Momentka z utkání Norimberku - ilustrační foto

Momentka z utkání Norimberku - ilustrační foto | foto: AP

Bídná série týmu Hlouška a Pekharta už je v bundeslize rekordní

• 4
Chmurná šňůra fotbalistů Norimberku už se zapisuje do dějin bundesligy. Ani v 15. kole se tým Adama Hlouška a Tomáše Pekharta nedočkal první výhry v sezoně a stanovil tak negativní rekord soutěže. Sestupem ohrožený celek hrál 1:1 s Mohučí a připsal si devátou remízu v ročníku.

Norimberk přitom vstoupil do zápasu v hustém sněžení lépe než soupeř a už v 5. minutě ho poslal do vedení Per Nilsson. Jeho hlavičku těsně před brankářem tečoval ve snaze o zabránění gólu mohučský obránce Zdeněk Pospěch.

Domácí, za něž hrál celý zápas Adam Hloušek, vedli do 75. minuty, kdy vyrovnal Šindži Okazaki. Po inkasované brance poslal norimberský trenér Gertjan Verbeek na trávník útočníka Tomáše Pekharta, ale ani on nedokázal přinést svému mužstvu první výhru v sezoně.

Norimberk tak má o pouhý bod více než poslední Braunschweig a hrozí mu, že klesne na dno tabulky.

Výsledky 15. kola: Norimberk - Mohuč 1:1 (5. Nilsson - 75. Okazaki).