Andrej Kramarič z Hoffenheimu (v modrém) střílí hlavou gól v utkání proti Leverkusenu. | foto: AP

Nejhorší start: Leverkusen opět prohrál. Brémy s Pavlenkou báječně otáčely

• 39
Fotbalisté Leverkusenu s Patrikem Schickem a Adamem Hložkem podlehli v německé bundeslize 0:3 Hoffenheimu a prohráli i čtvrtý soutěžní zápas v nové sezoně. Ve třetím kole se lépe dařilo Brémám s Jiřím Pavlenkou, které díky famóznímu obratu v posledních minutách loupily v Dortmundu (3:2).

Leverkusen zažívá nejhorší vstup do sezony od první účasti klubu v bundeslize v sezoně 1979/80. Bayer po vyřazení z Německého poháru prohrál tři ligová kola a je na posledním místě neúplné tabulky.

Hoffenheim otevřel skóre v 9. minutě, kdy si Baumgartner ve vápně pod tlakem narazil míč s Prömelem a výstavní patičkou překonal Hradeckého. Schick si o chvíli později vytvořil gólovou příležitost, z hranice vápna však mířil mimo branku. Hoffenheim poté odskočil do dvougólového vedení, Kramarič se hlavou prosadil po tečovaném centru Kabaka.

Ještě v první půli mohli hosté vést už o tři branky, dorážka Skova však nebyla uznána kvůli předcházejícímu faulu na Hložka. Dvacetiletý český reprezentant už do druhého poločasu nenastoupil a pouze z lavičky sledoval další velkou šanci Schicka, jehož střelu těsně před brankovou čárou zblokoval vlastní spoluhráč. V závěru potvrdil výhru hostů Rutter, od 69. minuty hrál Pavel Kadeřábek.

Dortmund měl nakročeno k třetímu vítězství v řadě, perfektní bilanci mu však překazil senzační obrat Brém v závěru zápasu. Borussia otevřela skóre v nastavení prvního poločasu, kdy Pavlenku střelou na přední tyč zpoza vápna zaskočil Brandt. Ve druhém dějství se po rohu dostal ke střele z velké vzdálenosti Guerreiro a jelikož měl Pavlenka zakrytý výhled, nestihl na razantní střelu včas reagovat.

Werder se ale nevzdal a nakonec vybojoval premiérovou výhru po návratu mezi elitu. Nejprve v 89. minutě střelou do šibenice snížil Buchanan, ve třetí minutě nastavení se hlavou trefil Schmidt a v posledních vteřinách zajistil tři body Brémám z úniku Burke.

Schalke, v jehož dresu odehrál celé utkání Alex Král, mohlo jít do vedení na konci prvního poločasu, když hlavní arbitr po konzultaci s videem nařídil pokutový kop. K němu se postavil Terodde, gólmana ale nepřekonal. Penalta však byla opakována kvůli předčasnému vběhnutí domácího fotbalisty do vápna. Terodde neuspěl ani napodruhé.

Lipsko stále čeká na první soutěžní výhru, po porážce v Superpoháru a dvou ligových remízách podlehlo na hřišti Unionu Berlín 1:2. Domácí zápas rozhodli již v první půlce brankami Siebatcheua a Beckera. V druhé části korigoval skóre hlavou obránce Orbán. Union je po dvou výhrách a remíze v neúplné ligové tabulce na druhém místě.

Sobotní výsledky 3. kola: Augsburg - Mohuč 1:2 (35. Demirovič - 31. Onisiwo, 90.+3 I Če-song), Dortmund - Brémy 2:3 (45.+2 Brandt, 77. Guerreiro - 89. Buchanan, 90.+3 Schmidt, 90.+5 Burke), Leverkusen - Hoffenheim 0:3 (9. Baumgartner, 35. Kramarič, 78. Rutter), Stuttgart - Freiburg 0:1 (11. Grifo), Wolfsburg - Schalke 0:0, Union Berlín - Lipsko 2:1 (32. Siebatcheu, 38. Becker - 83. Orbán).