Robinson – Smirt, Greenhalgh. ŽK:38. B. White, 43. Arteta (trenér) - 16. Milner, 43. Mitoma, 76. Gilmour, 89. Groß. Diváci: 60 257.

Arsenal FC Raya – White, Saliba, Magalhães, Zinčenko – Ødegaard /C/, Rice, Havertz (89. Smith Rowe) – Saka (89. Nelson), Jesus (81. Nketiah), Martinelli (81. Trossard).

Brighton & Hove Verbruggen – Veltman (27. Hinshelwood), van Hecke, Dunk /C/, Milner (60. da Silva) – Groß, Gilmour – Adingra (79. Welbeck), Lallana (60. Buonanotte), Mitoma – Ferguson (60. Pedro).

Přejít na on-line reportáž

West Ham - Wolverhampton 3:0 (2:0)

Branky: 23. Kudus, 32. Kudus, 74. Bowen. Rozhodčí: Kavanagh – Bennett, Robathan. ŽK:45+4. Zouma, 88. Coufal, 90+5. Kehrer - 45+2. T. Gomes, 45+4. G. O ́Neil. Diváci: 62 455.

West Ham Fabiański – Coufal (90+2. Kehrer), Zouma /C/, Akird, Palmieri – Souček, Álvarez (71. Fornals), Ward-Prowse – Kudus (86. Ings), Bowen, Paquetá (86. Mubama).

Wolverhampton Bentley – Semedo (80. Doherty), Kilman /C/, Dawson, T. Gomes (71. Aït-Nouri) – Lemina (80. Doyle), J. Gomes – Bellegarde, Sarabia, Hwang Hi-čchan – Cunha.

Brentford FC - Aston Villa FC 1:2 (1:0)

Branky: 45. Lewis-Potter - 78. Moreno, 85. Watkins. Rozhodčí: Coote – Wood, Scholes. ŽK:48. Nörgaard, 87. Ghoddos, 88. Janelt, 90+2. Maupay - 80. Bailey, 87. Konsa, 87. Durán. ČK:71. Mee - 90+8. Kamara. Diváci: 17 250.

Brentford FC Flekken – Jörgensen, Pinnock, Mee – Ghoddos, Damsgaard (69. Onyeka), Nörgaard (C), Janelt (89. Olakigbe), Roerslev (89. Jarmoljuk) – Lewis-Potter (69. Maupay), Wissa (76. Collins).

Aston Villa FC E. Martínez – Konsa, Carlos, Torres (81. Zaniolo) – Cash (65. Bailey), Kamara, J. Ramsey (90. Dendoncker), McGinn (C), Moreno – Watkins, Diaby (65. Durán).

Liverpool FC - Manchester United 0:0 (0:0)

Rozhodčí: Oliver – Burt, Cook.. ŽK:21. Núñez, 45+2. Endó - 27. Mainoo, 35. Amrábat, 88. Shaw, 90+2. Rashford. ČK:90+4. Dalot. Diváci: 57 000.

Liverpool FC Alisson – Alexander-Arnold, Konaté, van Dijk (C), Tsimikas – Szoboszlai (61. Gomez), Endó, Gravenberch (61. Gakpo) – Saláh, Núñez (78. Elliott), Díaz (78. Jones).

Manchester United An. Onana – Dalot, Evans, Varane, Shaw – Mainoo (82. Medžbrí), McTominay (C), Amrábat – Antony (82. Pellistri), Höjlund, Garnacho (71. Rashford).