OBRAZEM: Real zlomil prokletí. Rozhodl Ronaldo, Messi se neprosadil

• 2
Ve čtvrtém letošním vzájemném utkání se fotbalisté Realu Madrid dočkali výhry nad Barcelonou. Na jejím hřišti zvítězili 2:1 a zvýšili svůj náskok v čele tabulky na sedm bodů.

Realu se povedlo eliminovat tradiční útočnou smršť Barcelony. V 17. minutě navíc hosté vedli, i když Khedira dostrkal míč do branky z těsného ofsajdu.

V 71. minutě sice vyrovnal náhradník Alexis Sánchez, ale pár sekund nato rozhodl Cristiano Ronaldo.

Ani tentokrát se slavný duel neobešel bez nesportovního chování obou mužstev, byť ne v takové míře jako v předchozích střetnutích.

Barceloně nepomohlo ani netypické rozestavení, kdy hrála na tři obránce a na post stopera se v případě potřeby zatahoval záložník Busquets. Katalánský celek prohrál druhé utkání po sobě, ve středu totiž v semifinále Ligy mistrů podlehl Chelsea smolně 0:1.