Český útočník Tomáš Pekhart (vpravo) z Legie Varšava v akci v zápase polské...

Český útočník Tomáš Pekhart (vpravo) z Legie Varšava v akci v zápase polské ligy v Poznani. | foto: Profimedia.cz

Pekhart v Polsku válí. Opět skóroval a dvěma góly zařídil Legii další výhru

• 0
Fotbalový útočník Tomáš Pekhart po týdnu opět rozhodl zápas v polské lize, Legii Varšava zajistil tři body díky dvěma trefám do sítě domácí Wisly Krakov. Po výhře 3:1 udržela Legia osmibodový náskok v čele tabulky.

Bývalý reprezentant Pekhart přestoupil do Legie před koronavirovou pauzou v únoru ze španělského Las Palmas a na kontě v polské lize má už čtyři góly. V prvním duelu po nucené pauze vstřelil jedinou branku v Poznani, dnes otočil nepříznivý vývoj na stadionu Wisly.

Domácí totiž vedli po poločase 1:0, ale v 57. minutě Pekhart zblízka vyrovnal a o třináct minut později hlavičkou dokonal obrat. Legia odpověděla na páteční vítězství obhájce titulu Gliwic nad celkem Kielce a i po 28. kole má osm bodů k dobru.

Slask Vratislav pod vedením trenéra Vítězslava Lavičky nevyhrál ani druhý zápas po koronavirové pauze, tentokrát smolně nezískal ani bod a přišel o třetí místo.

Lavičkův tým přitom vedl v Gdyni od 12. do 82. minuty, ale náskok neudržel a v sedmé nastavené minutě ztratil i remízu po penaltě za ruku. Byla nařízena po dlouhém zkoumání videa a nizozemský záložník Marko Vejinovic ji poté neproměnil, ale míč se k němu od brankáře odrazil a přece jen dokonal obrat pro sestupem ohroženou Arku.

Výsledky 28. kola polské ligy: Kielce - Gliwice 1:2, Zabrze - Gdaňsk 2:2, Bialystok - Plock 2:2, Zaglebie Lubin - Poznaň 3:3, Štětín - Cracovia Krakov 1:0, Čenstochová - Lodž 1:1, Gdyně - Vratislav 2:1, Wisla Krakov - Legia Varšava 1:3 (dva góly Pekhart), Hamburk - Kiel 3:3.

Druhá německá liga

Ve třetím utkání po koronavirové pauze fotbalisté Drážďan v druhé německé lize poprvé vyhráli. V souboji nejhorších týmů soutěže na hřišti Wiesbadenu otočili i s pomocí záložníka Ondřeje Petráka nepříznivý vývoj a zvítězili 3:2.

Na posledním místě tabulky ztrácejí na svého soupeře už jen bod a mají dva zápasy k dobru. Petrák odehrál celý zápas. Další český středopolař Josef Hušbauer nebyl kvůli zdravotním problémům ani mezi náhradníky.

Drážďany šly do vedení vlastním gólem Frankeho, ale Wiesbaden trefami v 24. a 25. minutě skóre otočil. Hostům se povedlo vyrovnat těsně před poločasovou přestávkou a v 89. minutě jim zajistil první výhru po dvou porážkách Makienok.

Vedoucí Bielefeld dál klopýtá za návratem do nejvyšší soutěže. S Norimberkem hrál 1:1 a připsal si čtvrtou remízu z posledních pěti utkání. Před druhým Stuttgartem vede Arminia o pět bodů.

Stuttgartu remizoval s nováčkem druhé německé ligy Osnabrückem 0:0 a nevyužili sobotního zaváhání vedoucího Bielefeldu s Norimberkem (1:1). V pondělí může přijít o druhou příčku znamenající přímý postup, pokud Hamburk zdolá Kiel.

Zvýšit tlak na vedoucí trojici mohl Heidenheim, ale místo toho prohrál na hřišti Hannoveru 1:2.

Výsledky 30. kola druhé německé ligy: Bochum - St. Pauli 2:0, Fürth - Sandhausen 1:2, Bielefeld - Norimberk 1:1, Regensburg - Darmstadt 3:0, Wiesbaden - Drážďany 2:3, Aue - Karlsruhe 1:0, Hannover - Heidenheim 2:1, Stuttgart - Osnabrück 0:0.

1. Bielefeld 29 15 12 2 54:27 57
2. Stuttgart 30 15 7 8 49:35 52
3. Hamburk 30 13 11 6 58:38 50
4. Heidenheim 30 13 9 8 39:31 48
5. Darmstadt 30 10 13 7 39:38 43
6. Hannover 30 11 9 10 45:44 42
7. Aue 30 11 8 11 40:42 41
8. Bochum 30 9 12 9 47:46 39