Obrovský úspěch. Něco takového jsem nezažil

Porto - Odehrál jen poločas, přesto se řecký fotbalista Georgios Karagunis skvěle předvedl na mistrovství Evropy. Už po sedmi minutách zahajovacího utkání proti Portugalsku vstřelil první gól a položil základ vítězství 2:1. "Je to pro nás obrovský úspěch, něco takového nikdo z nás nezažil," řekl Karagunis po překvapivém vítězství nad týmem pořádající země.

"Portugalci byli hodně nervózní," upozornil sedmadvacetiletý záložník, podle kterého bylo očekávání fanoušků pro domácí tým příliš svazující. "My jsme toho dokázali využít."

Karagunis potrestal hned v úvodu chyby Portugalců v rozehrávce. Ve středu hřiště získal míč, postupoval sám a dva metry před pokutovým územím samostatnou akci zakončil přízemní střelou přesně k tyči.

Do druhého poločasu však střelec úvodního gólu letošního mistrovství nenastoupil. Řecký tým si však senzaci vzít nenechal. Šest minut po přestávce zvýšil z penalty Aggelos Basinas. Až v nastaveném čase se branky dočkali i Portugalci, Cristiano Ronaldo po rohu jen snížil. Hned v prvním zápase šampionátu se zrodilo velké překvapení.

"Je to pro nás opravdu obrovský úspěch, něco takového nikdo z nás zatím nezažil. Je to neznámý pocit, ale krásný," rozplýval se Karagunis, který přitom už odehrál spousty velkých zápasů. Třeba s Panathinaikosem v Lize mistrů. Výhra nad Portugalskem na mistrovství Evropy však všechny převyšuje.

"Teď si to vítězství můžeme pořádně vychutnat, ale nesmíme se zastavit na místě. Musíme pokračovat stejně i proti Španělům a Rusům, tři body nám na postup stačit nebudou."

Před začátkem šampionátu patřili Řekové mezi outsidery, kurzy sázkových kanceláří je řadily až na třetí místo od konce. Jenže Řekům se vstup do mistrovství mimořádně povedl a postup ze skupiny A není nereálný. "Přijeli jsme sem s cílem porvat se o postup. Budeme bojovat a věřím, že se nám to podaří," přeje si Karagunis.

Ofenzivnímu středopolaři přitom ligový ročník vůbec nevyšel. Loni v létě přestoupil z Panathinaikosu do Interu a stal se teprve druhým Řekem, který v tomto italském klubu působil.

Jenže do základní sestavy se příliš nedostával a ani Interu Milán se nedařilo. V italské lize skončil až čtvrtý se ztrátou třiadvaceti bodů na mistrovský AC Milán. Teď si však Karagunis nepovedené období vynahrazuje.

Georgios Karagunis oslavuje gól. Trefil se už v sedmé minutě.