Patrik Schick z Leverkusenu (uprostřed) v obklíčení hráčů Lipska Nordi...

Patrik Schick z Leverkusenu (uprostřed) v obklíčení hráčů Lipska Nordi Mukieleho (vpravo) a Tylera Adamse (vlevo) | foto: ČTK

Bayern krok od titulu, Kadeřábek byl u remízy. Leverkusen přišel o třetí místo

• 1
Fotbalisté Leverkusenu podlehli v 30. kole německé ligy 0:1 Lipsku a v přímém souboji přišli o třetí místo. Porážku neodvrátil ani reprezentační útočník Patrik Schick, jenž odehrál celý zápas. Bayern Mnichov zvítězil 3:0 v Bielefeldu a příští týden může po zápase s Dortmundem slavit desátý mistrovský titul v řadě. Obhájci prvenství mají na druhou Borussii devítibodový náskok, do konce soutěže jsou už jen čtyři kola. Obránce Pavel Kadeřábek odehrál 71 minut při bezbrankové remíze Hoffenheimu s posledním Fürthem.

Lipsko potvrdilo v Leverkusenu skvělou formu a prodloužilo sérii bez porážky na 14 utkání. O posunu na třetí místo o dva body před Bayer rozhodl v 69. minutě tečovanou střelou Szoboszlai. Druhý nejlepší střelec soutěže Schick se potřetí za sebou neprosadil a Leverkusen bude muset o účast v Lize mistrů ještě hodně bojovat. Na pátý Freiburg má náskok pouhý bod.

Bayern v úterý překvapivě vypadl ve čtvrtfinále Ligy mistrů s Villarrealem, na hřišti předposledního týmu bundesligy si ale částečně spravil chuť. Favorit šel do vedení po deseti minutách a Laursenově vlastním gólu. Pojistky přidali v závěrech obou poločasů Gnabry a střídající Musiala.

Bavorský velkoklub si zajistí další ligový triumf, když porazí v sobotu na domácí půdě Dortmund. Vzhledem k výraznému rozdílu ve skóre mezi oběma týmy ale stačí Bayernu v podstatě i remíza.

Frankfurt tři dny po výhře 3:2 v Barceloně a vyřazení katalánského giganta ve čtvrtfinále Evropské ligy podlehl v bundeslize 0:2 Unionu Berlín. Domácí rozhodli dvěma góly v 17. a 21. minutě, trefili se Awoniyi a Prömel.

Obránce Pavel Kadeřábek odehrál 71 minut při bezbrankové remíze Hoffenheimu, který ztrátou zkomplikoval snahu o pohárové příčky, na hřišti posledního Fürthu.

Nedělní výsledky 30. kola: Bielefeld - Bayern Mnichov 0:3 (10. vlastní Laursen, 45.+7 Gnabry, 85. Musiala), Hoffenheim - Fürth 0:0, Union Berlín - Eintracht Frankfurt 2:0 (17. Awoniyi, 21. Prömel), Leverkusen - Lipsko 0:1 (69. Szoboszlai).