Tomáš Kalas (vlevo) v dresu Fulhamu

Tomáš Kalas (vlevo) v dresu Fulhamu | foto: Reuters

Reprezentant Novák přispěl vstřeleným gólem k výhře Midtjyllandu

• 0
Druhým gólem v sezoně se blýskl v dánské lize fotbalista Filip Novák, který přispěl k vítězství nad Aalborgem 4:1. Za Fulham znovu nastoupil i jeho kolega z reprezentační obrany Tomáš Kalas.

Nebýt červené karty a následného jednozápasového trestu, Tomáš Kalas by zřejmě odehrál za Fulham všechny minuty v aktuálním ročníku druhé anglické ligy. Na Craven Cottage hostuje z Chelsea, s níž v létě prodloužil smlouvu.

V neděli se dařilo jeho reprezentačnímu spoluhrčá Filipu Novákovi, jenž v dánské lize vstřelil gól.

Druhá anglická liga

Z českých fotbalistů nastoupil v 11. kole anglické Championship pouze Tomáš Kalas, obránce Fulhamu, který přispěl v páteční předehrávce k vítězství nad QPR.

V sobotu Češi nehráli. Hull bez Ondřeje Mazucha deklasoval Birmingham 6:1 a Derby bez Matěje Vydry remizovalo v Cardiffu, Daniel Pudil sledoval vítězství nad Leedsem také z lavičky.

Výsledky 11. kola: QPR - Fulham 1:2, Aston Villa - Bolton 1:0, Burton - Wolverhampton 0:4, Cardiff - Derby 0:0, Hull - Birmingham 6:1, Ipswich - Bristol 1:3, Middlesbrough - Brentford 2:2, Millwall - Barnsley 1:3, Nottingham - Sheffield United 2:1, Preston - Sunderland 2:2, Reading - Norwich 1:2,  Sheffield Wednesday - Leeds 3:0.

Belgická liga

V belgické lize hrál v základní sestavě Genku na hřišti posledního Eupenu Jakub Brabec, jenže v poločase, za stavu 0:2 střídal. Bez něj na hřišti jeho spoluhráči ztrátu dohnali. Utkání skončilo vysokou remízou 3:3.

Jiný český obránce David Rozhenal sice mohl být spokojený s výhrou Oostende, ale sám do zápasu nezasáhl.

Výsledky 9. kola: St. Truiden - Charleroi 0:1, Eupen - Genk 3:3, Mouscron - Mechelen 2:2, Waasland-Beveren - Antverpy 3:0, Kortrijk - Ostende 1:2, FC Bruggy - Gent 2:1, Anderlecht - Standard Lutych 1:0, Waregem - Lokeren 1:3.

Nizozemská liga

Jaroslav Navrátil z Heraclesu přihlížel porážce svého týmu s Twente pouze z lavičky, Ajax v neděli porazil Heerenven 4:0, Václav Černý nenastoupil.

Výsledky 7. kola: Breda - Haag 0:1, PSV Eindhoven - Tilburg 4:0, Zwolle - Groningen 3:2, Excelsior Rotterdam - Venlo 0:2, Twente Enschede - Almelo 2:1, Alkmaar - Feyenoord Rotterdam 0:4, Arnhem - Utrecht 1:1, Heerenveen - Ajax Amsterodam 0:4, Sparta Rotterdam - Roda Kerkrade 1:2.

Dánská liga

Český obránce Filip Novák druhým gólem v sezoně přispěl k vítězství fotbalistů Midtjyllandu v jedenáctém kole dánské ligy 4:1 nad Aalborgem. Midtjylland je po třetí výhře za sebou na druhém místě tabulky se ztrátou jednoho bodu na vedoucí Nordsjaelland. Nejbližší soupeř fotbalistů Zlína v Evropské lize FC Kodaň prohrál na hřišti Lyngby 1:3 a na čelo ztrácí pět bodů.

Midtjylland měl nad devátým týmem tabulky od začátku převahu a po prvním poločase vedl o dvě branky po trefách Poulsena a Sörlotha. Sedm minut po změně stran zvýšil na 3:0 Novák, jenž se v Superlize v této sezoně poprvé prosadil 10. září na hřišti FC Kodaň, kde jeho tým podlehl 3:4. Na zásah bývalého hráče Jablonce a Zlína zareagoval Pohl, konečné skóre stanovil v závěru Wikheim.

Kodaň překvapivě prohrávala v Lyngby po půlhodině už o dvě branky po trefách Mathiase Rasmussena a Mayrona George Claytona. Hned po přestávce vykřesal naději pro hosty kyperský útočník Pieros Sotiriu, definitivně však o třetí prohře Kodaně v sezoně rozhodl pět minut před koncem druhým zásahem v zápase Clayton.

Sestava Kodaně: Olsen - Ankersen, Vavro, Lüftner, Bengtsson - Falk Jensen (89. Holse), Zeca (46. Kusk), Greguš (87. Kvist), Verbič - Sotiriu, Pavlovič.

Vyhrály také Bröndby Kodaň. Jan Kliment k tomu však brankou nepřispěl. Hrál sedmdesát minut a dostal žlutou kartu.

Výsledky 11. kola: Helsingör - Aarhus 1:5, Randers - Horsens 0:1. Hobro - Odense 1:1, Silkeborg - Nordsjaelland 2:4, Midtjylland - Aalborg 4:1 (za domácí třetí gól Novák), Bröndby Kodaň - Sönderjyske 4:0, Lyngby - FC Kodaň 3:1.

Polská liga

Výsledky 11. kola: Gdaňsk - Zaglebie Lubin 1:0, Štětín - Kielce 0:0, Wisla Krakov - Bialystok 0:0, Nový Sadec - Vratislav 1:1, Gdyně - Cracovia Krakov 1:1, Plock - Nieciecza 1:0, Zabrze - Gliwice 1:0, Poznaň - Legia Varšava 3:0.

Ruská liga

Fotbalisté Lokomotivu Moskva, kteří ve čtvrtek porazili v Evropské lize 3:0 Zlín, zvítězili v ruské nejvyšší soutěži stejným skóre nad městským rivalem Dynamem. Lokomotiv ztrácí z druhého místa na vedoucí Petrohrad jediný bod, Zenit však má večerní duel v Machačkale k dobru.

Skóre otevřel v 24. minutě Fernandes, který hattrickem rozhodl o výhře Lokomotivu nad Zlínem, a o chvíli později na něj navázal portugalský forvard Eder. Definitivně pojistil tříbodový zisk domácích Alexej Mirančuk po přihrávce svého bratra Antona.

Lokomotiv hrál v sestavě Guilherme - Ignaťjev (82. Rotenberg), Pejcinovič, Kvirkvelia, Lysov (47. V. Denisov) - An. Mirančuk, Tarasov (84. Barinov), Al. Mirančuk, Fernandes, I. Denisov - Eder.

Výsledky 12. kola: Chabarovsk - Rostov na Donu 2:1, Tosno - Groznyj 1:0, Kazaň - Perm 0:1, Spartak Moskva - Jekatěrinburg 2:0, Tula - FK Krasnodar 1:0, CSKA Moskva - Ufa 0:0, Lokomotiv Moskva - Dynamo Moskva 3:0, Machačkala - Petrohrad 2:2.

Slovenská liga

Výsledky 11. kola: Trnava - Dunajská Streda 2:0 (82. Čanturišvili, 84. Egho), Podbrezová - Senica 1:0 (10. Rendla), Slovan Bratislava - Nitra 1:1 (8. Hološko - 88. Kóňa), Žilina - Michalovce 2:1 (58. Špalek, 78. Kaša - 23. Žofčák z pen.), Trenčín - Zlaté Moravce 3:0 (20. a 75. Janga, 78. Beridze), Ružomberok - Prešov 3:1 (17. a 78. Haskič, 87. Kružliak z pen. - 38. Černák).

Turecká liga

Celé utkání v dresu Kasimpasy odehrál David Pavelka.

Výsledky 7. kola: Osmanlispor - Kasimpasa 3:0, Sivasspor - Antalyaspor 3:1, Kayserispor - Bursaspor 3:1, Galatasaray - Karabükspor 3:2, Akhisar - Fenerbahce 1:0, Malatyaspor - Konyaspor 1:1, Alanyaspor - Genclerbirligi 4:1, Besiktas - Trabzonspor 2:2, Göztepe - Basaksehir 1:2.

Ostatní soutěže

Jak hráli soupeři českých klubů Slavie, Plzně a Zlína v základních skupinách Evropské ligy?

Fotbalisté Šeriffu Tiraspol, kteří jsou jedním ze soupeřů Zlína v Evropské lize, otočili zápas moldavské nejvyšší soutěže a na hřišti Zimbru Kišiněv vyhráli 2:1. Šeriff po 12. kole vede tabulku o čtyři body před Milsami Orhei a dosud nepoznal hořkost porážky.

Zimbru poslal do vedení po čtvrthodině hry Jean Theodoro Sobrinho, v závěrečných 15 minutách ale otočili skóre Jairo da Silva z pokutového kopu a Ziguy Badibanga. Za Šeriff nastoupili Mikulič - Sušič, Posmac, Kulušič, Cristiano, Oancea, Anton, De Nooijer (58. Mugoša), Jairo, Badibanga (90.+2 Racu), Damascan.

Fotbalisté Astany, kteří jsou soupeřem Slavie v Evropské lize, po jedenácti zápasech v kazašské nejvyšší soutěži ztratili body. Na půdě Tobolu Kostanaj remizovali 1:1 a na vedoucí Kajrat Almaty ztrácejí dva body, mají však tři zápasy k dobru.

Tobol vedl od 33. minuty zásluhou Žasulana Moldakarajeva, o chvíli později ale vyrovnal obránce Astany Dmitrij Šomko. V nominaci Tobolu byl i bývalý hráč Teplic, Plzně a Liberce Egon Vůch, v základní jedenáctce ale šanci nedostal.

Za Astanu nastoupili Mokin - Šitov, Logviněnko, Postnikov, Šomko - Bejsebekov, Malij - Tomasov, Tagybergen, Murtazajev - Kabananga.