Adam Hložek v dresu Bayeru Leverkussen v utkání s Hoffenheimem, kde skóroval.

Adam Hložek v dresu Bayeru Leverkussen v utkání s Hoffenheimem, kde skóroval. | foto: AP

Hložek dal třetí gól a přispěl k vítězství, Union Berlín tlačí na Bayern

• 8
Reprezentační útočník Adam Hložek se svým třetím gólem v německé fotbalové bundeslize podílel na vítězství Leverkusenu na hřišti Hoffenheimu 3:1. Ve 20. kole uspěl také Bayern Mnichov, hned o bod za ním je Union Berlín, který otočil zápas v Lipsku.

Bayer Leverkusen po dvou prohrách bez vstřelené branky zvítězil na hřišti Hoffenheimu jednoznačně. Do vedení se hosté dostali již po šesti minutách. Wirtz zpětnou přihrávkou vybídl ke střele Andricha, který se zpoza vápna přesně trefil.

Druhý gól přidal Leverkusen, jemuž chyběl nemocný Patrik Schick, v úvodu druhého dějství, Frimpong křížnou přihrávkou našel Diabyho, který zakončil do prázdné branky. Nizozemský krajní obránce přihrál i na třetí gól hostů, tentokrát našel ve vápně Hložka, který i s přispěním Kabakovy teče propálil Baumanna.

V závěru utkání už pouze korigoval skóre Nsoki. Domácím se nepodařilo uspět ani pod novým trenérem Matarazzem a nevyhráli už desátý zápas v řadě.

Bayern Mnichov zužitkoval svou herní převahu nad Bochumí až v závěru první půle, kdy samostatný únik se štěstím proměnil Müller. Po hodině hry se z úhlu prosadil Coman a zvýšil na 2:0. V 74. minutě byl po individuální akci faulován v pokutovém území Gnabry a následnou penaltu sám proměnil.

Skvělou sezonu zažívají fotbalisté Unionu Berlín, ve druhé polovině otočili zápas v Lipsku a jsou druzí o bod za Bayernem. Lipsko šlo do vedení ve 24. minutě, kdy se ke střele zpoza vápna odhodlal Henrichs. Union zápas vyrovnal po hodině hry, po zahrání rohového kopu se míč odrazil ke Habererovi, který prudkou ranou překonal Blaswiche. O deset minut později zahrál Simakan ve vápně rukou a Knoche z penalty dokonal obrat hostů.

Český gólman Jiří Pavlenka v dresu Brém měl proti Dortmundu práci zejména v druhém dějství, v 51. minutě skvělým zákrokem vytěsnil Bellinghamovu střelu. Šťastnou ruku při střídání měl trenér Dortmundu Terzič, v 66. minutě poslal na hřiště Bynoe-Gittense a ten o minutu později střelou z úhlu propálil Pavlenku.

V 76. minutě měl velkou šanci Brandt, který šikovnou kličkou obešel českého gólmana, v pádu však nedokázal trefit prázdnou branku. Německý záložník se prosadil až o devět minut později, kdy střelou na zadní tyč stanovil konečné skóre.

Freiburg si týden po vysoké prohře 1:5 s Dortmundem poradil doma se Stuttgartem 2:1. K výhře mu pomohly fauly hostů v pokutovém území. Po prohrané první půli zahrával Freiburg v druhém poločase dvě penalty, které vždy proměnil italský záložník Grifo.

Augsburgu se venku nedaří, v posledních šesti zápasech na hřišti soupeře prohrál pětkrát, tentokrát podlehl v Mohuči 1:3. Za domácí se prosadil dvakrát korejský reprezentant I Če-song.

Hertha Berlín zvítězili doma nad Borussií Mönchengladbach 4:1 a bodovala po čtyřech porážkách. Vítězství Hertě, které v předchozích třech zápasech neskórovala, zajistil svou premiérovou bundesligovou brankou obránce Márton Dárdai, navíc v den svých 21. narozenin.

Do vedení šli hosté, když se v 17. minutě trefil hlavou z rohu Elvedi. Ještě do poločasu ale vyrovnal Ngankam. Šest minut po začátku druhého poločasu přišla velká chvále Dárdaie, jehož otec Pál působil v berlínském klubu jako hráč i trenér.

V první minutě nastavení se rovněž poprvé v bundesligové kariéře prosadil dvacetiletý odchovanec Herthy Scherhant. Konečný výsledek 4:1 stanovil v sedmé nastavené minutě z penalty Lukebakio.

Sobotní výsledky 20. kola: Bayern Mnichov - Bochum 3:0 (41. Müller, 64. Coman, 73. Gnabry z pen.), Brémy - Dortmund 0:2 (67. Bynoe-Gittens, 85. Brandt), Freiburg - Stuttgart 2:1 (60. a 84. obě z pen. Grifo - 30. Führich), Hoffenheim - Leverkusen 1:3 (77. Nsoki - 6. Andrich, 47. Diaby, 56. Hložek), Mohuč - Augsburg 3:1 (21. a 52. I Če-song, 24. Onisiwo - 28. Demirovič z pen.), Lipsko - Union Berlín 1:2 (24. Henrichs - 61. Haberer, 72. Knoche z pen.), Hertha Berlín - Mönchengladbach 4:1 (30. Ngankam, 52. Dardai, 90.+1 Scherhant, 90.+7 Lukebakio - 17. Elvedi), Kolín nad Rýnem - Eintracht Frankfurt 3:0 (71. a 86. Skhiri, 49. Hübers).