Fotbalisté Bayernu Mnichov se radují z gólu, který vstřelil Leroy Sané (vpravo). | foto: AP

Bayern zničil sedmi góly Bochum, Frankfurt doma remizoval s Kolínem

• 11
Za první tři zápasy nastřílel bavorský tým už 15 branek, což se nikomu jinému v tamní soutěži ještě nepovedlo. Bayern Mnichov deklasoval ve 3. kole německé bundesligy Bochum na jejím hřišti 7:0 a navázal na povedený vstup do sezony. Fotbalisté Frankfurtu doma přišli o náskok a remizovali s Kolínem nad Rýnem 1:1.

Skóre otevřel už po čtyřech minutách hry Sané prudkou ranou z hranice vápna do pravého horního rohu. Ve 25. minutě nedosáhl domácí brankář Riemann na Kimmichův rohový kop a míč se dostal až na De Ligta, který hlavou zakončil do odkryté branky. Třetí gól hostů vstřelil ve 33. Minutě dorážkou z malého vápna Coman.

O sedm minut později přidal čtvrtý zásah Mané po asistenci Comana, gól ale nebyl uznán kvůli hře rukou. Úřadující mistry to ale mrzet nemuselo, protože stejná dvojice se o dvě minuty později postarala o další, tentokrát regulérní branku.

V 59. minutě podrazil v pokutovém území domácí Janko Comana a nařízenou penaltu proměnil svým druhým zásahem v utkání Mané. Šestou trefu poslal v 69. minutě za záda vlastního gólmana Gamboa. Skóre uzavřel 14 minut před koncem řádné hrací doby Gnabry. Svůj přízemní projektil z rohu vápna opřel o levou tyč.

Zatímco Bayern vstoupil do ligového ročníku impozantně, u Bochumi je tomu přesně naopak. Spolu s Leverkusenem prohrála všechna tři kola a se skóre 3:12 je poslední.

Odpolední duel mezi Frankfurtem a Kolínem nad Rýnem skončil 1:1. První přesná trefa utkání přišla až v 71. minutě. Zaznamenal ji v dresu Frankfurtu střídající Kamada. Jeho přímý kop z ostrého úhlu tečoval mimo dosah vlastního brankáře hostující Hector. O 11 minut později vyrovnal ranou z voleje do levého dolního rohu Thielmann.

Nedělní výsledky 3. kola: Eintracht Frankfurt - Kolín nad Rýnem 1:1 (72. Kamada – 82. Thielmann), Bochum - Bayern Mnichov 0:7 (42. a 60. z pen. Mané, 4. Sané, 25. De Ligt, 33. Coman, 69. vlastní Gamboa, 76. Gnabry).

Eintracht Frankfurt - 1. FC Kolín nad Rýnem 1:1 (0:0)

Branky: 72. Kamada - 83. Thielmann. ŽK:59. Dietz.

Eintracht Frankfurt Trapp – Tuta, Sow, Ndicka – Lindström (69. Kamada), Rode, M. Götze, Jakić, Pellegrini (81. Lenz) – Borré (70. Alario), Kolo Muani (81. Alidou).

1. FC Kolín nad Rýnem Schwäbe – Schmitz, Kilian, Hübers, Hector – Schirí – Ljubičić (57. Maina), Olesen (76. Duda), Kainz (88. Schindler) – Tigges (57. Dietz), Adamjan (57. Thielmann).

VfL Bochum - Bayern Mnichov 0:7 (0:4)

Branky: 4. Sané, 25. de Ligt, 33. Coman, 42. Mané, 59. Mané, 69. Gamboa, 76. Gnabry. Rozhodčí: Siebert – Seidel, Foltyn.. ŽK:46. Janko. Diváci: 26 000.

VfL Bochum Riemann – Gamboa, Orděc (85. Mašović), Heintz, Janko (70. Osei-Tutu) – Asano (68. Holtmann), Stöger, Losilla /C/, Förster (68. Góralski) – Zoller (85. Lampropoulos), Hofmann.

Bayern Mnichov Neuer /C/ – Pavard (67. Mazraoui), Upamecano, de Ligt, Hernández (62. Stanišić) – Coman, Kimmich, Sabitzer (62. Gravenberch), Sané – Müller (67. Gnabry), Mané (72. Vidović).