Momentka z utkání mezi Leverkusenem a Mönchengladbachem.

Momentka z utkání mezi Leverkusenem a Mönchengladbachem. | foto: AP

Fotbalisté Leverkusenu ztratili doma body remízou, Bayern se přiblížil

• 8
Fotbalisté Bayeru Leverkusen poprvé v sezoně nedali gól, v 19. kole hráli doma s Mönchengladbachem 0:0. V brance si odbyl bundesligovou premiéru Matěj Kovář, který zatím chytal jen v domácím poháru a v Evropské lize. Bayern Mnichov zvítězil v Augsbugu 3:2 a ztrácí už jen dva body. V souboji o třetí příčku vyhrál Stuttgart nad Lipskem 5:2, se třemi góly na tom měl největší zásluhu Denis Undav.

Trenér Bayeru Xabi Alonso vysvětlil Kovářovo nasazení tím, že chce, aby se český gólman, který byl naposledy v akci před třemi týdny v přípravném utkání proti Benátkám, dobře připravil na pohárové čtvrtfinále proti Stuttgartu. Příště se prý do branky vrátí Fin Hradecky.

V základní sestavě nechyběl Patrik Schick a ve 23. minutě připravil největší šanci domácích. Wirtz ale po jeho přihrávce v nadějné pozici trefil jen brankáře. Adam Hložek naskočil na posledních šest minut, ale bezbrankovou rovnováhu ani on nezměnil.

Augsburg dva poslední zápasy doma nad Bayernem vyhrál a i tentokrát měli hosté velkou dávku štěstí, že hned v úvodu neinkasovali. Rozhodčí proti nim nejprve nařídil penaltu za De Ligtovu ruku, ale po zhlédnutí videa ji odvolal a po čtyřech minutách opět díky videu neuznal domácím gól kvůli ofsajdu.

Až pak se prosadili hosté. Teprve devatenáctiletý Pavlovič využil chyby domácích zadáků a vstřelil první bundesligový gól a v nastavení prvního poločasu zvýšil Kanaďan Davies. Po změně stran zápas zdramatizoval přesnou hlavičkou Bosňan Demirovič, ale nejlepší střelec bundesligy Kane náskok obhájce titulu pojistil. Anglický útočník dal 23. ligový gól v sezoně.

Harry Kane (vlevo) z Bayernu Mnichov slaví se spoluhráči gól v zápase s Augsburgem.

A byl hodně důležitý, protože domácí v závěru kopali dvě penalty. První zavinil faulem brankář Neuer, ale chybu napravil a Michelovu střelu zneškodnil. V nastaveném čase ho sice ze značky pokutového kopu překonal Demirovič, ale na vyrovnání už bylo pozdě.

Stuttgart po dvou porážkách zabral a i bez kanonýra Guirassyho, který je s Guineou na africkém mistrovství, poprvé od září vstřelil v lize pět gólů. Lipsku, které je už čtyři kola bez výhry, oplatil srpnový debakl 1:5. Hattrickem se blýskl Undav, který je ve Stuttgartu na hostování z Brightonu.

Werder Brémy navázal na senzační výhru v Mnichově a doma porazil Freiburg 3:1. Brankář Jiří Pavlenka byl opět jen mezi náhradníky.

Hoffenheim vyhrál jen jeden z posledních devíti ligových zápasů a pohárové příčky se mu vzdalují. Tentokrát mu sebral body nováček Heidenheim po remíze 1:1. Pavel Kadeřábek odehrál za domácí 63 minut, David Jurásek, jehož v tomto týdnu uvolnila Benfica Lisabon, sledoval utkání z lavičky.

Wolfsburg hrál potřetí v řadě 1:1, tentokrát doma s Kolínem nad Rýnem. Předposlední tým tabulky dal dosud venku jen čtyři góly, což je nejhorší bilance ze všech týmů. Ve Wolfsburgu sice Alidou otevřel skóre, ale z vedení se hosté radovali jen tři minuty, než Američan Paredes vyrovnal. Zastoupil tak Václava Černého, který v minulých kolech svými góly zachraňoval remízy, ale tentokrát vyšel střelecky naprázdno a dvacet minut před koncem střídal.

FC Augsburg - Bayern Mnichov 2:3 (0:2)

Branky: 52. Demirović, 90+4. Demirović - 23. Pavlović, 45+5. Davies, 58. Kane. Rozhodčí: Dingert – Kempkes, Kimmeyer. ŽK:19. Mbabu, 69. Iago - 6. de Ligt, 67. Pavlović, 80. Sané, 90+6. Guerreiro, 90+7. Choupo-Moting, 90+8. Neuer.

FC Augsburg Dahmen – Mbabu, Gouweleeuw, Uduokhai, Iago (75. Maier) – Jensen (62. Engels), Rexhbecaj (62. M. Pedersen), Jakić, Vargas (80. Michel) – Tietz (62. Beljo), Demirović (C).

Bayern Mnichov Neuer (C) – Guerreiro, de Ligt, Dier, Davies – Pavlović (90+7. Zvonarek), Goretzka – Sané (89. Choupo-Moting), Musiala (89. T. Müller), Coman (26. Tel) – Kane.

VfB Stuttgart - RB Lipsko 5:2 (2:1)

Branky: 25. Millot, 30. Undav, 48. Leweling, 56. Undav, 75. Undav - 32. Šeško, 55. Openda. Rozhodčí: Jablonski – Thielert, Koslowski. ŽK:69. Anton - 5. X. Schlager, 16. Simakan, 43. Baumgartner, 78. Raum. Diváci: 52 100.

VfB Stuttgart Nübel – Vagnoman (87. Stergiou), Anton (C), Zagadou, Mittelstädt – Rouault, Stiller – Leweling (84. Massimo), Führich (90. Milošević) – Millot (84. de Benedetto), Undav (87. Stenzel).

RB Lipsko Blaswich – Raum, Lukeba, Klostermann (C), Simakan (85. Orbán) – X. Schlager (77. Elmas), Seiwald (67. Kampl) – Olmo (77. Poulsen), Baumgartner (67. Henrichs) – Šeško, Openda.

Hoffenheim - Heidenheim 1:1 (1:1)

Branky: 45+7. Kramarić - 29. Dinkçi. Rozhodčí: Welz – Thomsen, Weickenmeier. ŽK:59. Stach, 72. Akpoguma, 89. Brooks, 90+4. Grillitsch. Diváci: 20 120.

Hoffenheim Baumann (C) – Brooks, Grillitsch, Nsoki – Akpoguma, Prömel, Stach (63. Tohumcu), Kramarić (86. Bischof), Kadeřábek (63. Skov) – Weghorst (87. Bülter), Beier (74. Bebou).

Heidenheim K. Müller – Traoré, Mainka (C), Gimber (46. Siersleben), Föhrenbach – Dinkçi (71. Sessa), Beck (71. Pieringer), Maloney, Schöppner (90+3. Theuerkauf), Beste (87. Busch) – Kleindienst.

Brémy - SC Freiburg 3:1 (1:1)

Branky: 9. Ducksch, 53. Njinmah, 90+3. Malatini - 28. Grifo. Rozhodčí: Hartmann R.. ŽK:51. Stark, 89. Lynen - 89. Streich C., 90. Gregoritsch.

Brémy Zetterer – Stark, Friedl (C), Jung – Agu (90+1. Malatini), Schmid (72. Bittencourt), Lynen, Stage (85. Groß), Deman – Ducksch (72. Woltemade), Njinmah (85. Borré).

SC Freiburg Atubolu – Kübler (72. Szalai), Ginter, Sildillia, Makengo (72. Höfler) – Röhl (80. M. Philipp), Eggestein – Weißhaupt, Höler, Grifo (C) (87. Muslija) – Gregoritsch.

VfL Wolfsburg - 1. FC Köln 1:1 (1:1)

Branky: 40. Paredes - 37. Alidou. Rozhodčí: Storks. ŽK:57. Svanberg, 69. Maehle, 73. Paredes, 77. Lacroix, 90+1. Pejčinović - 43. Schmitz, 45+8. Ljubičić, 77. Huseinbašić.

VfL Wolfsburg Casteels – Maehle (82. Fischer), Lacroix, Jenz, Rogério – Svanberg, Vranckx – Černý (71. Baku), Majer (71. Tomás), Paredes – Wind (82. Pejčinović).

1. FC Köln Schwäbe – Schmitz (62. Carstensen), Hübers, Chabot, Finkgräfe – Martel, Huseinbašić – Ljubičić (76. Diehl), Kainz (87. Christensen), Alidou (62. Maina) – Thielmann (87. Dietz).

Leverkusen - Mönchengladbach 0:0 (0:0)

ŽK:47. Xhaka, 66. Schick, 74. Stanišić - 81. Weigl.

Leverkusen Kovář – Stanišić, Andrich, Hincapié – Frimpong, Xhaka, Amiri (68. Tella), Grimaldo – J. Hofmann (84. Hložek), Wirtz – Schick.

Mönchengladbach Nicolas – Scally, Elvedi, Friedrich – Honorat (70. Lainer), Koné (79. Kramer), Weigl, Neuhaus (79. Fukuda), Netz – Siebatcheu (79. Ngoumou), Hack (62. Reitz).