Záložník Leverkusenu Adam Hložek v souboji s hráčem Augsburgu Robertem Gumnym...

Záložník Leverkusenu Adam Hložek v souboji s hráčem Augsburgu Robertem Gumnym během zápasu německé Bundesligy. | foto: AP

Leverkusen dál tápe, proti Augsburgu mu nepomohli ani Schick s Hložkem

• 41
Fotbalisté Leverkusenu prohráli i třetí soutěžní zápas nové sezony, Patrik Schick ani Adam Hložek se v domácím utkání proti Augsburgu (1:2) neprosadili. U remízy Brém byl český brankář Jiří Pavlenka, Alex Král s Schalke vybojoval bod proti Mönchengladbachu, a tak pouze Pavel Kadeřábek slaví po velkém obratu Hoffenheimu proti Bochumi naplno.

Z českých hráčů v německé lize nenastoupil jen Vladimír Darida, který remízové utkání Herthy Berlín s Franfkrutem proseděl mezi náhradníky.

Augsburg se ujal vedení na Leverkusenu po krásné souhře na jeden dotek, kterou zakončil finský reprezentační útočník Jensen. Ve 43. minutě se Hložkova zblokovaná střela odrazila k Aránguizovi a chilský záložník ránou z voleje vyrovnal.

V 82. minutě vrátil hostujícímu týmu vedení střídající Hahn střelou zpoza vápna. Augsburg i přes závěrečný tlak domácích, kteří přestříleli soupeře 23:6, dokázal poprvé ve 23. vzájemném prvoligovém zápase Leverkusen porazit. Bayer tak zažívá neúspěšný vstup do sezony: třetí tým minulé ligové sezony prohrál v úvodním kole s Dortmundem a vypadl hned v 1. kole Německého poháru s třetiligovým Elversbergem.

Král nastoupil opět v základní sestavě Schalke a stejně jako v prvním kole střídal až v závěru. Jeho tým poslal do vedení po půlhodině Zalazar, v 72. minutě ale srovnal Hofmann a výsledek otočil Thuram. Nováček přesto na premiérový bod dosáhl, v nastavení zařídil remízu z pokutového kopu Bülter.

Timo Werner po dvou sezonách v Chelsea přestoupil v týdnu zpátky do Lipska, odkud do londýnského týmu odešel. Proti Kolínu nad Rýnem absolvoval obnovenou premiéru za saský tým a ve 36. minutě vstřelil první branku zápasu. Jeho dalekonosný pokus proklouzl brankáři mezi prsty. Po čtyřech minutách zápas vyrovnal Dietz.

Do druhého poločasu nastoupilo Lipsko pouze s deseti hráči, maďarský záložník Szoboszlai totiž v nastavení první půle obdržel za faul červenou kartu. Přesto šlo Lipsko zásluhou své ofenzivní hvězdy Nkunkua do vedení, ale Kolínu se povedlo opět vyrovnat, v 72. minutě si po rohu vlastní branku vstřelil obránce Gvardiol.

Brémy se po roce představily na vlastním stadionu v nejvyšší německé soutěži a uhrály stejný výsledek jako před týdnem ve Wolfsburgu. Už ve čtvrté minutě měli domácí fanoušci důvod k radosti, Füllkrug otevřel po centru hlavou skóre. Ke konci druhého poločasu se odhodlal ke střele zpoza vápna japonský záložník Endo a jeho rána skončila za Pavlenkovými zády. Ve druhém dějství byl střelecky aktivnější Stuttgart a v 77. minutě se dostal brankou Silase do vedení, v šesté minutě nastavení zachránil Werderu remízu Burke.

V zápase Hoffenheimu s Bochumí padly hned čtyři branky v prvních 23 minutách. Hosté se dostali do vedení zásluhou dvou gólů Zollera, Hoffenheimu se však podařilo během devíti minut vyrovnat. V úplném závěru druhého poločasu domácí dokonali brankou Dabbura obrat.

Kadeřábek do zápasu nastoupil v 51. minutě.

Sobotní zápasy 2. kola: Brémy - Stuttgart 2:2 (4. Füllkrug, 90.+6 Burke - 38. Endo, 77. Silas), Hertha Berlín - Eintracht Frankfurt 1:1 (3. Serdar - 48. Kamada), Hoffenheim - Bochum 3:2 (15. Baumgartner, 23. Kabak, 88. Dabbur - 10. a 13. Zoller), Leverkusen - Augsburg 1:2 (43. Aránguiz - 15. Jensen, 82. Hahn), Lipsko - Kolín nad Rýnem 2:2 (36. Werner, 56. Nkunku - 40. Dietz, 72. vlastní Gvardiol), Schalke - Mönchengladbach 2:2 (29. Zalazar, 90.+5 Bülter z pen. - 72. Hofmann, 78. Thuram).

Werder Brémy - VfB Stuttgart 2:2 (1:1)

Branky: 4. Füllkrug, 90+5. Burke - 38. Endo, 77. Silas. Rozhodčí: Robert Hartmann. ŽK:16. Friedl, 71. Bittencourt, 83. Stark, 89. Ducksch - 59. Kalajdžić, 71. Ito.

Werder Brémy Pavlenka – Weiser, Pieper (46. Stark), Veljković, Friedl (C), Jung (84. Buchanan) – Grujev (84. Rapp), Bittencourt (84. Burke), Stage (78. R. Schmid) – Füllkrug, Ducksch.

VfB Stuttgart F. Müller – Vagnoman (69. Stenzel), Mavropanos, Anton, Ito, Silas (81. Karazor) – Endo (C), Führich (70. Egloff), Ahamada – Kalajdžić (81. Pfeiffer), Tomás (59. Sosa).

Hertha BSC - Eintracht Frankfurt 1:1 (1:0)

Branky: 3. Serdar - 48. Kamada. Rozhodčí: Willenborg – Kleve, Aarnink. ŽK:33. Mittelstädt, 57. Šunjić, 85. Serdar - 58. Sow. Diváci: 44 694.

Hertha BSC Christensen – Kenny, Uremović (83. Dárdai), Kempf, Mittelstädt – Tousart (C), Šunjić (58. Boëtius), Serdar – Lukebakio, Kanga (70. Jovetić), Ejuke (58. Scherhant).

Eintracht Frankfurt Trapp (C) – Ndicka, Tuta, Touré (74. Hasebe) – Lenz, Sow, Kamada (86. Jakić), Knauff (46. Alidou) – M. Götze (66. Lindström), Kolo Muani – Alario (66. Borré).

TSG 1899 Hoffenheim - VfL Bochum 3:2 (2:2)

Branky: 14. Baumgartner, 23. Kabak, 88. Dabbur - 10. Zoller, 13. Zoller. Rozhodčí: Ittrich – Thielert, Gorniak.. ŽK:67. Akpoguma - 58. Losilla.

TSG 1899 Hoffenheim Baumann (C) – Kabak, Vogt (51. Kadeřábek), Nsoki (46. Akpoguma) – Skov, Geiger (62. Rudy), Prömel, Baumgartner (75. Dabbur), Angeliño – Bruun Larsen (62. Rutter), Kramarić.

VfL Bochum Riemann – Janko, Ordets, Heintz (72. Lampropoulos), Gamboa (90. Ganvoula) – Losilla (C), Stöger – Osei-Tutu (76. Mašović), Asano (76. Förster), Zoller – P. Hofmann.

Bayer Leverkusen - FC Augsburg 1:2 (1:1)

Branky: 43. Aránguiz - 15. Jensen, 82. Hahn. Rozhodčí: Cortus. ŽK:79. Azmún - 35. M. Pedersen, 42. Demirović, 70. Gouweleeuw, 75. Rexhbecaj, 82. Gikiewicz, 89. Bauer.

Bayer Leverkusen Luňov – Frimpong (87. Kossounou), Tah, Tapsoba, Bakker (62. Hincapié) – Aránguiz (87. Pohjanpalo), Palacios (62. Demirbay) – Diaby, Azmún, Hložek (62. Adli) – Schick.

FC Augsburg Gikiewicz – Gumny, Gouweleeuw, Uduokhai – M. Pedersen, Maier (88. Bauer), Gruezo, Rexhbecaj (90+3. Pepi), Iago (65. Caligiuri) – Jensen (65. Niederlechner), Demirović (65. Hahn).

RB Lipsko - 1. FC Kolín nad Rýnem 2:2 (1:1)

Branky: 36. Werner, 56. Nkunku - 40. Dietz, 72. Gvardiol. Rozhodčí: Brand – Stein, Unger. ŽK:89. Henrichs - 18. Thielmann, 48. Hübers, 76. Adamjan, 79. Kainz. ČK:45+1. Szoboszlai. Diváci: 43 579.

RB Lipsko Gulácsi (C) – Simakan, Orbán, Halstenberg (46. Gvardiol) – Novoa (46. Kampl), Olmo (87. Haidara), Henrichs, Szoboszlai, Raum – Werner (67. Silva), Nkunku.

1. FC Kolín nad Rýnem Schwäbe – Ehizibue (62. Schmitz), Kilian, Hübers, Hector (C) – Martel (62. Duda), Schirí – Thielmann (62. Maina), Ljubičić (73. Lemperle), Kainz – Dietz (73. Adamjan).

FC Schalke 04 - Borussia Mönchengladbach 2:2 (1:0)

Branky: 29. Zalazar, 90+4. Bülter - 72. J. Hofmann, 78. Thuram. Rozhodčí: Jablonski – Koslowski, Rohde.. ŽK:35. Krauss, 40. Ouwejan, 45. Zalazar, 57. Král - 45+1. Koné, 90+2. Herrmann.

FC Schalke 04 Schwolow – Brunner, Jošida, Thiaw, Ouwejan – Král (85. Latza) – Bülter, Krauss, Zalazar (66. Mollet), Mohr (60. Larsson) – Terodde (66. Polter).

Borussia Mönchengladbach Sommer – Scally, Itakura, Elvedi, Binsibajní – Kramer, Koné (88. Friedrich) – J. Hofmann (88. Herrmann), Neuhaus, Pléa – Thuram.