Nedvěd byl motorem vítězného Juventusu

• 17
Pavel Nedvěd byl hlavním strůjcem triumfu Juventusu na hřišti Sampdorie Janov. I když česká hvězda Turína nedala ani jeden z obou gólů své celku, byl to právě Nedvěd, kdo branky svým přehledem a citem pro hru zařídil. Juventus nakonec zvítězil 2:1 a v tabulce mu patří třetí příčka.

AC Milán, soupeř pražské Sparty v únorovém osmifinále Ligy mistrů, porazil Regginu 3:1 a v tabulce si polepšili z třetího na druhé místo. Sesadili z něj právě Juventus, v čele se dál drží s tříbodovým náskokem AS Řím, jemuž k vítězství v Perugii stačil jediný gól.

Kontakt s čelem tabulky ztratily jak Inter, který v sobotu prohrál s Parmou, tak Lazio, jemuž dnes nepomohlo ani to, že hrálo doma. Tři body si z Olympijského stadionu odvezla Brescia, která vyhrála gólem Luigiho Di Biaggia. Lazio je v tabulce až šesté za Parmou, přičemž na vedoucího městského rivala ztrácí 11 bodů.

Klíčovou roli v zápasu na San Siru sehrál Kaká. Brazilec, kterého americký týdeník Newsweek pasoval za nástupce Ronalda a zařadil jej mezi desítku nejzajímavějších lidí, o nichž se letos bude mluvit, nejprve v šesté minutě vyrovnal a po změně stran
přidal druhý, vítězný gól AC Milán.

Skóre zápasu přitom otevřela Reggina, a to už v první minutě gólem Stefana Torrisiho.

AC Milán odehrál utkání v sestavě Dida - Cafú, Costacurta, Maldini, Serginho - Gattuso (86. Brocchi), Pirlo, Seedorf (46. Ambrosini), Rui Costa - Kaká (85. Redondo), Ševčenko.

Ve dvou sobotních zápasech italské ligy padl jeden jediný gól, z něhož se mohli radovat hráči a fanoušci Parmy, která tak trefou Fillipiniho porazilo Inter Milán. Utkání Udine a Chieva skončilo bezbrankovou remízou a celky tak v tabulce dál od sebe dělí tři body.

Udine v sestavě s českým záložníkem Markem Jankulovskim, který opustil trávník až v nastaveném čase, zůstalo v horní polovině Serie A, Chievu patří v tabulce devátá příčka.

Největší šanci hostů spálil dánský reprezentant Martin Jörgensen, když jeho křížná střela ze 61. minuty mířila těsně vedle. Fanoušci Chieva už naopak málem viděli v síti pokus Federika Cossata těsně po přestávce, ale obrana Udine jej na brankové čáře vyrazila.

Inter Milán prohrál na hřišti zadlužené Parmy 0:1 a pokud v neděli uspějí Juventus a AC Milán, ztratí s nimi na čtvrtém místě tabulky kontakt. O jediný gól zápasu se postaral čtyři minuty před přestávkou Emanuele Filippini, díky němu nyní pátá Parma
ztrácí na svého soupeře jediný bod.

Fotbalisté Lecce prohráli s Boloňou 1:2. Dlouho to přitom vypadalo, že uhrají alespoň remízu. Boloňa sice záhy vedla, ale vzápětí vyrovnal teprve sedmnáctiletý Bulhar Valerij Božinov. Vítězný gól hostů z Boloně vstřelil v 77. minutě Igli Tare.

Výsledky - 16. kolo: Chievo - Udine 0:0, Parma - Inter Milán 1:0 (41. Filippini), AC Milán - Reggina 3:1 (6. a 55. Kaká, 68. Pirlo z pen. - 1. Torrisi), Empoli - Ancona 2:0 (46. Di Natale, 50. Vannucchi), Lazio Řím - Brescia 0:1 (5. Di Biaggio), Perugia - AS Řím 0:1 (1. Mancini), Sampdoria - Juventus Turín 1:2 (56. Flachi - 23. Camoranesi, 64. Conte), Siena - Modena 4:0 (3. Lazetič, 42. Chiesa, 67. Ventola, 82. Morello), Lecce - Boloňa 1:2 (22. Božinov - 13. Pecchia, 77. Tare).

LOS MUŽSTVA
AKTUÁLNÍ KOLO PŘÍŠTÍ KOLO
TABULKY

Julio Cruz (ve světlém) z Interu Milán uniká v utkání italské fotbalové ligy Marco Donadelovi z AC Parma.

Hráči AS Řím oslavují v utkání italské ligy gól v zápase proti Perugií.