Patrik Schick (vlevo) střílí první gól Leverkusenu v zápase proti Kolínu nad...

Patrik Schick (vlevo) střílí první gól Leverkusenu v zápase proti Kolínu nad Rýnem. | foto: Reuters

Schick se zase trefil, ale kvůli zranění střídal. Leverkusen remizoval

• 3
Fotbalový útočník Patrik Schick dal v 9. kole německé ligy svůj osmý gól. Leverkusen ale vedení neudržel a v Kolíně nad Rýnem remizoval 2:2. V 86. minutě musel český reprezentant střídat kvůli zranění kotníku.

Schick se trefil i před týdnem proti Bayernu Mnichov, to ale pouze mírnil porážku Leverkusenu 1:5. V tabulce střelců jsou před ním jen polský kanonýr Lewandowski s deseti zásahy a momentálně zraněný Erling Haaland, který má o branku méně.

Patrik Schick (s číslem 14) slaví se spoluhráči gól Leverkusenu.

Mezi zraněné se zařadil i Shick, kterému se podvrtl kontík v na konci zápasu. Jak dlouho bude mimo zatím není známo.

Proti Kolínu se prosadil v 15. minutě, kdy využil po rychlém protiútoku přihrávku Diabyho. Vstřelil osmou branku v sezoně a čtvrtou z posledních tří ligových startů. O dvě minuty později navíc zvýšil náskok hostů Bellarabi po akci Andricha.

Domácí však ve druhé půli zachránil francouzský útočník Modeste, který nejprve po hodině hry snížil a následně osm minut před koncem i vyrovnal. Kolín nad Rýnem tak má v tabulce o čtyři body méně než Leverkusen a drží osmou příčku.

Tým trenéra Gerarda Seoaneho nevyhrál v nejvyšší soutěži podruhé za sebou a má na kontě 17 bodů, o pět méně než vedoucí Bayern Mnichov.

Nedělní program 9. kola: Kolín nad Rýnem - Leverkusen 2:2 (63. a 82. Modeste - 15. Schick, 17. Bellarabi), Stuttgart - Union Berlín 1:1 (90.+3 Faghir - 31. Awoniyi),  Bochum - Eintracht Frankfurt 2:0 (3. Blum, 90.+2 Polter).