Fotbalisté Bayernu Mnichov oslavují trefu kanonýra Roberta Lewandowského. | foto: AP

Bayern v boji o titul ztratil, Dortmund dal góly až v poslední minutě

• 0
Fotbalisté Bayernu Mnichov už od třetí minuty ve Freiburgu prohrávali, v utkání 27. kola německé bundesligy stihli jen vyrovnat a v boji o první příčku na Dortmund už zase ztrácejí. Ten porazil Wolfsburg 2:0 góly v poslední minutě a má dvoubodový náskok.

Čeští reprezentanti Jiří Pavlenka a Theo Gebre Selassie odehráli celý zápas při vítězství Brém 3:1 nad Mohučí. Werder se posunul na šesté místo zajišťující účast v evropských pohárech. Norimberk porazil Augsburg 3:0. Domácí záložník Ondřej Petrák i Jan Morávek na druhé straně zůstali mezi náhradníky.

Dortmund se musel obejít bez kapitána Marca Reuse, který se svou přítelkyní očekává v nejbližších hodinách narození potomka. „Jsou i důležitější věci než fotbal, zejména pokud jde o prvního potomka. Musíme si poradit bez Marca, jako jsme si už poradili několikrát v minulosti,“ řekl před zápasem sportovní ředitel klubu Michael Zorc.

Borussia rozhodla o zisku tří bodů až v 90. minutě, kdy se z přímého kopu trefil Alcácer. Stejný hráč přidal v nastaveném čase ještě druhý gól a se 16 trefami se dostal na druhé místo bundesligové tabulky střelců.

Frankfurt přejel Stuttgart 3:0

Góly v 45. a 64. minutě poslal Eintracht do vedení bývalý hráč Stuttgartu Filip Kostič. Výhru pojistil 16. brankou v sezoně šest minut před koncem Luka Jovič, jenž ve Frankfurtu hostuje z Benficy Lisabon. Eintracht neprohrál ani 14. zápas v tomto kalendářním roce.

Naopak Stuttgart zvítězil pouze jednou z posledních dvanácti utkání a zůstal na 16. místě tabulky, jež znamená účast v baráži.

Freiburg zaskočil dosud vedoucí Bayern už ve třetí minutě, kdy se stejně jako v podzimním vzájemném utkání trefil Höler. V 22. minutě ale vyrovnal po pohotovém zpracování a akrobatickém zakončení nejlepší střelec soutěže Lewandowski. Polský kanonýr si připsal 19. ligovou trefu v sezoně a jedna branka ho dělí od hranice 200 gólů v soutěži.

Lewandowski mohl v nastaveném čase rozhodnout, hlavičkou ale trefil pouze tyč. I druhý vzájemný zápas v sezoně tak skončil 1:1 a Bayern ztratil body po šesti ligových zápasech.

Třetí vítězství Brém v řadě zařídil dvěma góly a asistencí kapitán Kruse. Ve třetí minutě nejprve vyslal do úniku skórujícího Rashicu a v 36. minutě přidal nekompromisní ranou druhou branku.

Po změně stran snížil Quaison, ale v 63. minutě znovu zafungovala spolupráce Rashica - Kruse, který zakončil. Kapitán Werderu se v posledních pěti zápasech podílel na deseti gólech svého týmu (6+4).

Düsseldorf nasázel doma Mönchengladbachu tři branky během 16 minut. Na nejrychlejším tříbrankovém vedení v historii klubu se podílel dvěma zásahy útočník Hennings. Borussia dokázala v závěru pouze snížit a po nedělní výhře Frankfurtu klesla z pozic zajišťujících účast v Lize mistrů.

Na čtvrté místo se vyhoupl Frankfurt, který vyhrál popáté v řadě a útočí na první účast v Champions League.

Hertha Berlín bez zraněného Vladimíra Daridy utrpěla debakl na hřišti Lipska 0:5. Hattrickem se blýskl útočník Poulsen, jenž se stal pátým Dánem v historii, který dal tři góly v jednom bundesligovém zápase. Jeho kolega z útoku Werner si v utkání připsal tři asistence.

Lipsko si upevnilo třetí místo a na druhý Bayern ztrácí devět bodů. Hertha prohrála potřetí v řadě.

Výsledky 27. kola: Brémy - Mohuč 3:1 (36. a 63. Kruse, 3. Rashica - 52. Quaison), Dortmund - Wolfsburg 2:0 (90. a 90.+4 Alcácer), Düsseldorf - Mönchengladbach 3:1 (6. a 16. Hennings, 12. Stöger - 83. Zakaria), Freiburg - Bayern Mnichov 1:1 (3. Höler - 22. Lewandowski), Norimberk - Augsburg 3:0 (52. Ishak, 88. Pereira, 90.+1 Löwen), Hoffenheim - Leverkusen 4:1 (10. a 61. Balfúdíl, 51. vlastní Bender, 79. Kramarič - 17. Volland), Lipsko - Hertha Berlín 5:0 (27., 56. a 62. Poulsen, 17. Forsberg, 64. Haidara), Hannover - Schalke 0:1 (39. Serdar), Eintracht Frankfurt - Stuttgart 3:0 (45. a 64. Kostič, 84. Jovič).

RB Lipsko - Hertha BSC 5:0 (2:0)

Branky: 17. Forsberg, 27. Y. Poulsen, 56. Y. Poulsen, 62. Y. Poulsen, 64. Haidara. Rozhodčí: Storks – Siewer, Kleve. ŽK:43. Mukiele - 13. Stark.

RB Lipsko Gulácsi – Mukiele (65. Laimer), Konaté, Orban, Halstenberg – Kampl, Adams, Haidara – Forsberg (75. Sabitzer) – Y. Poulsen (70. Cunha), Werner.

Hertha BSC Jarstein – Stark, Lustenberger (59. Klünter), Rekik – Lazaro, Maier (77. Skjelbred), Grujić, Mittelstädt – Kalou (76. Leckie), Duda, Selke.

Werder Brémy - 1. FSV Mohuč 05 3:1 (2:0)

Branky: 3. Rašica, 36. M. Kruse, 63. M. Kruse - 52. Quaison. Rozhodčí: Fritz – Schaal, Pelgrim. ŽK:77. Boëtius.

Werder Brémy Pavlenka – Gebre Selassie, Veljković, N. Moisander (29. Langkamp), Augustinsson – Möhwald, M. Eggestein, Klaassen – Harnik (60. J. Eggestein), Rašica (84. Sargent), M. Kruse (C).

1. FSV Mohuč 05 F. Müller – Brosinski, Bell (C), Niakhaté, Aarón – Öztunali (46. Maxim), Malong (81. Ujah), Latza – Boëtius – Quaison, Mateta (70. Onisiwo).

Borussia Dortmund - VfL Wolfsburg 2:0 (0:0)

Branky: 90+1. Alcácer, 90+3. Alcácer. Rozhodčí: Schmidt – Günsch, Borsch. ŽK:7. Brooks, 17. Arnold, 90. William.

Borussia Dortmund Bürki – M. Wolf, Akanji (C), Zagadou, A. Diallo (50. Hakimí, 74. Bruun Larsen) – Witsel, Delaney – Sancho, M. Götze (81. Dahoud), Guerreiro – Alcácer.

VfL Wolfsburg Casteels – William, Knoche, Brooks, Roussillon – Guilavogui (C) – Gerhardt, Arnold – Mehmedi (81. Ginczek), Weghorst, Klaus (67. Steffen).

1. FC Norimberk - FC Augsburg 3:0 (0:0)

Branky: 52. Ishak, 88. Matheus Pereira, 90+1. Löwen. Rozhodčí: Siebert – Henschel, Seidel. ŽK:26. Bauer - 25. Či Tong-won, 55. Baier, 82. Gregoritsch.

1. FC Norimberk Mathenia – Leibold, Ewerton (54. Margreitter), Mühl, Bauer – Erras – Löwen, Behrens – Kerk (70. Matheus Pereira), Kubo (84. Iličević), Ishak.

FC Augsburg Kobel – Max, R. Khedira, Gouweleeuw, Danso – Baier, Ku Ja-Čeol (78. Córdova) – Či Tong-won, Gregoritsch, Hahn – Finnbogason (46. Richter).

SC Freiburg - Bayern Mnichov 1:1 (1:1)

Branky: 4. Höler - 24. Lewandowski. Rozhodčí: Dingert – Christ, Gerach. ŽK:29. Günter, 45. Abraši, 66. Heintz - 7. Hummels.

SC Freiburg Schwolow – Stenzel, Schlotterbeck, Heintz, Günter – Frantz (C) (71. Waldschmidt), Höfler, Abraši, Grifo (90+1. Gondorf) – Haberer, Höler (82. Gulde).

Bayern Mnichov Ulreich – Kimmich, J. Boateng (75. Süle), Hummels, Rafinha – James Rodríguez, Th. Alcântara, Goretzka – T. Müller (C) (57. Gnabry), Lewandowski, Coman (74. Ribéry).

Fortuna Düsseldorf - Borussia Mönchengladbach 3:1 (3:0)

Branky: 6. Hennings, 12. Stöger, 16. Hennings - 83. Zakaria. Rozhodčí: Stieler T. (Ger). ŽK:26. Suttner, 90+1. Hoffmann - 40. Neuhaus, 59. Pléa, 79. Strobl.

Fortuna Düsseldorf Rensing – Suttner, Kamiński, K. Ayhan (52. Hoffmann), Zimmermann – Bodzek (61. Bormuth) – Gießelmann, Stöger, Fink (C), Raman – Hennings (71. Kownacki).

Borussia Mönchengladbach Sommer – Wendt, Elvedi, Ginter, Johnson (69. Raffael) – Strobl – Neuhaus (46. Zakaria), J. Hofmann – Pléa, Stindl (C), T. Hazard (41. Herrmann).