AS Řím - Juventus: Dacourt bojuje s Nedvědem

AS Řím - Juventus: Dacourt bojuje s Nedvědem - Český reprezentant Pavel Nedvěd z Juventusu (vpravo) se snaží unoknout Olivieru Dacourtovi z AS Řím. | foto: Alessandro Bianchi, Reuters

Nedvěd s Ujfalušim prožili úspěšný víkend

• 18
Řím - Nejlepší střelec italské ligy Luca Toni z Fiorentiny zase řádil a odnesl to slavný AC Milán. Italský reprezentační útočník dal dva góly, jeho tým vyhrál 3:1 a v tabulce se na giganta bodově dotáhl. Vedoucí Juventus tak utekl o pět bodů, když si už v sobotu koncertoval na AS Řím 4:1. První gól vítězů dal Pavel Nedvěd.

V souboji o druhé místo v italské lize Fiorentiny porazila AC Milán 3:1 a jen inkasovaný gól ji připravil o posun za vedoucí Juventus.

Vítězství domácího mužstva zařídil dvěma góly kanonýr Luca Toni, suverénní lídr tabulky střelců, který má na kontě už 15 zásahů.

Z českých reprezentantů se v utkání objevil jen Tomáš Ujfaluši v barvách Fiorentiny, jeho kolega z národního týmu Marek Jankulovski tentokrát nebyl ani na lavičce náhradníků.

Báječné dny prožívá Pavel Nedvěd. Po vítězství s českou reprezentací v baráži o postup na mistrovství světa nad Norskem vyhrál také s Juventusem. Ve šlágru italské ligy na AS Řím dokonce otevřel skóre, poté Ibrahimovic a dvakrát Trezeguet zvýšili na 4:0, za domácí jen snížil Totti.

Třiatřicetiletý záložník se trefil v nastavení prvního poločasu, když si naběhl na centru Camoranesiho z pravé strany a v souboji přetlačil Panuciho.

Byl to jeho druhý gól v sezoně, kterým tým nastartoval k vítězství. Juventus pak během pěti minut druhé půle nastřílel tři góly.

Francouzsklý útočník Trezeguet se díky dvěma brankám posunul na druhé místo v ligové tabulce střelcům. Na kontě má celkem devět zásahů a před ním je pouze Luca Toni z Fiorentiny.

Čtvrté místo v tabulce patří Interu Milán, který porazil Parmu 2:0. Portugalský záložník Figo před zápasem uvedl, že jeho tým může navzdory velké ztrátě na Juventus stále myslet na titul, a na hřišti se to snažil dokázat. V 68. minutě poslal Inter do vedení, po něm ještě pojistil výhru Cambiasso.

V 65. minutě zmírnil porážku Římanů kapitán Totti, který potrestal z penalty Thuramův faul na Montellu, po němž byl francouzský obránce vyloučen. Domácí však ve zbylém čase početní převahu nevyužili. Nedvěda vystřídal v nastaveném čase Mutu.

Ve druhém sobotním zápasu Udine porazilo díky první brance brazilského beka
Felipeho mužstvo Messiny 1:0. Premiérové trefy se Felipe dočkal ve své čtvrté sezoně v klubu, když skórovali hlavou tři minuty před koncem.

Lecce se odlepilo z posledního místa v soutěži díky vítězství 3:0 nad Sienou. Na dno tabulky kleslo Cagliari, které prohrálo 1:3 v Reggině a jako jediné stále nemá na kontě jedinou výhru.

Na pohárové pozice se probojovala Sampdoria Janov po vítězství 2:0 nad Laziem Řím. Domácí vstřelili oba góly během necelých tří minut zhruba čtvrt hodiny před koncem.

Výsledky 12. kola:
Udine - Messina 1:0 (87. Felipe)
AS Řím - Juventus Turín 1:4 (65. Totti z pen. - 58. a 61. Trezeguet, 45. Nedvěd, 56.
Ibrahimovic).
Chievo - Ascoli 1:1 (14. Pellissier - 43. Comotto)
Fiorentina - AC Milán 3:1 (10. a 87. Toni, 46. Jörgensen - 25. Gilardino)
Lecce - Siena 3:0 (16. Vučinič, 53. Konan, 90. Cozzolino)
Livorno - Empoli 2:0 (31. Morone, 87. Lucarelli)
Reggina - Cagliari 3:1 (2. Amoruso, 38. Cozza z pen., 80. Paredes - 66. Abeijon)
Sampdoria - Lazio 2:0 (71. Diana, 73. Flachi)
Treviso - Palermo 2:2 (2. a 6. Reginaldo - 27. Ferri, 69. Brienza)
Inter Milán - Parma 2:0 (68. Figo, 81. Cambiasso)