Vladimír Darida

Vladimír Darida | foto: AP

Darida gólem přispěl k výhře Herthy nad Düsseldorfem

• 1
Český záložník Vladimír Darida pomohl v německé fotbalové lize gólem a gólovou přihrávkou k vítězství Herthy Berlín 3:1 nad Düsseldorfem. Hertha vyhrála před více než 37 tisícovkami fanoušků na Olympijském stadionu potřetí za sebou a po sedmi zápasech figuruje na desátém místě tabulky.

Hertha prohrávala po půlhodině hry po gólu z penalty, už po pěti minutách ale vyrovnal bosenský kapitán týmu Ibiševič. Krátce před přestávkou po Daridově centru do vápna poslal domácí celek do vedení Dilrosun a český reprezentant zpečetil skóre ve druhém poločasu.

Darida se poprvé v sezoně zapsal mezi střelce v 62. minutě. Po přihrávce Dodiho Lukebakia obstřelil po zemi brankáře Düsseldorfu a trefil se k tyči.

Hertha BSC - Fortuna Düsseldorf 3:1 (2:1)

Branky: 37. Ibišević, 43. Dilrosun, 62. Darida - 32. Hennings. Rozhodčí: Martin Petersen – Alexander Sather, Christian Leicher. ŽK:32. Boyata, 52. Skjelbred, 56. Grujić - 45. Bodzek, 75. Morales, 88. Tekpetey.

Hertha BSC Jarstein – Klünter, Stark, Boyata, Mittelstädt – Skjelbred, Grujić – M. Wolf (79. Leckie), Darida, Dilrosun (60. Lukebakio) – Ibišević (C) (71. Selke).

Fortuna Düsseldorf Steffen – Zimmermann, K. Ayhan, Nuhu, Gießelmann – L. Baker (71. Morales), Bodzek – Tekpetey, Fink (C) (77. Karaman), Ampomah (63. Thommy) – Hennings.