Florian Kainz (vlevo) z Kolína nad Rýnem v souboji s Leroyem Saném z Bayernu Mnichov. | foto: AP

Fotbalisté Bayernu ztratili podruhé za sebou, doma s Kolínem jen remizovali

• 3
Fotbalisté Bayernu Mnichov nevyhráli ani ve druhém duelu jarní části německé ligy, v 17. kole remizovali na svém hřišti 1:1 s Kolínem nad Rýnem. Obránce Pavel Kadeřábek odehrál celý zápas při remíze Hoffenheimu 2:2 se Stuttgartem. Lipsko deklasovalo 6:1 domácí Schalke a nejméně do středy se dostalo na druhé místo neúplné tabulky. Nováček soutěže, kterému opět chyběl zraněný záložník Alex Král, zůstává na poslední příčce.

Kolín se v Mnichově ujal vedení ve čtvrté minutě po rohovém kopu, na zadní tyči dorazil míč do brány Schirí a navázal na dvougólové představení z minulého kola. Bayern po páteční remíze 1:1 s Lipskem zachránil alespoň bod až v 90. minutě zásluhou Kimmichovy rány o břevno.

Také Hoffenheim vybojoval doma bod až závěru. Stuttgart brankami Guirassyho a Enda otočil vývoj utkání, v 78. minutě ale byl vyloučen Ahamada a hosté vedení neudrželi. Ve čtvrté minutě nastavení srovnal druhou trefou v zápase nejlepší střelec týmu Kramarič. Hoffenheim bodoval po čtyřech utkáních a udržel před svým soupeřem 13. místo.

Lipsko v součtu s remízou s Bayernem navázalo na vydařený závěr podzimu a prodloužilo sérii bez porážky na 15 soutěžních zápasů. Favorit rozhodl čtyřmi góly v prvním poločase, dvakrát se trefil útočník Silva. Schalke prohrálo v lize potřetí za sebou.

Výsledky 17. kola:
Schalke - Lipsko 1:6
(56. Kozuki - 7. a 44. Silva, 15. Henrichs, 45.+2 Werner, 83. Olmo, 89. Poulsen), Bayern Mnichov - Kolín nad Rýnem 1:1 (90. Kimmich - 4. Schirí), Hertha Berlín - Wolfsburg 0:5 (4. Svanberg, 31. Arnold z pen., 34. Wind, 72. Baku, 86. Marmúš), Hoffenheim - Stuttgart 2:2 (11. a 90.+4 Kramarič - 45.+5 Guirassy, 77. Endo).

FC Schalke 04 - RB Lipsko 1:6 (0:4)

Branky: 57. Kozuki - 8. Silva, 16. Henrichs, 45. Silva, 45+3. Werner, 84. Olmo, 90. Poulsen. Rozhodčí: Cortus – Heft, Stein. ŽK:80. Frey - 90+3. Kampl.

FC Schalke 04 Schwolow – Brunner, Jošida, Matriciani, Uronen (46. Aydin) – Latza (C), Krauss (45+3. Drexler) – Kozuki (81. Terodde), Larsson (46. Ivan), Bülter – Frey (81. Mohr).

RB Lipsko Blaswich – Henrichs, Orbán (C), Gvardiol, Halstenberg (86. Raum) – Laimer (79. Haidara), Schlager (85. Kampl) – Szoboszlai (72. Forsberg), Olmo – Silva, Werner (79. Poulsen).

Hoffenheim - VfB Stuttgart 2:2 (1:1)

Branky: 11. Kramarić, 90+4. Kramarić - 45+5. Guirassy, 77. Endo. Rozhodčí: Badstübner – Schüller, Hüwe. ŽK:62. Akpoguma - 66. Karazor, 73. Ahamada. ČK:79. Ahamada.

Hoffenheim Baumann (C) – Kadeřábek, Vogt (46. Dabbur), Nsoki – Skov (28. Akpoguma), Rudy (82. Dolberg), Stiller (76. Damar), Angeliño – Baumgartner, Kramarić – Bebou (82. Bischof).

VfB Stuttgart F. Müller – Anton, Mavropanos, Ito, Nartey – Karazor – Ahamada, Endo (C) – Silas (58. Perea), Guirassy (85. Vagnoman), Tomás (34. Führich).

Hertha BSC - VfL Wolfsburg 0:5 (0:3)

Branky: 4. Svanberg, 31. Arnold, 34. Wind, 72. Baku, 86. Marmúš. Rozhodčí: Reichel – Kempkes, Bandurski. ŽK:28. Rogel, 30. Lukebakio. Diváci: 29 483.

Hertha BSC Christensen – Kenny (87. Pekarík), Rogel (46. Ngankam), Kempf, Mittelstädt (46. Plattenhardt) – Tousart /C/, Šunjić (46. Uremović) – Lukebakio, Serdar, Richter (64. Scherhant) – Kanga.

VfL Wolfsburg Casteels – Baku, Bornauw, Lacroix, van de Ven – Svanberg, Arnold /C/ (83. Waldschmidt), Gerhardt (70. Guilavogui) – Wimmer (70. Paredes), Wind (79. Franjić), J. Kamiński (79. Marmúš).

Bayern Mnichov - 1. FC Köln 1:1 (0:1)

Branky: 90. Kimmich - 4. Schirí. Rozhodčí: Stieler – Gittelmann, Thielert. ŽK:12. Huseinbasic.

Bayern Mnichov Sommer – Pavard, Upamecano, de Ligt, Davies (81. Tel) – Kimmich (C), Goretzka (46. Gravenberch) – L. Sané, Musiala (68. T. Müller), Gnabry (46. Coman) – Choupo-Moting.

1. FC Köln Schwäbe – Schmitz, Soldo, Chabot, Hector (C) – Huseinbasic (46. Ljubičić), Schirí – Maina (71. Lemperle), Olesen (46. Martel), Kainz (57. Schindler) – Tigges (57. Selke).