Owen hattrickem zneškodnil Newcastle

Londýn - V anglické lize se rychle rozjasňuje, po vedoucím Manchesteru United, který už má delší čas jistý titul, doplul do cíle také Arsenal. Vítězstvím nad Leedsem si Londýňané zajistili umístění, které je v konečné tabulce posune do vytoužené Ligy mistrů. Předstihnout je může už jen Liverpool, jemuž zajistil výhru nad Newcastlem třemi góly Michael Owen. Znám je i další sestupující, společně s Bradfordem opustí Premier League poprvé po 34 letech také Coventry. Na hřišti už jistého mistra si naopak záchranu zajistilo Derby County, v Manchesteru dokázalo překvapivě vyhrát 1:0.

Na druhý gól Owenovi nahrál Patrik Berger, jenž v 69. minutě vystřídal Vladimíra Šmicera. Liverpool má před závěrečnými dvěma zápasy tříbodový náskok na Ipswich a Leeds, které jsou v tabulce hned za ním.

Coventry zásluhou dvou branek Maročana Mustafy Hadžiho, jenž opustil reprezentační tým, aby pomohl klubu, vedlo Coventry v Birminghamu 2:0, ale ve druhém poločase skóre otočili Darius Vassell, Juan Pablo Angel a Paul Merson, který zajistil Aston Ville výhru čtyři minuty před koncem a rozesmutnil Hadžiho, jehož absence národnímu týmu v pátek nevadila, neboť vyhrál 2:1 v Alžírsku.

Hráči Manchesteru United převzali před utkání s Derby trofej za prvenství v lize, ale to byla jediná radost, kterou 67.000 domácích fanoušků přichystali. Malcolm Christie totiž překonal ve 34. minutě gólmana Fabiena Bartheze a ve zbytku zápasu už hosté těsné vedení uhájili. Derby se tak zachránilo teprve druhou výhrou na soupeřově hřišti v tomto ročníku.

Arsenal - Leeds 2:1