Fotbalisté Leverkusenu slaví gól Jonathana Taha.

Fotbalisté Leverkusenu slaví gól Jonathana Taha. | foto: AP

Leverkusen s triem Čechů porazil Stuttgart a je v semifinále Německého poháru

• 4
Fotbalisté Leverkusenu porazili po obratu ve čtvrtfinále Německého poháru Stuttgart 3:2. V základní sestavě vedoucího celku bundesligy nastoupili brankář Matěj Kovář a útočník Patrik Schick, další český reprezentant Adam Hložek naskočil do hry až v nastavení. Svěřenci trenéra Alonsa neprohráli v této sezoně ani 30. soutěžní zápas.

Kováře jako první překonal v úvodním dějství hlavičkou po rohovém kopu Anton. Krátce po přestávce srovnal Andrich, ale hostům vrátil vedení střelou do horního růžku Führich, který potrestal soupeřovu ztrátu míče po riskantní Kovářově rozehrávce. V 67. minutě se Bayer zásluhou Adliho opět dotáhl a duel směřoval do prodloužení, než v 90. minutě hlavou rozhodl Tah.

Leverkusen se jméno semifinálového soupeře dozví 11. února. Mezi nejlepší čtyři postoupily druholigové celky Düsseldorf a Kaiserslautern. Poslední semifinalista vzejde ze středečního souboje mezi třetiligovým Saarbrückenem a Mönchengladbachem, za nějž hraje momentálně zraněný útočník Tomáš Čvančara.

Leverkusen - VfB Stuttgart 3:2 (0:1)

Branky: 50. Andrich, 67. Adli, 90. Tah - 12. Anton, 58. Fuhrich. ŽK:19. Andrich, 27. Mittelstadt, 34. Frimpong.

Leverkusen Kovář – Tapsoba, Tah, Hincapie – Frimpong (90+3. Stanišič), Xhaka, Andrich, Grimaldo – Hofmann (65. Adli), Schick (65. Iglesias), Wirtz (90+3. Hložek)

VfB Stuttgart Nubel – Rouault, Anton, Ito – Vagnoman, Karazor, Stiller, Mittelstadt (70. Stergiou) – Millot (62. Leweling), Fuhrich (79. Dahoud) – Undav