Portu generálka na Spartu vyšla

• 6
Porto - Fotbalisté Porta, úterního soupeře Sparty v druhé fázi Ligy mistrů, porazili v 13. kole portugalské ligy Farense 2:0. Obě branky padly v první půli, v 11. minutě se trefil záložník Deco, ve 30. minutě střelec Clayton. Porto si udrželo první příčku, vede o bod před Benfikou. O další bod zpět jsou Sporting a obhájce titulu Boavista, která remizovala na hřišti Salgueiros.

Zápas na stadionu Das Antas sledovalo 13.000 diváků, Porto nastoupilo v této sestavě: Paulo Santos - Ibarra, Carvahlo, Jorge Andrade, Mario da Silva - Costinha, Söderström, Deco - Capucho (46. Paulo Costa), Clayton (76. Postiga), Pena (81. Rubens Junior).

Výsledek 13. kola: FC Porto - Farense 2:0, Maritimo - Sporting 0:2, Varzim - Pacos Ferreira 0:3, Alverca - Leiria 1:1, Belenenses - Gil Vicente 1:0, Beira Mar - Guimaraes 0:0, Salgueiros - Boavista 1:1, Benfica - Santa Clara 2:1, Vitoria Setúbal - Braga 0:0.

Rakousko
V posledním podzimním kole Salcburk zdolal Admiru Vídeň 2:0 a před zimní přestávkou si zajistili čtvrté místo v tabulce. Bregenz, v jejímž dresu odehrál téměř celý zápas záložník Jiří Rosický, přezimuje po výhře 3:1 nad Riedem na sedmém místě. Tabulce kraluje Innsbruck, který ve šlágru kola zdolal Rapid.

Fotbalisté GAK Štýrský Hradec remizovali v poslední podzimním zápase rakouské ligy v městském derby se Sturmem 2:2 a přezimují v tabulce na druhém místě s devítibodovým odstupem na vedoucí Innsbruck. Sturm je s jednobodovu ztrátou třetí. GAK si udržel druhé místo díky útočníkovi Brunmayrovi, jenž nejprve dostal hosty do vedení a v závěru zápasu vyrovnal na konečných 2:2.
Výsledky 22. kola: Austria Vídeň - Klagenfurt 2:1, Bregenz - Ried 3:1, Salcburk - Admira Vídeň 2:0, Innsbruck - Rapid 1:0, GAK -Sturm 2:2.

Skotsko
Fotbalisté Celtiku Glasgow potvrdili svou letošní suverenitu. Hráče Hibernian porazili na svém hřišti 3:0 a připsali si patnácté vítězství v sezóně. O dva góly Celtiku, který zůstává stále bez porážky, se v prvním poločase postaral John Hartson, výhru pečetil Neil Lennon.
Výsledky: Aberdeen - St. Johnstone 1:0, Celtic - Hibernian 3:0, Hearts - Dunfermline Athletic 1:1, Kilmarnock - Dundee United 2:0, Livingston - Motherwell 3:1, Dundee - Rangers 0:0.

Výsledky 16. kola:
Enschede - Sittard 1:1, Graafschap Doetinchem - Groningen 1:2. Eindhoven - Alkmaar 3:0, Heerenveen - Feyenoord 1:0, Waalwijk - Kerkrade 3:0, Tilburg - Breda 2:2, Utrecht - Vitesse Arnhem 3:1, Sparta Rotterdam - NEC Nijmegen 0:0.

Gent - Lommel 0:0,
Anderlecht - Mouscron 4:2, Antverpy - Lokeren 1:1, Lierse - Molenbeek 1:2, Genk - St. Truiden 2:2, Beveren - Beerschot 1:1, La Louviere - Westerlo 3:3, Aalst - Sporting Charleroi 1:1.
1. FC Bruggy               13 11 1 1 34:11 34
2. Genk                       15 9 5 1   42:19 32
3. Gent                        15 9 3 3 28:21  30
4. Lokeren                   15 8 3 4 21:13  27
5. Anderlecht               14 7 5 2 29:16  26
6. Standard Lutych      13 7 4 2 23:15  25
7. Beerschot               15 6 5 4 32:23   23
8. St. Truiden              15 5 4 6 23:24  19