Fotbalisté Arsenalu se radují z gólu, prosadil se Martin Odegaard.

Fotbalisté Arsenalu se radují z gólu, prosadil se Martin Odegaard. | foto: Reuters

Arsenal si upevnil první místo, Newcastle doma vyhrál nad Manchesterem United

• 1
Fotbalisté Arsenalu chtějí porazili na domácím stadionu Wolverhampton 2:1 a i po 14. kole povedou anglickou ligu. O těsné výhře rozhodly trefy Saky a Ødegaarda. Newcastle zvládl utkání s Manchesterem United a po výhře 1:0 se minimálně do neděle posunul na pátou příčku.

Po necelých patnácti minutách to v Londýně vypadalo na jasnou záležitost. V 6. minutě se trefil Saka, o chvíli později přidal pojistku Ødegaard. Jenže Arsenal navzdory převaze už další branku nepřidal a naopak inkasoval. V 86. minutě se trefil Cunha, na víc se však nakonec hosté nezmohli. Arsenal vyhrál páté soutěžní utkání za sebou.

I Newcastle byl doma jasně lepší, ale nakonec si připsal pouze těsnou výhru. O té rozhodl zkraje druhého poločasu mladík Gordon po přihrávce Trippiera. Manchester United sice v závěru srovnal, gól Maguirea však rozhodčí velmi rychle odvolal kvůli ofsajdu.

Lewis Miley z Newcastlu (vlevo) a Kobbie Mainoo z Manchesteru United

Svěřenci trenéra Ten Haga tak prohráli po třech ligových vítězstvích v řadě a zůstávají na sedmém místě tabulky.

Burnley v souboji nováčků doma deklasovalo Sheffield 5:0 a po druhé výhře v ligové sezoně se posunulo z posledního na 18. místo. Sheffield je o jednu pozici horší.

Arsenal FC - Wolverhampton 2:1 (2:0)

Branky: 6. Saka, 13. Ødegård - 86. Cunha. Rozhodčí: Bankes – Greenhalgh, Smart. ŽK:68. Saliba - 88. Hwang Hi-čchan, 90+9. Cunha. Diváci: 60 262.

Arsenal FC Raya – Tomijasu (79. B. White), Saliba, Magalhães, Zinčenko – Ødegård (C) (90+3. Jorginho), Rice, Trossard – Saka (90+3. Kiwior), Jesus (67. Nketiah), Martinelli (77. Havertz).

Wolverhampton Sá (23. Bentley) – Semedo, Kilman (C), Dawson, T. Gomes – Hwang Hi-čchan, Bo. Traoré, H. Bueno (62. Doherty), Doyle (90+3. Kalajdžić) – Bellegarde (62. Sarabia) – Cunha.

Přejít na on-line reportáž

Brentford FC - Luton Town 3:1 (0:0)

Branky: 49. Maupay, 56. Mee, 82. Baptiste - 76. Brown. Rozhodčí: Taylor – Beswick, Nunn. ŽK:81. Nørgaard - 38. Kaminski, 50. Chong. Diváci: 17 075.

Brentford FC Flekken – Ghoddos (77. Roerslev), Mee, Pinnock, Janelt – Onyeka, Nørgaard (C), Jarmoljuk (70. Baptiste) – Mbeumo (77. Lewis-Potter), Maupay (90+2. Peart-Harris), Wissa.

Luton Town Kaminski – Mengi (75. Giles), Lockyer (C) (46. Brown), Osho – Kaboré, Mpanzu (60. Clark), Barkley, Bell – Chong, Ogbene (60. Townsend) – Morris (60. Adebayo).

Burnley FC - Sheffield United 5:0 (2:0)

Branky: 1. Rodriguez, 29. Bruun Larsen, 73. Amdouni, 75. Koleosho, 80. Brownhill. Rozhodčí: Kavanagh – Bennett, Smith. ŽK:38. O'Shea, 67. Beyer - 34. Fleck, 37. McBurnie, 43. Thomas, 64. Osula, 72. Ahmedhodžić, 73. Hamer. ČK:45+1. McBurnie. Diváci: 21 449.

Burnley FC Trafford – Vitinho, O'Shea (83. Ekdal), Beyer, Taylor – Bruun Larsen (65. Guðmundsson), Berge, Brownhill /C/, Koleosho (77. Ndayishimiye) – Rodriguez (77. Obafemi), Amdouni (77. Redmond).

Sheffield United Foderingham – Baldock (25. Bogle), Robinson, Trusty – Ahmedhodžić, Norwood /C/, Fleck (46. Osula), Thomas (46. McAtee) – McBurnie, Archer (46. Traoré), Hamer.

Nottingham - Everton 0:1 (0:0)

Branky: 67. McNeil. Rozhodčí: Tierney – Davies, Ledger. ŽK:55. Felipe. Diváci: 29 404.

Nottingham Vlachodimos – Aurier, Boly (46. Felipe), Murillo, Toffolo (82. Origi) – Sangaré (65. Hudson-Odoi), Mangala, Yates – Gibbs-White, Wood, Elanga.

Everton Pickford – Young, Tarkowski, Branthwaite, Mykolenko – Harrison, Garner, Gueye, McNeil – A. Doucouré – Beto (82. Chermiti).

Newcastle United - Manchester United 1:0 (0:0)

Branky: 55. A. Gordon. Rozhodčí: Jones – Betts, Wood. ŽK:90+8. Joelinton - 77. Maguire, 90+2. Antony. Diváci: 52 214.

Newcastle United Pope (86. Dúbravka) – Trippier, Lascelles (C), Schär, Livramento – Miley, Guimarães, Joelinton – Almirón, Isak, A. Gordon (90+7. Ritchie).

Manchester United An. Onana – Wan-Bissaka (80. Reguilón), Maguire, Shaw, Dalot – McTominay, Mainoo (80. Amrábat) – Rashford (61. Antony), Fernandes (C), Garnacho – Martial (61. Højlund).