Barcelona - Sevilla: Milito, Luis Fabion, Puyol a Gudjohnsen

Barcelona - Sevilla: Milito, Luis Fabion, Puyol a Gudjohnsen - Barcelonští Milito (vlevo) a Carles Puyol (druhý zprava) ve výskoku s Luisem Fabianem ze Sevilly v utkání Španělského poháru. | foto: Gustau Nacarino, Reuters

Nedvěd dal gól, Černý slavil výhru

• 19
Praha - Český záložník Pavel Nedvěd pomohl jedním gólem fotbalistům Juventusu k vítězství 5:3 v odvetném osmifinálovém utkání Italského poháru nad Empoli a postupu mezi nejlepších osm týmů. Ve čtvrtfinále Španělského poháru je Barcelona, která remizovala se Sevillou 0:0, což jí po remíze 1:1 v prvním utkání stačilo.

Italský pohár

Bývalý kapitán české reprezentace zvýšil v 10. minutě už na 2:0, když z hranice vápna poslal do prázdné branky míč vyražený gólmanem, soupeř však ještě do poločasu stihl vyrovnat. Po přestávce zajistili Juventusu vítězství dvěma góly Iaquinta a brankou z penalty Del Piero.

Svou druhou trefu dal Iaquinta po Nedvědově centru. Český fotbalista pak poslal stejnému hráči v 79. minutě přihrávku, hosté turínského útočníka zastavili faulem a Del Piero z pokutového kopu rozhodl. Empoli tak nebyla nic platná domácí výhra 2:1 z prosincového prvního zápasu.

Výsledek - osmifinále, 2. zápas: Juventus Turín - Empoli 5:3, první zápas 1:2, postoupil Juventus.

Španělský pohár

Fotbalisté FC Sevilly neobhájí Španělský pohár. V odvetném osmifinálové zápase remizovali na Nou Campu s Barcelonou 0:0 a ze soutěže vypadli. Slavný katalánský celek si zajistil postup díky vstřelené brance v prvním utkání, které skončilo také nerozhodně 1:1.

Výsledek - osmifinále, odveta: Barcelona - FC Sevilla 0:0, první zápas 1:1, postoupila Barcelona.

Anglický pohár

Radek Černý potřetí za sebou byl v brance Tottenham Hotspur a poprvé se radoval z vítězství. V opakovaném utkání 3. kola Anglického poháru vychytal výhru 1:0 v Readingu. Gól dal Robbie Keane v 15. minutě.

Černý opět dostal přednost před anglickým reprezentantem Paulem Robinsonem. Nová posila Readingu Marek Matějovský nebyl ani mezi náhradníky. Tottenham, který se utká ve třetím kole Poháru UEFA s pražskou Slavií, nastoupil v sestavě: Černý - Chimbonda, Dawson, Kaboul (82. Stalteri), Gunter - Tainio (76. O'Hara), Jenas, Boateng, Malbranque - Defoe (61. Lennon), Keane.

Na druhý pokus uspěl i Liverpool v souboji s třetiligovým Lutonem, nad kterým zvítězil 5:0 především díky hattricku kapitána Stevena Gerrarda z druhého poločasu.

Český útočník Roman Bednář se gólem a rozhodující penaltovou v rozstřelu podílel na postupu druholigového West Bromwiche do 4. kola Anglického poháru. V normální hrací době skončil duel s Charltonem 2:2

Z výsledků 3. kola, opakované zápasy: Reading - Tottenham Hotspur 0:1, Liverpool - Luton Town (III. liga) 5:0.