Nový trenér Sedanu k bodům nepomohl

Paříž - Výměna trenéra nebyla fotbalistům Sedanu, soupeři příbramské Marily v prvním kole Poháru UEFA, nic platná. V nedělním zápase osmého kola francouzské ligy prohráli v Sochaux 0:3 a klesli v tabulce na osmé místo. Místo do vedení v soutěži, kam by se fotbalisté Lens dostali v případě vítězství v Monaku, odjeli s porážkou 0:3. Záložník Radek Bejbl je dlouhodobě zraněn a v sestavě Lensu opět chyběl - jeho tým je třetí. Vedení udrželi fotbalisté Auxerre, stačila jim k tomu domácí remiza s Guingampem. Ovšem vedou už jen díky lepšímu skóre před týmem Lille.

Hráči Auxerre přitom v utkání dvakrát vedli, ale soupeř pokaždé za tři minuty vyrovnal. Zato Lille mělo štěstí, když rozhodlo o vítězství 2:1 nad Bastií v poslední minutě, kdy se trefil Cheyrou.

Také v Marseille byl stav až do závěru vyrovnaný, ale poté domácím hráčům zajistil tříbodový zisk z duelu proti obhájcům titulu z Nantes dvěma góly Bakayoko. Nantes, tak zůstává stále poslední, když má po osmi kolech jen dva body za remizy.

8. kolo: Marseille - Nantes 2:0 (85. a 90. Bakayoko), Mety - Lyon 2:0 (39. a 71. Gaillot), Lille - Bastia 2:1 (71. Fahmi, 90. Cheyrou - 65. Jau), Rennes - Troyes 0:1 (69. Leroy), Auxerre - Guingamp 2:2 (69. Kapo, 82. Fadiga z pen. - 72. Kouassi, 85. Tasfaout), Monako - Lens 3:0 (33. Nyarko, 48. Giuly, 52. Nonda), Lorient - Bordeaux 0:2 (57. Dugarry, 88. Pauleta), Sochaux - Sedan 3:0 (23. vlastní Diao, 51. Pagis, 66. Frau).

1. Auxerre         8 5 3 0 14:5 18
2. Lille               8 5 3 0 10:4 18
3. Lens              8 5 2 1 13:7 17
4. Lyon              8 5 1 2 13:6 16
5. St. Germain   8 2 6 0 10:6 12
6. Sochaux        8 3 2 3 9:12 11
7. Guingamp     8 3 2 3 7:10 11
8. Sedan           8 2 4 2 10:8 10