Potrestaná Fiorentina už není poslední

• 5
Řím - Fotbalisté Fiorentiny odepsali další tři body z trestu za korupci, vyhráli v utkání 7. kola nad Regginou jasně 3:0. Odpoutali se tak z posledního místa. Mají minus sedm bodů a na poslední příčku poslali právě Regginu. O branky vítězů, za něž odehrál celé utkání Tomáš Ujfaluši, se postarali Mutu, Santana a Blasi.

Vedoucí Inter Milán nedokázal překonat obranu Udine a uhrál jen remízu. O
první místo v tabulce ale zatím nepřišel, protože římský AS rovněž nedokázal zvítězit. Remízu 1:1 s Chievem zachraňoval v druhé půli kapitán Totti.

Rychlé vedení 2:0 nestačilo Sampdorii Janov k bodovému zisku v zápase na hřišti Bergama. Hosté vedli dvoubrankovým rozdílem již v 11. minutě zásluhou dvou tref Quagliarelly, jenže domácí se nevzdali a utkání otočili. O vyrovnání se postaral kapitán Doni, který dvakrát překonal janovského brankáře z penalty. Rozhodující branku pak minutu před koncem zaznamenal Zampagna.

Jeden minusový bod má stále Lazio Řím, které nedokázalo bodovat v Catanii, kde prohrálo 1:3. Dvakrát se prosadil domácí záložník Colucci. Za Lazio pouze snížil týmový kanonýr Rocchi.

Messina si rozdělila body s Empoli za remízu 2:2. Domácí hráči sice dvakrát vedli, ale hostující tým dokázal pokaždé odpovědět vyrovnávací brankou. Konečnou podobu nerozhodnému výsledku dal Busce. Potvrdila se tak vyrovnanost obou týmů, které zůstávají ve středu tabulky se ziskem devíti bodů.

Fotbalisté Cagliari si připsali už pátou remízu za sebou, tentokrát hráli doma bez branek s FC Turín. Nedokázali tak zvítězit ani na sedmý pokus a jsou dvanáctí hned za svým dnešním soupeřem, který má o bod více.

AC Milán poté, co se rychle dostal z minusu, trochu ztratil dech, a přišel o body podruhé za sebou. Po remíze z minulého kola tentokrát nestačil na Palermo. To se dostalo do vedení tři minuty po změně stran zásluhou Bresciana. V 74. minutě pak na konečných 2:0 zvyšoval Amauri.

Český reprezentant Marek Jankulovski odehrál v dresu poražených 64 minut, než ho vystřídal veterán Maldini.

Výsledky 7. kola: Messina - Empoli 2:2 (9. Rigano, 50. Ogasawara - 32. Saudati, 64. Busce), Cagliari - FC Turín 0:0, AS Řím - Chievo 1:1 (66. Totti - 40. Pellisier), Bergamo - Sampdoria Janov 3:2 (38. z pen. a 85. z pen. Doni, 89. Zampagna - 4. a 11. Quagliarella), Catania - Lazio Řím 3:1 (36. a 53. Colucci, 45. Spinesi - 57. Rocchi), Fiorentina - Reggina 3:0 (30. Mutu, 43. Santana, 55. Blasi), Livorno - Siena 0:0, Parma - Ascoli 1:0 (10. Budan), Udine - Inter Milán 0:0, AC Milán - Palermo 0:2 (48. Bresciano, 74. Amauri)