Leon Goretzka (vlevo) z Bayernu Mnichov v souboji s Javairem Dilrosunem z...

Leon Goretzka (vlevo) z Bayernu Mnichov v souboji s Javairem Dilrosunem z Herthy Berlín. | foto: AP

Bayern se po výhře nad Herthou dostal na druhé místo bundesligy

• 3
Český fotbalový reprezentant Vladimír Darida odehrál 68 minut při domácí prohře Herthy Berlín 0:4 s Bayernem Mnichov. Obhájce titulu se díky výhře dostal na druhé místo v tabulce bundesligy, na vedoucí Lipsko ztrácí čtyři body.

Bavorský velkoklub nastřílel všechny své góly ve druhém poločase. Po hodině hry využil Thomas Müller přiklepnutí Ivana Perišiče a stal se prvním hráčem, který od roku 2009 skóroval ve všech následujících sezonách německé ligy.

V 73. minutě proměnil penaltu Robert Lewandowski a s 20 brankami dohnal v čele bundesligové tabulky střelců Tima Wernera z Lipska. Další zásahy přidali Thiago Alcántara a Perišič.

Robert Lewandowski (uprostřed) z Bayernu se tlačí do zakončení, brankář Herthy...
Fotbalisté Bayernu slaví gól v utkání s Herthou.
Brankář Herthy Rune Jarstein dostává od rozhodčího žlutou kartu v zápase proti...

Bayern dal gól ve všech úvodních 18 kolech sezony, což se mu naposledy povedlo pod vedením trenéra Pepa Guardioly v ročníku 2013/14.

Výsledky 18. kola:
Hertha Berlín - Bayern Mnichov 0:4 (60. Müller, 73. Lewandowski z pen., 76. Alcántara, 84. Perišič), Paderborn - Leverkusen 1:4 (51. Srbeny - 11. a 14. Volland, 36. Baumgartlinger, 75. Havertz).

Hertha BSC - Bayern Mnichov 0:4 (0:0)

Branky: 60. T. Müller, 73. Lewandowski, 76. Th. Alcântara, 84. Perišić. Rozhodčí: Stieler – Jöllenbeck, Gittelmann. ŽK:8. Darida, 64. Jarstein, 81. Boyata - 19. Pavard.

Hertha BSC Jarstein – Klünter, Boyata, Torunarigha, Plattenhardt (C) – Darida (68. M. Wolf), Ascacibar, Grujić – Lukebakio (82. Köpke), Selke, Dilrosun (82. Mittelstädt).

Bayern Mnichov Neuer (C) – Pavard, J. Boateng, Alaba, A. Davies (80. Dajaku) – T. Müller (87. Gnabry), Th. Alcântara, Goretzka – Perišić, Lewandowski, Coutinho (83. Cuisance).

SC Paderborn 07 - Bayer Leverkusen 1:4 (0:3)

Branky: 51. Srbeny - 11. Volland, 14. Volland, 36. Baumgartlinger, 75. Havertz. Rozhodčí: Siebert – Schiffner, Neitzel. ŽK:22. Vasiliadis, 35. Gjasula, 73. Sabiri - 90. Havertz.

SC Paderborn 07 Zingerle – Dräger, Kilian, Schonlau, Jans (46. Holtmann) – Pröger, Vasiliadis, Gjasula (C) (59. Sabiri), Antwi-Adjei – Michel, Srbeny (66. Mamba).

Bayer Leverkusen Hrádecký – L. Bender (C), Tah, S. Bender, Sinkgraven (78. Weiser) – Demirbay, Baumgartlinger – Bellarabi (71. Alario), Havertz, Diaby – Volland.